Opublikowano: śr, Wrz 11th, 2019

Wiadomości z magistratu 11.09.2019

Włocławek, dn. 11 września 2019 r.

 • Briefing prasowy w ratuszu Dnia 11 września 2019 roku o godz. 12.30 przed salą 302 ratusza przy Zielonym Rynku 11/13 odbędzie się briefing prasowy, na który zapraszamy przedstawicieli redakcji.

  Tematem briefingu będą konkursy na dyrektorów szkół.

 • Włocławek walczy o miano Rowerowej Stolicy Polski Przez cały wrzesień 2019 walczymy o miano Rowerowej Stolicy Polski dla Włocławka. W rywalizacji z 20 innymi miastami pomóc może każdy, kto jeździ rowerem i zainstaluje bezpłatną aplikację na swoim telefonie.

  Liczy się każdy kilometr przejechany w terminie od 1 do 30 września (w dowolnym miejscu na świecie można pokonywać kilometry dla Włocławka). Po ich zsumowaniu i przeliczeniu na mieszkańca danej miejscowości okaże się, kto jest mistrzem dwóch kółek.

  Miasto walczy o tytuł i puchar, ale przygotowane zostały także atrakcyjne nagrody dla indywidualnych uczestników. Trzy rowerzystki i trzech rowerzystów, którzy w skali kraju nakręcą we wrześniu najwięcej kilometrów, otrzymają rowery miejskie. Nagrodzonych zostanie także troje najaktywniejszych cyklistów jeżdżących dla Włocławka. Nagrody rzeczowe i vouchery ufundowało Miasto Włocławek oraz partner lokalny konkursu Rowery JAMRÓZ.

  Pełna informacja na ten temat, w tym instrukcja pobierania aplikacji: http://www.wloclawek.pl/pl/artykul/76/12895/walczymy-o-miano-rowerowej-stolicy-polski

 • MZOZ realizuje program profilaktyki zakażeń pneumokokowych wśród dorosłych. Warto skorzystać Miejski Zespół Opieki Zdrowotnej Sp. z o.o. po raz kolejny zaprasza na nieodpłatne szczepienia w ramach „Programu profilaktyki zakażeń pneumokokowych wśród osób dorosłych w oparciu o szczepienia przeciwko pneumokokom w województwie kujawsko-pomorskim”.

  Program skierowany jest do osób powyżej 65 roku życia, nieszczepionych przeciwko pneumokokom, u których rozpoznano przewlekły nieżyt oskrzeli lub astmę oskrzelową oraz są zameldowane na terenie Miasta Włocławek. Warto pamiętać, iż bakteria Streptococcus pneumoniae, czyli pneumokok występuje powszechnie i kontakt z nią jest nieunikniony, a użycie szczepionki ochronnej to jedyna skuteczna metoda zapobiegania zakażeniom pneumokokowym.

  Szczepienia wykonywane będą do 31.12.2019r. w Przychodniach Miejskiego Zespołu Opieki Zdrowotnej we Włocławku (Poradnie Ogólne). Adresy placówek dostępne są na stronie www.mzoz.pl

  W związku z ograniczoną pulą szczepień przeciwko pneumokokom decyduje kolejność zgłoszeń. Projekt finansowany z budżetu Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz Gminy Miasta Włocławek.

  Więcej informacji o pneumokokach znajduje się na stronie: http://program.wsoz.pl

 • Trwa rejestracja uczestników na Kujawsko-Pomorskie Forum Ekonomii Społecznej
  24 września 2019 roku w Centrum Kulturalno-Kongresowego Jordanki w Toruniu odbędzie się 10. Kujawsko-Pomorskie Forum Ekonomii Społecznej.

  Forum odbędzie się w ramach Europejskiego Regionu Gospodarki Społecznej. Województwo kujawsko-pomorskie zostało bowiem partnerem unijnej inicjatywy European Social Economy Regions 2019.

  Tematyka 10. Kujawsko-Pomorskiego Forum Ekonomii Społecznej będzie nawiązywać m.in. do solidarnego wymiaru ekonomii społecznej, której podstawowym celem jest aktywizacja zawodowa i integracja społeczna, w tym rehabilitacja społeczna i zawodowa osób niepełnosprawnych. Zaproszeni prelegenci przybliżą tematykę ekonomii społecznej w Unii Europejskiej, natomiast paneliści będą przekonywali, jak dobrą inwestycją społeczną jest zatrudnienie osób z niepełnosprawnością.

  Udział w Forum jest bezpłatny. Zgłoszenia przyjmowane będą do 19 września 2019 roku.

  Szczegółowa informacja na ten temat oraz rejestracja uczestników: https://www.rops.torun.pl/1044-10-kujawsko-pomorskie-forum-?fbclid=IwAR0WPOmxwR6OoGCXUOkH8VSV3e-dK03-KGqq52w0PN-cCyz0xtJlKjRkmlM

 • Dyżur w „Śródmieście Cafe” 11 września 2019 roku kawiarnia obywatelska “Śródmieście Cafe” przy ul. 3 Maja 9 zaprasza na dyżur pracownika Osiedlowej Sekcji Pomocy Społecznej nr 2 “Zazamcze”.

  Dyżur rozpocznie się o godz. 14:00.

 • Jeszcze można złożyć wniosek o dofinansowanie w ramach programu „Aktywny Samorząd” Sekcja Rehabilitacji Zawodowej i Społecznej Osób Niepełnosprawnych Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie we Włocławku informuje, że mimo upływu terminu naboru wniosków w ramach pilotażowego programu „Aktywny Samorząd” – Moduł I, istnieje możliwość skorzystania z przewidzianej w programie zasady dotyczącej przywrócenia terminu na złożenie wniosku.

  W tym celu należy wypełnić wniosek i przekazać go wraz z podaniem o przywrócenie terminu do Sekcji Rehabilitacji Zawodowej i Społecznej Osób Niepełnosprawnych Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie we Włocławku, przy ul. Ogniowej 8/10, pok. nr 16.

  Taka możliwość dotyczy w szczególności pomocy w zakupie wózka inwalidzkiego o napędzie elektrycznym (Zadanie 1 w Obszarze C programu), która została wdrożona w bieżącym roku po kilku latach przerwy. Zarząd Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w 2019 roku znacząco zwiększył środki finansowe przeznaczone na realizację programu, co powinno umożliwić zaspokojenie wszystkich zgłoszonych potrzeb.

  Pełna informacja na ten temat: http://mopr.wloclawek.pl/?cid=2416

 • „Polsko – hiszpańskie wariacje” Zespołu Szkół nr 3 Szkoła rozpoczęła działania rekrutacyjne i wprowadzające uczniów do udziału w projekcie: „Polsko – hiszpańskie wariacje”.

  We wrześniu 2019 odbędzie się rekrutacja uczniów i działania przygotowawcze do wyjazdu do Hiszpanii. Zespół Szkół nr 3 informuje, że w naborze do projektu będą brane pod uwagę: wyniki w nauce, frekwencja, zaangażowanie w życie szkoły, chęć prezentowania kultury regionu i Polski.

  Informacja na ten temat jest opublikowana: http://www.zs3wek.pl/7-zespol-szkol-nr-3/2115-polsko-hiszpanskie-wariacje-dzialania-rekrutacyjne

MartinezFilm

Informacje

Polska pod Krzyżem – Spotkanie modlitewne na lotnisku w Kruszynie

13 września 2019, Możliwość komentowania Polska pod Krzyżem – Spotkanie modlitewne na lotnisku w Kruszynie została wyłączona

Niedziela z kustoszem na wystawie czasowej „W kuźni Andrzeja Schmidta”

12 września 2019, Możliwość komentowania Niedziela z kustoszem na wystawie czasowej „W kuźni Andrzeja Schmidta” została wyłączona

Dewastacja ławki. Udzielenie pomocy diabetykowi.

9 września 2019, Możliwość komentowania Dewastacja ławki. Udzielenie pomocy diabetykowi. została wyłączona

Narodowe Czytanie W KPCEN we Włocławku

9 września 2019, Możliwość komentowania Narodowe Czytanie W KPCEN we Włocławku została wyłączona

Półkolonie z Bazą Przygody

9 września 2019, Możliwość komentowania Półkolonie z Bazą Przygody została wyłączona

Sesja popularnonaukowa pt. “Śladami II wojny światowej”

9 września 2019, Możliwość komentowania Sesja popularnonaukowa pt. “Śladami II wojny światowej” została wyłączona

Archiwa