NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

Wiadomości z magistratu 11.02.2021

Włocławek, dn. 11 lutego 2021 r.

 • Kolejna część Parku Sienkiewicza zmieni oblicze Urząd Miasta wybrał ofertę najkorzystniejszą w przetargu na roboty zaplanowane w ramach zagospodarowania południowej strony Parku im. H. Sienkiewicza, tj. od ul. Kardynała Wyszyńskiego do ul. Okrzei. Zakres zadania to m.in. budowa i przebudowa układu komunikacyjnego parku wraz z oświetleniem oraz budowa toalet publicznych z infrastrukturą techniczną.

  Wykonawca będzie miał 18 miesięcy na budowę ścieżek o nawierzchni betonowej i mineralnej, przebudowę trzech mostków na Zgłowiączce, budowę toalet publicznych. W parku pojawią się również nowe elementy małej architektury: ławki, kosze na śmieci, tablice informacyjne, pergole, plac zabaw i siłownia zewnętrzna – to tylko część obszernego projektu zagospodarowania Parku im. H. Sienkiewicza.

  Za najkorzystniejszą w przetargu została uznana oferta złożona przez spółkę Apis Polska.

  Dokumentacja postępowania oraz informacja o wyborze oferty najkorzystniejszej są dostępne pod adresem: https://bip.um.wlocl.pl/rozbudowa-i-przebudowa-parku-budowa-toalet-publicznych-z-infrastruktura-techniczna-budowa-i-przebudowa-ukladu-komunikacyjnego-parku-wraz-z-oswietleniem-w-ramach-zadania-zagospodarowanie-p/

 • Terminy wypłat świadczeń rodzinnych i wychowawczych w 2021 r. Na stronie Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie można sprawdzić terminy wypłat świadczeń rodzinnych i wychowawczych w 2021 r.

  Dodatkowo, MOPR informuje o terminach składania  wniosków  o świadczenie wychowawcze 500+ na okres zasiłkowy 2021/2022.

  Od 2021 r., prawo do świadczenia wychowawczego będzie ustalane, co do zasady na okres od dnia  1 czerwca do dnia 31 maja następnego roku kalendarzowego.

  Wnioski o ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego (500+)  na okres zasiłkowy 2021/2022  można składać w następujących terminach:

  – online od 1 lutego 2021 r. – przez kanał bankowości elektronicznej, portal Emp@tia lub portal PUE ZUS,

  – drogą tradycyjną od 1 kwietnia 2021 r.  – w siedzibie Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie ul. Ogniowa 8/10  lub za pośrednictwem poczty.

  Ustalenie prawa i wypłata przysługującego świadczenia wychowawczego uzależniona jest od miesiąca złożenia kompletnego i prawidłowo wypełnionego  wniosku o ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego.

  Pełna informacja na ten temat: http://mopr.wloclawek.pl/?cid=1202&unroll=1202

 • On-line i nie tylko – tak można zgłaszać się na szczepienie przeciw COVID-19 Od 15 stycznia 2021 r., między innymi za pośrednictwem formularza online, można zgłosić chęć zaszczepienia się przeciw COVID-19. W momencie, kiedy szczepienia będą dostępne dla danej grupy – informacja zostanie przesłana do pacjenta.

  Jak można się zgłosić? Należy wypełnić prosty formularz (podać imię i nazwisko, numer PESEL, adres mailowy, kod pocztowy i opcjonalnie numer telefonu). Następnie należy wejść na swoją pocztę i kliknąć w link – formularz zostanie zatwierdzony i zapisany w systemie. Kiedy ruszy rejestracja na szczepienia dla danej grupy, odbiorca dostanie wiadomość mejlową z informacją, że ma już wystawione e-skierowanie. Wtedy będzie mógł się zarejestrować na konkretny termin.

  Kanały rejestracji na szczepienie to również:

  – całodobowa i bezpłatna infolinia: 989. Do zapisu wystarczy numer PESEL oraz numer telefonu komórkowego
  – sms o treści SZCZEPIMY SIE na numer 880 333 333
  – punkt szczepień

  Szczegółowe informacje, w tym mapa punktów szczepień w poszczególnych miejscowościach: https://www.gov.pl/web/szczepimysie/

 • Kuratorium opublikowało wykaz najlepszych liceów i techników w województwie kujawsko-pomorskim Publikacja odnosi się do rankingu portalu edukacyjnego „Perspektywy”. Na liście najlepszych szkół w Polsce znalazły się te, które spełniły surowe kryteria – uczniowie odnieśli sukcesy w olimpiadach, uzyskali najwyższe wyniki egzaminu maturalnego a w przypadku techników, również z egzaminu zawodowego.

  W gronie dziewięciu najlepszych liceów w województwie kujawsko-pomorskim jest obecne I Liceum Ogólnokształcące im. Ziemi Kujawskiej (Włocławek, znak jakości: „Złota Tarcza”).

  Wśród siedmiu techników z najlepszymi wynikami uplasowało się Technikum nr 4 w Zespole Szkół Elektrycznych (Włocławek, znak jakości: „Złota Tarcza”).

  Pełna informacja na ten temat: https://kuratorium.bydgoszcz.uw.gov.pl/main.php?page=9956

 • Włocławskie „Wodociągi” kupią kolejny samochód specjalistyczny Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji podpisało umowę na dostawę samochodu specjalistycznego do czyszczenia i konserwacji infrastruktury kanalizacyjnej. Jest to część projektu: „Gospodarka wodno-ściekowa w aglomeracji Włocławek III etap” współfinansowanego ze środków Funduszu Spójności z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

  W wyniku przeprowadzonego postępowania przetargowego Wykonawcą została firma KANRO LTD Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku. Wartość zadania wynosi około 2,2 mln zł netto, a zakończenie realizacji umowy  zaplanowano do stycznia 2022 r.

  Przedmiotem zawartej umowy jest zakup i dostawa wielofunkcyjnego samochodu specjalistycznego na podwoziu trzyosiowym z zabudową przystosowaną do ciśnieniowego czyszczenia, udrażniania i konserwacji infrastruktury kanalizacyjnej (w tym kolektorów grawitacyjnych, studni i studzienek kanalizacyjnych, komór na kolektorach, itp.), wyposażonego w system jednostopniowego odzysku wody z możliwością zasysania nieczystości do zbiornika oraz usuwania zanieczyszczeń i osadów. Dodatkowo w ramach zamówienia Wykonawca przeszkoli pracowników MPWiK Sp. z o.o. w zakresie pełnej obsługi i eksploatacji pojazdu.

  Warto dodać, że w 2019 roku w ramach realizowanego projektu unijnego MPWiK Sp. z o.o. zakupiło samochód specjalistyczny marki KAISER CityCycler na podwoziu samochodu ciężarowego MAN TGM 18.320 4×2, który również wykorzystywany jest do czyszczenia i konserwacji infrastruktury kanalizacyjnej na terenie Włocławka.

  Pełna informacja na ten temat: https://mpwik.wloclawek.pl/news,mpwik_kupuje_kolejny_samochod_specjalistyczny__,68.html

 • SP 20 wygrała „Nowy Rok z programowaniem online” Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 20 w Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 1 we Włocławku wygrali konkurs: „Nowy Rok z programowaniem online”.

  Łącznie do konkursu zgłoszono 323 prace – plakaty, listy, wiersze, infografiki, zdjęcia, filmy, prezentacje, gify, zagadki, komiksy, animacje w Scratch i wiele innych. Zadanie konkursowe było proste – organizatorzy chcieli dowiedzieć się, czemu to właśnie do tej a nie innej szkoły powinna trafić nagroda. A są to m.in. warsztaty z programowania. Organizatorzy nie narzucali typu, ani sposobu przygotowania pracy konkursowej.

  We Włocławku na potrzeby zgłoszenia konkursowego powstało studio telewizyjne.

  Pełna informacja na ten temat wraz z filmikiem przygotowanym przez uczniów SP 20 – grupę pod opieką Iwony Pawlak: https://www.gov.pl/web/koduj/wyniki-nowy-rok-2021?fbclid=IwAR3FUdgPzXXEnI085xksJLZGZqWvyfZ8xcdA4hPP_EiraVql0kQTUUF-XsY

  Do zwycięzców, poza warsztatami, trafi robot Dash ufundowany przez firmę Wonder Polska oraz książka „Koduj w Pythonie” ufundowana przez EduSense S.A.

 • Konkurs plastyczny „Miłość jest dobra na wszystko” W lutym obchodzimy kilka całkiem miłych świąt: Dzień Naleśnika, Międzynarodowy Dzień Pizzy, Tłusty Czwartek, Walentynki, Dzień Kota, Dzień Niespodziewanego Całusa. Wszystkie te okazje łączy jedno: miłość. Wszak miłość niejedno ma imię. Jest ta bardziej przyziemna (któż nie kojarzy powiedzenia „przez żołądek do serca”?), ale i ta wzniosła, będąca najwyższą cnotą. Miłość nadaje życiu sens, stanowi źródło inspiracji wielu artystów.

  Ogłaszając konkurs plastyczny „Miłość jest dobra na wszystko”, organizator – Centrum Kultury Browar B. –  daje okazję do zaprezentowania twórczości zainspirowanej miłością. Prace plastyczne lub animacje poklatkowe należy przesłać do 28 lutego 2021 r. na adres: edukacja@ckbb.pl

  W konkursie zostaną przyznane nagrody w dwóch kategoriach:

  1. Dzieci (uczestnicy do 15 roku życia włącznie).
  2. Dorośli i młodzież (uczestnicy w wieku 16 lat i więcej).

  Na zwycięzców czekają bony podarunkowe do sieci salonów EMPiK o wartości 100 zł

  Pełna informacja na ten temat: https://ckbrowarb.pl/konkurs-plastycznymilosc-jest-dobra-na-wszystko/

 • Nabór do Teatru Ludzi Upartych. W planach m.in. „Rewizor” i „Kopciuszek” Teatr Ludzi Upartych zaprasza dziewczęta w wieku od 15 do 17 lat (nabór nie dotyczy osób z klas maturalnych) do przygotowania ról w przedstawieniach: “Rewizor”, “Moralność pani Dulskiej” i “Kopciuszek”.

  Osoby zainteresowane pracą na scenie proszone są o kontakt z reżyserem przedstawień Janem Polakiem: tel. 608 550 546, w terminie do dnia 17 lutego 2021 r.