Opublikowano: śr, Paź 10th, 2018

Wiadomości z magistratu 10.10.2018

Włocławek, dn. 10 października 2018 r.

 • Dziś Prezydent Włocławka uhonoruje nauczycieli i pracowników niepedagogicznych szkół Dziś o godz. 13.00 w Szkole Podstawowej nr 22 przy ul. Promiennej odbędzie się uroczystość wręczenia Nagród Prezydenta Miasta Włocławek nauczycielom włocławskich szkół i placówek. Wyróżnieniami zostaną uhonorowani pracownicy administracyjno – obsługowi.

  Za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktyczno – wychowawczej prezydent Marek Wojtkowski uhonoruje 66 nauczycieli, natomiast za wyróżniającą i długoletnią pracę na rzecz szkół i placówek wyróżnienia otrzyma 20 pracowników niepedagogicznych.

 • Jak oceniacie Budżet Obywatelski i co chcielibyście zmienić w kolejnych edycjach? Ankieta ewaluacyjna czeka Pod koniec września poznaliśmy zwycięskie propozycje Budżetu Obywatelskiego Włocławka na 2019 rok.

  Przypomnijmy: prawie 24 tysiące głosów przekuło się w 11 zwycięskich projektów. Pod względem frekwencji była to bardzo udana, rekordowa edycja. Dziś chcemy zapytać: jak oceniacie Budżet Obywatelski Włocławka i jakich zmian oczekujecie w kolejnych edycjach?

  Dlatego prosimy o uzupełnienie krótkiej ankiety ewaluacyjnej, która pozwoli nam wyciągnąć odpowiednie wnioski. Bardzo nam zależy na ciągłym udoskonalaniu formuły Budżetu Obywatelskiego, a jest to możliwe tylko przy dużym zaangażowaniu mieszkańców.

  Ankieta ewaluacyjna dostępna jest na stronach: https://bo.wloclawek.eu/jak-oceniacie-budzet-obywatelski-i-co-chcielibyscie-zmienic-w-kolejnych-edycjach-3614 oraz http://www.wloclawek.pl/pl/artykuly/264/ankieta-ewaluacyjna. Uwagi możecie przesyłać również na adres mailowy: budzet.obywatelski@um.wloclawek.pl. Czekamy przez miesiąc, do 6 listopada.

 • Zadaj pytanie w sprawie rewitalizacji Włocławek ma Gminny Program Rewitalizacji. Przypomnijmy: jednogłośnie przyjęty przez włocławskich radnych dokument to prawie 100 projektów i około 280 milionów złotych, a to wszystko rozłożone na 10 lat.

  Wypracowane z mieszkańcami rozwiązania skupiają się na czterech obszarach: społecznym, gospodarczym, przestrzenno-funkcjonalnym i środowiskowym oraz gospodarczym.

  Na pewno wielu z Was ma pytania dotyczące całego procesu rewitalizacji Śródmieścia. Jakie działania zaplanowane są jako pierwsze? W jaki sposób mieszkańcy mogą się w działania rewitalizacyjne włączyć? Ile i jakie projekty składają się na każdy z czterech obszarów Gminnego Programu Rewitalizacji? To tylko część kwestii, które są dla Was interesujące. Będzie ich więcej a my jesteśmy gotowi na wszystkie z nich odpowiedzieć.

  Nurtujące Was pytania i zagadnienia wysyłajcie na adres: rewitalizacja@um.wloclawek.pl  bądź wpisujcie w komentarzach na stronie Rewitalizacja Włocławek lub Urząd Miasta Włocławek na Facebook’u. Odpowiedzi będziemy publikować w formie postów, m.in. krótkich filmików wideo, na portalu społecznościowym Facebook i na stronie: http://rewitalizacja.wloclawek.eu/

 • Tydzień Świadomości Dysleksji. Dzieci na warsztatach w Galerii Dziś o godz. 10.00 w Galerii Sztuki Współczesnej przy ul. Miedzianej odbędą się profilaktyczno-twórcze warsztaty dla dzieci.

  Warsztaty są częścią obchodów Tygodnia Świadomości Dysleksji.

 • Zajęcia z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości W dniach od 15 do 30 października w ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości Dział Informacyjno-Bibliograficzny Miejskiej Biblioteki Publicznej zaprasza na zajęcia edukacyjne pt. „Biało-czerwone”.

  Będą to zajęcia dla klas I-V połączone z warsztatami tworzenia kokard narodowych.

  Zainteresowane szkoły proszone są o kontakt 54/231-55-50 wew. 37.

 • Dziś zagrają siatkarki Dziś o godz. 18:00 w Hali Mistrzów zostanie rozegrany mecz 1 ligi siatkówki kobiet. Zagrają: WTS KDBS Bank Włocławek i Volley Toruń.

  Wstęp wolny.

 • Nowy mechanizm poręczeń kredytowych. Skorzystają firmy z regionu Marszałkowski Kujawsko-Pomorski Fundusz Rozwoju stworzył nowy mechanizm pozwalający na udzielanie poręczeń kredytowych do 500 tysięcy złotych dla małych i średnich firm.

  Umowa z konsorcjum Poręczenia Kredytowe Kujaw i Pomorza oznacza uruchomienie wsparcia dla przedsiębiorców o wartości co najmniej 30 milionów złotych. Członkami konsorcjum, którego liderem jest samorządowy wojewódzki Kujawsko-Pomorski Fundusz Poręczeń Kredytowych (KPFPK), są także: Toruński Fundusz Poręczeń Kredytowych i Grudziądzkie Poręczenia Kredytowe. KPFR przekazał im prawie 6,4 mln złotych z naszego Regionalnego Programu Operacyjnego, do którego dołączą wkład własny wartości ponad 1,1 mln złotych.

  Jednostkowa wartość poręczeń, które będą udzielane w ramach umowy przez dwa lata, wynosi do 500 tysięcy złotych. Może ono dotyczyć nawet 80 proc. wartości kredytu lub pożyczki.

  Pełna informacja na ten temat: https://www.kujawsko-pomorskie.pl/informacje-prasowe/33296-marszalkowskie-poreczenia-dla-firm

 • Biblioteczne Bajdurzenia – warsztaty dla najmłodszych Dziś o godz. 11.00 w Filii Dziecięcej nr 2 przy ul. Dziewińskiej 17 odbędą się „Biblioteczne Bajdurzenia” – warsztaty dla dzieci połączone z opowieściami.

  Zajęcia poprowadzi Joanna Furdal – arteterapeuta i przyrodnik.

  Warsztaty odbędą się w ramach w ramach projektu „Czas na nasz wolny czas… z książką i biblioteką” finansowanego przez Urząd Miasta Włocławek.

 • W Browarze B. spektakl z piosenkami Edith Piaf Dziś o godz. 19.00 w Centrum Kultury Browar B. rozpocznie się „Pour le vie” – spektakl z piosenkami Edith Piaf.

  Przedstawienie inspirowane jest życiem i twórczością francuskiej pieśniarki, którą podziwiał cały świat. Utwory Edith Piaf wykona Maja Piskorska.

  Na to artystyczne wydarzenie zapraszają organizatorzy: Stowarzyszenie Edukacyjno-Teatralne Teatr Nasz i Centrum Kultury „Browar B.”.

  Pełna informacja o spektaklu: http://ckbrowarb.pl/teatr-nasz-pour-le-vie-spektakl-z-piosenkami-edith-piaf/

MartinezFilm

Informacje

Z Kolbergiem na szlaku – Odpoczno

16 lutego 2019, Możliwość komentowania Z Kolbergiem na szlaku – Odpoczno została wyłączona

Nieopłacalne spożywanie alkoholu w miejscu publicznym.

15 lutego 2019, Możliwość komentowania Nieopłacalne spożywanie alkoholu w miejscu publicznym. została wyłączona

Feryjny Turniej Szachowy ELEKTRYKA 23 i 24 stycznia 2019 r.

14 lutego 2019, Możliwość komentowania Feryjny Turniej Szachowy ELEKTRYKA 23 i 24 stycznia 2019 r. została wyłączona

Koncert „W klasycznym stylu”

13 lutego 2019, Możliwość komentowania Koncert „W klasycznym stylu” została wyłączona

Nie bądźmy obojętni na bezdomność

24 stycznia 2019, Możliwość komentowania Nie bądźmy obojętni na bezdomność została wyłączona

Trwa wyjaśnianie okoliczności tragicznego w skutkach pożaru

24 stycznia 2019, Możliwość komentowania Trwa wyjaśnianie okoliczności tragicznego w skutkach pożaru została wyłączona

Archiwa