Opublikowano: śr, Paź 10th, 2018

Wiadomości z magistratu 10.10.2018

Włocławek, dn. 10 października 2018 r.

 • Dziś Prezydent Włocławka uhonoruje nauczycieli i pracowników niepedagogicznych szkół Dziś o godz. 13.00 w Szkole Podstawowej nr 22 przy ul. Promiennej odbędzie się uroczystość wręczenia Nagród Prezydenta Miasta Włocławek nauczycielom włocławskich szkół i placówek. Wyróżnieniami zostaną uhonorowani pracownicy administracyjno – obsługowi.

  Za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktyczno – wychowawczej prezydent Marek Wojtkowski uhonoruje 66 nauczycieli, natomiast za wyróżniającą i długoletnią pracę na rzecz szkół i placówek wyróżnienia otrzyma 20 pracowników niepedagogicznych.

 • Jak oceniacie Budżet Obywatelski i co chcielibyście zmienić w kolejnych edycjach? Ankieta ewaluacyjna czeka Pod koniec września poznaliśmy zwycięskie propozycje Budżetu Obywatelskiego Włocławka na 2019 rok.

  Przypomnijmy: prawie 24 tysiące głosów przekuło się w 11 zwycięskich projektów. Pod względem frekwencji była to bardzo udana, rekordowa edycja. Dziś chcemy zapytać: jak oceniacie Budżet Obywatelski Włocławka i jakich zmian oczekujecie w kolejnych edycjach?

  Dlatego prosimy o uzupełnienie krótkiej ankiety ewaluacyjnej, która pozwoli nam wyciągnąć odpowiednie wnioski. Bardzo nam zależy na ciągłym udoskonalaniu formuły Budżetu Obywatelskiego, a jest to możliwe tylko przy dużym zaangażowaniu mieszkańców.

  Ankieta ewaluacyjna dostępna jest na stronach: https://bo.wloclawek.eu/jak-oceniacie-budzet-obywatelski-i-co-chcielibyscie-zmienic-w-kolejnych-edycjach-3614 oraz http://www.wloclawek.pl/pl/artykuly/264/ankieta-ewaluacyjna. Uwagi możecie przesyłać również na adres mailowy: budzet.obywatelski@um.wloclawek.pl. Czekamy przez miesiąc, do 6 listopada.

 • Zadaj pytanie w sprawie rewitalizacji Włocławek ma Gminny Program Rewitalizacji. Przypomnijmy: jednogłośnie przyjęty przez włocławskich radnych dokument to prawie 100 projektów i około 280 milionów złotych, a to wszystko rozłożone na 10 lat.

  Wypracowane z mieszkańcami rozwiązania skupiają się na czterech obszarach: społecznym, gospodarczym, przestrzenno-funkcjonalnym i środowiskowym oraz gospodarczym.

  Na pewno wielu z Was ma pytania dotyczące całego procesu rewitalizacji Śródmieścia. Jakie działania zaplanowane są jako pierwsze? W jaki sposób mieszkańcy mogą się w działania rewitalizacyjne włączyć? Ile i jakie projekty składają się na każdy z czterech obszarów Gminnego Programu Rewitalizacji? To tylko część kwestii, które są dla Was interesujące. Będzie ich więcej a my jesteśmy gotowi na wszystkie z nich odpowiedzieć.

  Nurtujące Was pytania i zagadnienia wysyłajcie na adres: rewitalizacja@um.wloclawek.pl  bądź wpisujcie w komentarzach na stronie Rewitalizacja Włocławek lub Urząd Miasta Włocławek na Facebook’u. Odpowiedzi będziemy publikować w formie postów, m.in. krótkich filmików wideo, na portalu społecznościowym Facebook i na stronie: http://rewitalizacja.wloclawek.eu/

 • Tydzień Świadomości Dysleksji. Dzieci na warsztatach w Galerii Dziś o godz. 10.00 w Galerii Sztuki Współczesnej przy ul. Miedzianej odbędą się profilaktyczno-twórcze warsztaty dla dzieci.

  Warsztaty są częścią obchodów Tygodnia Świadomości Dysleksji.

 • Zajęcia z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości W dniach od 15 do 30 października w ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości Dział Informacyjno-Bibliograficzny Miejskiej Biblioteki Publicznej zaprasza na zajęcia edukacyjne pt. „Biało-czerwone”.

  Będą to zajęcia dla klas I-V połączone z warsztatami tworzenia kokard narodowych.

  Zainteresowane szkoły proszone są o kontakt 54/231-55-50 wew. 37.

 • Dziś zagrają siatkarki Dziś o godz. 18:00 w Hali Mistrzów zostanie rozegrany mecz 1 ligi siatkówki kobiet. Zagrają: WTS KDBS Bank Włocławek i Volley Toruń.

  Wstęp wolny.

 • Nowy mechanizm poręczeń kredytowych. Skorzystają firmy z regionu Marszałkowski Kujawsko-Pomorski Fundusz Rozwoju stworzył nowy mechanizm pozwalający na udzielanie poręczeń kredytowych do 500 tysięcy złotych dla małych i średnich firm.

  Umowa z konsorcjum Poręczenia Kredytowe Kujaw i Pomorza oznacza uruchomienie wsparcia dla przedsiębiorców o wartości co najmniej 30 milionów złotych. Członkami konsorcjum, którego liderem jest samorządowy wojewódzki Kujawsko-Pomorski Fundusz Poręczeń Kredytowych (KPFPK), są także: Toruński Fundusz Poręczeń Kredytowych i Grudziądzkie Poręczenia Kredytowe. KPFR przekazał im prawie 6,4 mln złotych z naszego Regionalnego Programu Operacyjnego, do którego dołączą wkład własny wartości ponad 1,1 mln złotych.

  Jednostkowa wartość poręczeń, które będą udzielane w ramach umowy przez dwa lata, wynosi do 500 tysięcy złotych. Może ono dotyczyć nawet 80 proc. wartości kredytu lub pożyczki.

  Pełna informacja na ten temat: https://www.kujawsko-pomorskie.pl/informacje-prasowe/33296-marszalkowskie-poreczenia-dla-firm

 • Biblioteczne Bajdurzenia – warsztaty dla najmłodszych Dziś o godz. 11.00 w Filii Dziecięcej nr 2 przy ul. Dziewińskiej 17 odbędą się „Biblioteczne Bajdurzenia” – warsztaty dla dzieci połączone z opowieściami.

  Zajęcia poprowadzi Joanna Furdal – arteterapeuta i przyrodnik.

  Warsztaty odbędą się w ramach w ramach projektu „Czas na nasz wolny czas… z książką i biblioteką” finansowanego przez Urząd Miasta Włocławek.

 • W Browarze B. spektakl z piosenkami Edith Piaf Dziś o godz. 19.00 w Centrum Kultury Browar B. rozpocznie się „Pour le vie” – spektakl z piosenkami Edith Piaf.

  Przedstawienie inspirowane jest życiem i twórczością francuskiej pieśniarki, którą podziwiał cały świat. Utwory Edith Piaf wykona Maja Piskorska.

  Na to artystyczne wydarzenie zapraszają organizatorzy: Stowarzyszenie Edukacyjno-Teatralne Teatr Nasz i Centrum Kultury „Browar B.”.

  Pełna informacja o spektaklu: http://ckbrowarb.pl/teatr-nasz-pour-le-vie-spektakl-z-piosenkami-edith-piaf/

MartinezFilm

Informacje

„Cicha noc” – koncert świąteczno – noworoczny

14 grudnia 2018, Możliwość komentowania „Cicha noc” – koncert świąteczno – noworoczny została wyłączona

Prezentacja przewodnika “Niemieckie fortyfikacje polowe 1944”

10 grudnia 2018, Możliwość komentowania Prezentacja przewodnika “Niemieckie fortyfikacje polowe 1944” została wyłączona

V Koncert kolęd i pastorałek

9 grudnia 2018, Możliwość komentowania V Koncert kolęd i pastorałek została wyłączona

Promocja debiutanckiego tomiku poetyckiego „I…kropka” Aliny Pakulskie

9 grudnia 2018, Możliwość komentowania Promocja debiutanckiego tomiku poetyckiego „I…kropka” Aliny Pakulskie została wyłączona

“Europejskie makatki kuchenne”

9 grudnia 2018, Możliwość komentowania “Europejskie makatki kuchenne” została wyłączona

„We Włocławku 13 grudnia…”

9 grudnia 2018, Możliwość komentowania „We Włocławku 13 grudnia…” została wyłączona

Archiwa