Opublikowano: pon, Cze 10th, 2019

Wiadomości z magistratu 10.06.2019

Włocławek, dn. 10 czerwca 2019 r.

 • Uwaga – od dziś upał drugiego stopnia Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego informuje, że od godz. 13:00 dnia 10.06.2019 do godz. 21:00 dnia 12.06.2019 prognozuje się upały. Temperatura maksymalna w dzień od 30°C do 33°C. Temperatura minimalna w nocy od 18°C do 20°C.

  Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 90%. Stopień zagrożenia: 2.

 • “O Okrągłym Stole i jego znaczeniu dla obecnej Polski” w kawiarni obywatelskiej Dziś, tj. 10 czerwca 2019 roku w kawiarni obywatelskiej “Śródmieście Cafe” przy ul. 3 Maja 9 odbędzie się debata “O Okrągłym Stole i jego znaczeniu dla obecnej Polski”. Wspólnie będziemy świętować dni wolności i solidarności dyskutując nt. wydarzeń roku 1989.

  Debatę poprowadzi Domicela Kopaczewska, zastępca prezydenta Włocławka. Początek o godz. 16:00.

 • Rusza cykl dyżurów dotyczących dotacji do remontów nieruchomości w Specjalnej Strefie Rewitalizacji Pierwsze spotkanie odbędzie się jutro, tj. we wtorek, 11 czerwca 2019 roku.

  Spotkania z udziałem pracowników Urzędu Miasta związane są z systemem dotacji, w ramach których właściciele i użytkownicy wieczyści nieruchomości zlokalizowanych w obszarze objętym Specjalną Strefą Rewitalizacji, mogą uzyskać dofinansowanie do remontu, przebudowy oraz wykonania prac konserwatorskich i restauratorskich. Każdy, kto spełni wymogi prawne, może ubiegać się o wsparcie w wysokości od 30% do 50% nakładów koniecznych. Postępowanie przebiegać będzie w dwóch etapach: I – w ramach którego zainteresowani składać będą informację o zamiarze ubiegania się o dotację oraz II – obejmującym okres przyjmowania wniosków o udzielenie dotacji.

  Zgodnie z Uchwałą nr VIII/57/2019 Rady Miasta Włocławek z dnia 9 kwietnia 2019 r. w sprawie ustanowienia Specjalnej Strefy Rewitalizacji na obszarze rewitalizacji Miasta Włocławek, w 2019 roku nie będzie przeprowadzony etap I, a wnioski o udzielenie dotacji na prace zaplanowane na 2019 rok (etap II) przyjmowane są w terminie do 28 czerwca br.

  Natomiast 30 czerwca br. rozpocznie się przyjmowanie od zainteresowanych informacji o zamiarze ubiegania się o dotację na prace zaplanowane na 2020 rok. Etap ten potrwa do 31 sierpnia br.

  Brak złożenia informacji (etap I) nie wyklucza możliwości złożenia wniosku o udzielenie dotacji (etap  II), jednak umożliwia i usprawnia złożenie właściwego wniosku o udzielenie dotacji z niezbędnymi załącznikami.

  Dyżury w kawiarni obywatelskiej “Śródmieście Cafe” zaplanowano na 11, 18 i 25 czerwca. Zainteresowanych zapraszamy w godz. 16:00-17:00.

  Więcej informacji można znaleźć na stronie http://rewitalizacja.wloclawek.eu w zakładce „Specjalna Strefa Rewitalizacji”.

 • Powstaną cztery parki kieszonkowe, pierwszy już tego lata Pierwsze takie miejsce zostanie utworzone w okresie letnim przy ul. Brzeskiej, w rejonie skrzyżowania z ul. Żabią.

  Wpisane do Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Włocławek na lata 2018-2028 (GPR) przedsięwzięcie realizowane jest w związku z niską jakością przestrzeni publicznej, niedostatkiem miejsc zieleni i rekreacji służących integracji mieszkańców oraz zanieczyszczeniem powietrza w obszarze rewitalizacji. Plan zakłada utworzenie niewielkich rozmiarów (o powierzchni do kilkudziesięciu metrów kwadratowych) 4 parków zawierających zieleń wysoką, wzbogaconych o alejki, ławki, meble miejskie, inne elementy małej architektury i oświetlenie.

  We Włocławku powstaną cztery takie miejsca: w tym roku przy ul. Brzeskiej 7 (w pobliżu skrzyżowania z ul. Żabią), kolejne przy ul. Gdańskiej 5 (u zbiegu z ul. Zamczą), Królewieckiej 20 i Zapiecek 3/5.

  Informacja na ten temat jest opublikowana: http://rewitalizacja.wloclawek.eu/news,cztery_parki_kieszonkowe_powstana_w_obszarze_rewitalizacji_,481.html

 • Prezydent Włocławka zaprasza na Święto Miasta! W najbliższą sobotę i niedzielę, tj. dniach 15-16 czerwca odbędą się Dni Włocławka 2019. Jak zawsze, na włocławian i wszystkich, którzy w tym terminie odwiedzą nasze miasto, czeka mnóstwo atrakcji.

  Odbędą się m.in.: I Włocławski Przegląd Seniorskich Zespołów Wokalnych w Starej Remizie, Festiwal Smaków Food Trucków, Włocławski Jarmark na ulicy 3 Maja, a na Bulwarach koncerty.

  15 czerwca wystąpią: Zakopower, Piersi i Zouzy. 16 czerwca zagrają: Lao Che, Maleo Reggae Rockers. Odbędzie się też koncert „Piosenki naszego dzieciństwa”.

  Szczegółowy harmonogram Dni Włocławka publikuje Centrum Kultury Browar B.: https://ckbrowarb.pl/dni-wloclawka-2019/

 • Regaty Salamander Cup już w najbliższy weekend W dniach 15 i 16 czerwca 2019 roku odbywać się będą tegoroczne regaty żeglarskie Salamander Cup. Honorowym patronem imprezy jest Prezydent Włocławka Marek Wojtkowski.

  Start do pierwszego wyścigu zaplanowano w sobotę 15 czerwca o godz. 12.00. Zakończenie wyścigów przewidziane jest między godziną 18.00 a 19.00. Około godziny 19.00 rozpocznie się wieczór muzyczny – występ zespołu De LUZERS.

  W niedzielę 16 czerwca wyścigi rozpoczną się o godz. 9.00 i potrwają do 16.00. Uroczystość zakończenia regat zaplanowano na godz. 17.00.

  W trakcie regat, w godzinach 12.00-16.00 odbywać się będą bezpłatne rejsy katamaranem dla publiczności.

  Informacja o imprezie: http://www.wloclawek.pl/pl/wydarzenie/1/12242/salamander-cup-2019

 • Szkolenie w Centrum Organizacji Pozarządowych Trwa realizacja projektu “Identyfikacja lokalnych liderów i wsparcie ich przez tutoring” wpisanego do Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Włocławek.

  Ostatnie z zaplanowanego cyklu szkoleń odbędzie się dziś, tj. 10 czerwca 2019 roku o godz. 16.00 we Włocławskim Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu przy ul. Żabiej 12a.

  Zajęcia skierowane są do przedstawicieli organizacji pozarządowych i koordynatorów wolontariatu, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę i podnieść kompetencje w zakresie szeroko pojętego przywództwa organizacyjnego. Zajęcia zostały podzielone na trzy obszary dotyczące: wiedzy, umiejętności i postaw.

  Projekt ma na celu wzmocnienie potencjału uczestnictwa w życiu publicznym i polega na przeprowadzeniu cyklu szkoleń dla osób chcących zostać liderami lokalnymi.

  Pełna informacja na ten temat: http://rewitalizacja.wloclawek.eu/news,wez_udzialu_w_szkoleniu_,489.html

 • W środę w Inkubatorze spotkanie informacyjne dla przedsiębiorców Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich organizuje w dniu 12 czerwca 2019 r. spotkanie informacyjne dla przedsiębiorstw pt. „Unijna pomoc dla firm na rozwój i innowacje”.

  Bezpłatne spotkanie odbędzie się w sali konferencyjnej Włocławskiego Inkubatora Innowacji i Przedsiębiorczości, Włocławek, ul. Toruńska 148. Początek o godz. 9:45.

  Organizatorzy zapraszają na spotkanie przedstawicieli wszystkich firm, w których istotna jest nie tylko bieżąca działalność, ale i rozwój biznesu.

  Firmy funkcjonują w nieustannie zmieniającym się otoczeniu. Na rynek wchodzą nowe konkurencyjne przedsiębiorstwa, odbiorcy poszukują tańszych i lepszych produktów, zmieniają się mody i technologie. Chcąc utrzymać pozycję rynkową, firmy muszą obserwować zachodzące tendencje aby im sprostać albo wręcz wyprzedzić działania konkurencji.

  Dla takich firm jest pomoc w ramach programów finansowanych z Funduszy Europejskich. Pomoc dotacyjną mogą uzyskać projekty skierowane na stworzenie nowego produktu, usługi czy technologii albo mające na celu ich istotną zmianę.

  Dla firm, które chcą rozbudować obiekty albo zakupić lepszy nowocześniejszy park maszynowy dostępne są instrumenty zwrotne.

  Dodatkowo można uzyskać wsparcie na szkolenia albo promocję produktów/sług na międzynarodowych targach czy udział w międzynarodowych misjach gospodarczych.

  Uczestnicy spotkania dowiedzą się jakie konkursy są w toku i jakich jeszcze można się spodziewać w tym roku. Możecie poznać warunki uzyskania wsparcia. W spotkaniu wezmą udział przedstawiciele podmiotów uczestniczących w dystrybucji środków: Kujawsko-Pomorskiej Agencji Innowacji, Izby Przemysłowo Handlowej w Toruniu, Kujawsko-Pomorskiego Funduszu Pożyczkowego oraz Włocławskiego Centrum Obsługi Inwestorów.

  Program spotkania dostępny jest pod adresem: http://www.mojregion.eu/files/dokumenty%20rpo/spotkania_konferencje/2019_06_12%20Spotkanie%20we%20Wloclawku_Unijna%20pomoc%20dla%20firm%20na%20rozwoj%20i%20innowacje/program%20Unijna%20pomoc%20Wloclawek.pdf

 • Uczeń „Elektryka” wymyślił Zewnętrzny Sygnalizator Dymu Toksycznego Michał Kaczmarek – uczeń klasy trzeciej Technikum nr 4 w Zespole Szkół Elektrycznych we Włocławku zajął II miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Innowacji Technicznych i Wynalazczości blok a –  Michał zaprojektował, skonstruował i przedstawił w formie opisowej prototyp urządzenia o nazwie Indywidualny Zewnętrzny Sygnalizator Dymu Toksycznego.

  Urządzenie to unikalny pomysł w dziedzinie skutecznej ochrony środowiska. Prace nad projektem trwały około dwóch lat.

  Michał Kaczmarek jako laureat olimpiady jest zwolniony z części teoretycznej egzaminów zawodowych oraz ma wolny wstęp na Politechniki w Polsce. Uczeń kształci się w zawodzie technik elektronik. Opiekunem Michała był mgr inż. Wojciech Kaczmarek nauczyciel zajęć zawodowych w Zespole Szkół Elektrycznych we Włocławku.

 • Działania Straży Miejskiej w liczbach Do Dyżurnego Straży Miejskiej w okresie od 1 stycznia do 5 czerwca 2019 roku wpłynęło 5056 zgłoszeń i interwencji, o 275 więcej w porównaniu do analogicznego okresu roku 2018.

  Z tego tytułu strażnicy miejscy stosowali dostępne środki prawne, w tym 1710 pouczeń, 841 mandatów karnych oraz zarejestrowane zostały 162 sprawy pod kątem ewentualnego skierowania spraw do sądu o ukaranie. W opisywanym okresie strażnicy odholowali 8 pojazdów, w całym ubiegłym roku 11 sztuk samochodów. W omawianym okresie, od początku bieżącego roku strażnicy miejscy podjęli i zrealizowali z własnej inicjatywy ponad 5900 własnych działań.

  Na przestrzeni ostatnich kilku lat, zaznaczyła się tendencja wzrostowa w przypadku zgłoszeń napływających, od mieszkańców do Dyżurnego naszej jednostki. Widać to bardzo wyraźnie, biorą pod uwagę analogiczny okres roku 2016, w którym to czasie mieszkańcy zgłosili 3804 interwencje.

  Informacja jest opublikowana: http://www.strazmiejska.um.wlocl.pl/

 • Jubileuszowy Międzyszkolny Konkurs Talentów „Talencik” Dziś, tj. 10 czerwca 2019 roku o godz. 10.00 w Centrum Kultury Browar B. rozpoczną się prezentacje w ramach X Międzyszkolnego Konkursu Talentów „Talencik”.

  Celem konkursu jest popularyzowanie działań artystycznych, rozwijanie kreatywności dzieci i młodzieży, promowanie młodych talentów, wyłonienie najciekawszej osobowości wśród osób posiadających różnorakie talenty i umiejętności.

MartinezFilm

Informacje

Kadr z Filmu Bitwa pod Płowcami

Film Włocławianina w TVP Historia

22 sierpnia 2019, Możliwość komentowania Film Włocławianina w TVP Historia została wyłączona

XVIII Włocławskie Zawody Balonowe 2019

22 sierpnia 2019, Możliwość komentowania XVIII Włocławskie Zawody Balonowe 2019 została wyłączona

Miejskie obchody Święta Wojska Polskiego

16 sierpnia 2019, Możliwość komentowania Miejskie obchody Święta Wojska Polskiego została wyłączona

Dożynki wojewódzkie w Ciechocinku

16 sierpnia 2019, Możliwość komentowania Dożynki wojewódzkie w Ciechocinku została wyłączona

Coraz trafniejsze kontrole zwolnień lekarskich

14 sierpnia 2019, Możliwość komentowania Coraz trafniejsze kontrole zwolnień lekarskich została wyłączona

Sobotni spacerek z przewodnikiem

14 sierpnia 2019, Możliwość komentowania Sobotni spacerek z przewodnikiem została wyłączona

Archiwa