Opublikowano: wt, Paź 9th, 2018

Wiadomości z magistratu 09.10.2018

Włocławek, dn. 9 października 2018 r.

 • Konferencja prasowa w ratuszu Dziś o godz. 10.00 zapraszamy przedstawicieli redakcji na konferencję prasową z udziałem prezydenta Włocławka Marka Wojtkowskiego oraz mistrza olimpijskiego Tomasza Majewskiego.

  Konferencja odbędzie się w Urzędzie Miasta przy Zielonym Rynku 11/13, w sali 302. Tematem konferencji będzie nominacja PZLA dla Włocławka.

 • Podsumowanie programu „Umiem pływać” Dziś godz. 11:00 na Międzyosiedlowym Basenie Miejskim przy ul. Wysokiej 12 nastąpi podsumowanie programu „Umiem pływać” w 2018 r.

  Istotą programu „Umiem pływać” jest nabycie i rozwinięcie podstawowych umiejętności pływackich przez najmłodszych adeptów tej dyscypliny sportu, którymi są uczniowie klas 1-3 szkół podstawowych.

 • Dzień Świadomości Dysleksji. Uczniowie zmierzą się w turnieju Dziś o godz. 10.30 w Filii nr 11 biblioteki przy ul. Łęgskiej rozpocznie się turniej dla uczniów szkół podstawowych. Hasło turnieju to: „Od Homera do Tolkiena – po raz drugi”.

  Konkurs organizowany jest we współpracy z SP 10, w ramach Światowego Dnia Świadomości Dysleksji.

 • Spotkanie informacyjne dla przedsiębiorców Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii oraz Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości zapraszają na spotkanie informacyjne, które odbędzie się dziś o godz. 11.00 w Hotel & SPA MŁYN.

  Uczestnicy spotkania będą mieli możliwość dowiedzieć się o ułatwieniach dla firm wprowadzonych przez Konstytucję Biznesu, zmianach w zakresie prawa podatkowego, zamówień publicznych, ubezpieczeń a także o ofercie wsparcia dla małych i średnich firm.

  W spotkaniu udział weźmie m.in. Marcin Ociepa – Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii.

  Konferencji towarzyszyć będzie strefa informacyjna, gdzie do dyspozycji będą eksperci z Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii, Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju, Ministerstwa Finansów, Krajowej Administracji Skarbowej, Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich, Banku Gospodarstwa Krajowego, Agencji Rozwoju Przemysłu oraz Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

  Rejestracja na spotkanie jest prowadzona pod adresem: http://prawodoprzedsiebiorczosci.parp.gov.pl/wydarzenia/spotkanie-wloclawek/

  Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

 • „PRAWO DLA NGO” oraz „ABC księgowości dla NGO” – szkolenia dla organizacji pozarządowych z województwa kujawsko-pomorskiego Toruńskie Stowarzyszenie Aktywności Społecznej (TSAS) zaprasza przedstawicieli i przedstawicielki organizacji pozarządowych z terenu województwa kujawsko-pomorskiego na szkolenia z zakresu prawnych aspektów tworzenia i funkcjonowania organizacji pozarządowych oraz ABC księgowości w organizacjach pozarządowych.

  Szkolenia odbędą się 13 października we Włocławskim Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu przy ul. Żabiej 12a.

  Podczas szkolenia prawnego uczestnicy będą mogli zapoznać się z obowiązującymi przepisami dotyczącymi tworzenia organizacji pozarządowych (szczególnie stowarzyszeń i fundacji) oraz poznać  w jaki sposób dostosować funkcjonowanie organizacji, aby działała zgodnie z obowiązującymi przepisami.

  Na szkoleniu z zagadnień księgowych dotyczących sektora ngo dla przedstawicieli organizacji pozarządowych z województwa kujawsko-pomorskiego zostaną m.in. przedstawione takie zagadnienia, jak: co to jest sprawozdanie finansowe, jak zrobić bilans, rachunek zysków i strat, skąd bierzemy dane, spójność wszystkich elementów sprawozdania; jak powiązać rachunkowość z realizowanymi projektami aby łatwo zrobić sprawozdania, co to znaczy wyodrębniona ewidencja księgowa w umowie o dotację.

  Szczegółowa informacja na ten temat: http://cop.wloclawek.pl/2018/10/prawo-dla-ngo-oraz-abc-ksiegowosci-dla-ngo-szkolenia-dla-organizacji-pozarzadowych-z-wojewodztwa-kujawsko-pomorskiego/

 • Sukces włocławskich pięściarek W dniach 03.-06.10.2018 odbyły się w Wałczu Młodzieżowe Mistrzostwa Polski Kobiet w Boksie. Impreza miała na celu wyłonienie najlepszych młodzieżowych zawodniczek (19-23 lata) w Polsce.

  Pięściarki z Włocławskiego Klubu Bokserskiego START, tj. Karolina Lewandowska  – waga 81kg i Weronika Flaszak – waga 81+ awansowały do strefy medalowej zdobywając dwa brązowe medale.

 • Dziś casting do „Kopciuszka” Teatr Ludzi Upartych szuka odtwórczyni tytułowej roli w spektaklu: „Kopciuszek”.

  Ważne, by kandydatki miały 16-18 lat (niekoniecznie z metryki, również „z wyglądu” – jak zaznaczają twórcy spektaklu). Trzeba również wykazać się dobrą dykcją, muzykalnością i poczuciem rytmu.

  Spotkanie z reżyserem przedstawienia, Janem Polakiem, odbędzie się dziś o godzinie 17.00 w Teatrze Impresaryjnym im. Włodzimierza Gniazdowskiego, Włocławek, ul. Wojska Polskiego 13.

  Kandydatki proszone są o przygotowanie dowolnego tekstu.

 • Dyżur radnych w SP nr 2 Dziś w godz. 15.00 – 17.00 w Szkole Podstawowej nr 2 przy ul. Żytniej 47 dyżurować będą radni z okręgu wyborczego nr 2 „Kazimierza Wielkiego i Zawiśle” .
Jamróz - Rowery” height=
MartinezFilm

Informacje

“Bezpieczny Pierwszak” 2018

19 października 2018, Możliwość komentowania “Bezpieczny Pierwszak” 2018 została wyłączona

Mecz 8 kolejki II Ligii Kobiet, WAP – AP “Kotwica” Kołobrzeg.

18 października 2018, Możliwość komentowania Mecz 8 kolejki II Ligii Kobiet, WAP – AP “Kotwica” Kołobrzeg. została wyłączona

Dzień Seniora we Włocławku

17 października 2018, Możliwość komentowania Dzień Seniora we Włocławku została wyłączona

Będą inwestycje we włocławskim ANWILU

16 października 2018, Możliwość komentowania Będą inwestycje we włocławskim ANWILU została wyłączona

Zmiany granic obwodów oraz siedzib Obwodowych Komisji Wyborczych

16 października 2018, Możliwość komentowania Zmiany granic obwodów oraz siedzib Obwodowych Komisji Wyborczych została wyłączona

Ruszyła kampania rekrutacyjna Ministerstwa Obrony Narodowej „Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej”

15 października 2018, Możliwość komentowania Ruszyła kampania rekrutacyjna Ministerstwa Obrony Narodowej „Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej” została wyłączona

Archiwa