Opublikowano: wt, Paź 9th, 2018

Wiadomości z magistratu 09.10.2018

Włocławek, dn. 9 października 2018 r.

 • Konferencja prasowa w ratuszu Dziś o godz. 10.00 zapraszamy przedstawicieli redakcji na konferencję prasową z udziałem prezydenta Włocławka Marka Wojtkowskiego oraz mistrza olimpijskiego Tomasza Majewskiego.

  Konferencja odbędzie się w Urzędzie Miasta przy Zielonym Rynku 11/13, w sali 302. Tematem konferencji będzie nominacja PZLA dla Włocławka.

 • Podsumowanie programu „Umiem pływać” Dziś godz. 11:00 na Międzyosiedlowym Basenie Miejskim przy ul. Wysokiej 12 nastąpi podsumowanie programu „Umiem pływać” w 2018 r.

  Istotą programu „Umiem pływać” jest nabycie i rozwinięcie podstawowych umiejętności pływackich przez najmłodszych adeptów tej dyscypliny sportu, którymi są uczniowie klas 1-3 szkół podstawowych.

 • Dzień Świadomości Dysleksji. Uczniowie zmierzą się w turnieju Dziś o godz. 10.30 w Filii nr 11 biblioteki przy ul. Łęgskiej rozpocznie się turniej dla uczniów szkół podstawowych. Hasło turnieju to: „Od Homera do Tolkiena – po raz drugi”.

  Konkurs organizowany jest we współpracy z SP 10, w ramach Światowego Dnia Świadomości Dysleksji.

 • Spotkanie informacyjne dla przedsiębiorców Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii oraz Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości zapraszają na spotkanie informacyjne, które odbędzie się dziś o godz. 11.00 w Hotel & SPA MŁYN.

  Uczestnicy spotkania będą mieli możliwość dowiedzieć się o ułatwieniach dla firm wprowadzonych przez Konstytucję Biznesu, zmianach w zakresie prawa podatkowego, zamówień publicznych, ubezpieczeń a także o ofercie wsparcia dla małych i średnich firm.

  W spotkaniu udział weźmie m.in. Marcin Ociepa – Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii.

  Konferencji towarzyszyć będzie strefa informacyjna, gdzie do dyspozycji będą eksperci z Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii, Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju, Ministerstwa Finansów, Krajowej Administracji Skarbowej, Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich, Banku Gospodarstwa Krajowego, Agencji Rozwoju Przemysłu oraz Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

  Rejestracja na spotkanie jest prowadzona pod adresem: http://prawodoprzedsiebiorczosci.parp.gov.pl/wydarzenia/spotkanie-wloclawek/

  Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

 • „PRAWO DLA NGO” oraz „ABC księgowości dla NGO” – szkolenia dla organizacji pozarządowych z województwa kujawsko-pomorskiego Toruńskie Stowarzyszenie Aktywności Społecznej (TSAS) zaprasza przedstawicieli i przedstawicielki organizacji pozarządowych z terenu województwa kujawsko-pomorskiego na szkolenia z zakresu prawnych aspektów tworzenia i funkcjonowania organizacji pozarządowych oraz ABC księgowości w organizacjach pozarządowych.

  Szkolenia odbędą się 13 października we Włocławskim Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu przy ul. Żabiej 12a.

  Podczas szkolenia prawnego uczestnicy będą mogli zapoznać się z obowiązującymi przepisami dotyczącymi tworzenia organizacji pozarządowych (szczególnie stowarzyszeń i fundacji) oraz poznać  w jaki sposób dostosować funkcjonowanie organizacji, aby działała zgodnie z obowiązującymi przepisami.

  Na szkoleniu z zagadnień księgowych dotyczących sektora ngo dla przedstawicieli organizacji pozarządowych z województwa kujawsko-pomorskiego zostaną m.in. przedstawione takie zagadnienia, jak: co to jest sprawozdanie finansowe, jak zrobić bilans, rachunek zysków i strat, skąd bierzemy dane, spójność wszystkich elementów sprawozdania; jak powiązać rachunkowość z realizowanymi projektami aby łatwo zrobić sprawozdania, co to znaczy wyodrębniona ewidencja księgowa w umowie o dotację.

  Szczegółowa informacja na ten temat: http://cop.wloclawek.pl/2018/10/prawo-dla-ngo-oraz-abc-ksiegowosci-dla-ngo-szkolenia-dla-organizacji-pozarzadowych-z-wojewodztwa-kujawsko-pomorskiego/

 • Sukces włocławskich pięściarek W dniach 03.-06.10.2018 odbyły się w Wałczu Młodzieżowe Mistrzostwa Polski Kobiet w Boksie. Impreza miała na celu wyłonienie najlepszych młodzieżowych zawodniczek (19-23 lata) w Polsce.

  Pięściarki z Włocławskiego Klubu Bokserskiego START, tj. Karolina Lewandowska  – waga 81kg i Weronika Flaszak – waga 81+ awansowały do strefy medalowej zdobywając dwa brązowe medale.

 • Dziś casting do „Kopciuszka” Teatr Ludzi Upartych szuka odtwórczyni tytułowej roli w spektaklu: „Kopciuszek”.

  Ważne, by kandydatki miały 16-18 lat (niekoniecznie z metryki, również „z wyglądu” – jak zaznaczają twórcy spektaklu). Trzeba również wykazać się dobrą dykcją, muzykalnością i poczuciem rytmu.

  Spotkanie z reżyserem przedstawienia, Janem Polakiem, odbędzie się dziś o godzinie 17.00 w Teatrze Impresaryjnym im. Włodzimierza Gniazdowskiego, Włocławek, ul. Wojska Polskiego 13.

  Kandydatki proszone są o przygotowanie dowolnego tekstu.

 • Dyżur radnych w SP nr 2 Dziś w godz. 15.00 – 17.00 w Szkole Podstawowej nr 2 przy ul. Żytniej 47 dyżurować będą radni z okręgu wyborczego nr 2 „Kazimierza Wielkiego i Zawiśle” .
MartinezFilm

Informacje

„Cicha noc” – koncert świąteczno – noworoczny

14 grudnia 2018, Możliwość komentowania „Cicha noc” – koncert świąteczno – noworoczny została wyłączona

Prezentacja przewodnika “Niemieckie fortyfikacje polowe 1944”

10 grudnia 2018, Możliwość komentowania Prezentacja przewodnika “Niemieckie fortyfikacje polowe 1944” została wyłączona

V Koncert kolęd i pastorałek

9 grudnia 2018, Możliwość komentowania V Koncert kolęd i pastorałek została wyłączona

Promocja debiutanckiego tomiku poetyckiego „I…kropka” Aliny Pakulskie

9 grudnia 2018, Możliwość komentowania Promocja debiutanckiego tomiku poetyckiego „I…kropka” Aliny Pakulskie została wyłączona

“Europejskie makatki kuchenne”

9 grudnia 2018, Możliwość komentowania “Europejskie makatki kuchenne” została wyłączona

„We Włocławku 13 grudnia…”

9 grudnia 2018, Możliwość komentowania „We Włocławku 13 grudnia…” została wyłączona

Archiwa