Opublikowano: pt, Sie 9th, 2019

Wiadomości z magistratu 09.08.2019

Włocławek, dn. 9 sierpnia 2019 r.

 • Festiwal Wisły 2019 już w niedzielę na bulwarach, polecamy! 11 sierpnia o godz. 11.00 na Bulwarach im. Marszałka Józefa Piłsudskiego we Włocławku rozpocznie się tegoroczna edycja Festiwalu Wisły.

  W ramach Festiwalu odbędzie się między innymi: jarmark tradycyjnych produktów regionów nadwiślańskich, targi kulinarne „Nadwiślańskie smaki”, liczne koncerty, parada wzdłuż Bulwarów kilkudziesięciu statków i łodzi biorących udział w największym w Polsce zlocie tradycyjnych jednostek rzecznych. Poza mniejszymi batami, lejtakami i łodygami, udział weźmie kilkanaście dużych statków: szkuty, galary, dubasy, litewskie wiciny, francuskie gabary i łodzie wikińskie.

  Zaplanowano również zwiedzanie statków i łodzi przybyłych na festiwal, bezpłatne rejsy dla publiczności, rejsy galarem „Maria” połączone z czytaniem fragmentów wiślanej poezji, śpiewaniem pieśni przez aktorów i poetów z Trójmiasta, Kujaw i Ziemi Dobrzyńskiej.

  W godzinach wieczornych odbędzie się nastrojowa parada wszystkich festiwalowych łodzi i statków, w świetle rac i pochodni, połączona z koncertem zespołu INSOMNIA.

  Na zakończenie pierwszego dnia Festiwalu o godz. 21.20 rozpocznie się koncert zespołu Cochise – Paweł Małaszyński.

  W drugim dniu Festiwalu, 12 sierpnia o godz. 8.00 na moście Marszałka Rydza Śmigłego we Włocławku rozpocznie się spotkanie poetów dobrzyńskich i kujawskich „Wisła łączy poetów”.

  O godz.10.00 planowane jest pożegnanie flisaków i rozpoczęcie rejsu do Nieszawy i Ciechocinka.

  Szczegółowy program dostępny jest na stronie wydarzenia: http://festiwalwisly.pl/3/program

 • „Wędrujące drzewa” znajdą swoje stałe miejsce Dziś, tj. 9 sierpnia 2019 roku odbędzie się kolejna odsłona akcji “wędrujących drzew” Fundacji Ładowarka. Organizator akcji zaprasza wszystkich chętnych do siedziby Włocławskiego Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu przy ul. Żabiej 12A, skąd wyruszy kolumna rowerowa. Początek o godz. 19:00.

  Drzewa posadzone w donicach na dziedzińcu Włocławskiego Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu w dniu 21 lipca zostaną dziś przewiezione rowerami do parku Łokietka, gdzie zostaną zasadzone na trwałe. Akcja ma na celu uświadomienie mieszkańcom roli drzew w miastach.

  Wydarzenie jest organizowane dzięki mikrograntowi udzielonemu w ramach Programu Wsparcia Projektów Lokalnych.

 • Kino letnie w „Śródmieście Cafe” Dziś, tj. 9 sierpnia 2019 roku o godz. 18.00 w kawiarni obywatelskiej „Śródmieście Cafe” przy ul. 3 Maja 9 rozpocznie się projekcja filmu pt. OCALIĆ I ZGINĄĆ. To francuski dramat Frédérica Telliera, inspirowany prawdziwą historią.

  Organizator: Stowarzyszenie LGD Miasto Włocławek serdecznie zaprasza. Kawiarnia obywatelska dysponuje 70 miejscami.

 • Kino plenerowe na Przystani Dziś, tj. 9 sierpnia 2019 roku GEBERIT wraz z Rejsem na Przystani przy współpracy DKF Ósemka i OSiR zapraszają na film „W samym Sercu Morza” w reżyserii Rona Howarda.

  Seans rozpocznie się o godzinie 20.30.

 • Akcja “Czyste Podwórka” 10 sierpnia 2019 roku kawiarnia obywatelska “Śródmieście Cafe” przy ul. 3 Maja 9 zaprasza do udziału w akcji “Czyste Podwórka”.

  Początek o godz. 10:00.

 • Spacerek z Przewodnikiem. Wisła i Zgłowiączka Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza na spotkanie z cyklu wakacyjnych Spacerków z Przewodnikiem. Tematem najbliższego spotkania – 10 sierpnia 2019 roku – będzie Wisła i Zgłowiączka oraz ich rola w historii miasta.

  Spotkanie stanowi wstęp do obchodów Festiwalu Wisły, który już w najbliższy weekend na włocławskich bulwarach.

  Zbiórka zainteresowanych o godz. 10:00 przed siedzibą Informacji Turystycznej przy ul. Warszawskiej 11/13. Udział w spacerku jest bezpłatny.

 • Scena na Wiśle – po włocławsku 10 sierpnia o godz. 18.00 na wiślanej scenie wystąpi Kapela z Szaconkiem.

  Grupa powstała z fascynacji muzyków folkiem miejskim. Repertuar to znane głównie z dwudziestolecia międzywojennego i powojenne utwory w nowych aranżacjach oraz własne autorskie piosenki.

 • Międzynarodowo na ludowo. Niezwykły koncert na placu Wolności Stowarzyszenie Przyjaciół Zespołu Pieśni i Tańca „Kujawy” oraz Centrum Kultury „Browar B.” zapraszają na wspólny koncert młodych włocławian z Zespołu „Kujawy” oraz gości z Portugalii.

  Koncert odbędzie się 11 sierpnia 2019 roku o godz. 16.00 na placu Wolności. Będzie to niepowtarzalna okazja, by na żywo zobaczyć regionalne stroje, obyczaje i tańce portugalskie.

  W przypadku złej pogody koncert odbędzie się w „Browarze B.”

  Pełna informacja na ten temat: https://ckbrowarb.pl/miedzynarodowo-na-ludowo-2/

 • Letni Bulwar. Bill Bombadill Show W niedzielę 11 sierpnia o godz. 16.00 Teatr Impresaryjny zaprasza na Letni Bulwar i Bill Bombadill Show.

  Bill Bombadill to rodzinne, interaktywne przedstawienie, pełne humoru show z elementami kuglarstwa, pantomimy oraz akrobatyki. W programie: quiz z elementami pantomimy, żonglowanie nożami, latające diabolo, obrót głową o 360 stopni, balans rola bola i żonglowanie pochodniami! Wystąpi Teatr FRIKart z Wrocławia, a także aktorzy Teatru Ludzi Upartych.

  W razie niepogody impreza zostanie przeniesiona do budynku Teatru Impresaryjnego przy ul. Wojska Polskiego.

MartinezFilm

Informacje

Film Włocławianina w TVP Historia

22 sierpnia 2019, Możliwość komentowania Film Włocławianina w TVP Historia została wyłączona

XVIII Włocławskie Zawody Balonowe 2019

22 sierpnia 2019, Możliwość komentowania XVIII Włocławskie Zawody Balonowe 2019 została wyłączona

Miejskie obchody Święta Wojska Polskiego

16 sierpnia 2019, Możliwość komentowania Miejskie obchody Święta Wojska Polskiego została wyłączona

Dożynki wojewódzkie w Ciechocinku

16 sierpnia 2019, Możliwość komentowania Dożynki wojewódzkie w Ciechocinku została wyłączona

Coraz trafniejsze kontrole zwolnień lekarskich

14 sierpnia 2019, Możliwość komentowania Coraz trafniejsze kontrole zwolnień lekarskich została wyłączona

Sobotni spacerek z przewodnikiem

14 sierpnia 2019, Możliwość komentowania Sobotni spacerek z przewodnikiem została wyłączona

Archiwa