Opublikowano: czw, Maj 9th, 2019

Wiadomości z magistratu 09.05.2019

Włocławek, dn. 9 maja 2019 r.

 • Dziś niezwykła, sportowa lekcja w Hali Mistrzów Dziś, tj. 9 maja 2019 roku o godz. 10.00 w Hali Mistrzów odbędzie się pierwsza z tegorocznych imprez ogólnopolskiej akcji „Mistrzynie w Szkołach”, którą prowadzi Fundacja Otylii Jędrzejczak.

  Mistrzyni olimpijska z Aten wraz z zaproszonymi przez nią wybitnymi polskimi sportsmenkami poprowadzi niezwykłą lekcję wychowania fizycznego dla dziewcząt we Włocławku. Zajęcia skierowane są do uczennic z ostatnich klas szkół podstawowych, gimnazjów i liceów, bo właśnie w tym wieku notuje się u dziewcząt największą absencję na lekcjach wf.

  We Włocławku będą gościć: złota medalistka igrzysk w Rio de Janeiro Magdalena Fularczyk-Kozłowska, dwie wielokrotne medalistki największych imprez w short tracku Natalia i Patrycja Maliszewskie, brązowa medalistka Mistrzostw Świata w sztafecie 4×400 metrów Martyna Dąbrowska oraz trzykrotna złota medalistka Igrzysk Paraolimpijskich i wielokrotna mistrzyni świata w pływaniu Joanna Mendak.

  Projekt „Mistrzynie w szkołach” współfinansowany jest przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, a jego pierwsza odsłona w 2019 roku także przez województwo kujawsko-pomorskie.

  Informacja dla dziennikarzy: organizatorzy zapraszają przedstawicieli mediów na godzinę 9.30 (30 minut na rozmowy z mistrzyniami i uczestnikami), o godzinie 10.00 otwarcie i od 10.15 lekcja z mistrzyniami.

 • „Zaczytani są wśród nas”. Trwa Włocławski Festiwal Książki Harmonogram wydarzeń na dziś, tj. 9 maja 2019 roku przedstawia się następująco:

  – godz. 11.00, Filia nr 11 ul. Łęgska 28 – Spotkanie z booktuberem Marcinem  Okoniewskim, twórcą kanału „Okoń w sieci”. W 2018 roku otrzymał prestiżową nagrodę Młodych Dziennikarzy im. Bartka Zdunka w kategorii „Inicjatywa roku” .

  – godz.17.00, Sala Kameralna, ul. Warszawska 11/13 – spotkanie z Agatą Passent.

  Agata Passent – pisarka, dziennikarka i felietonistka. Prowadzi program „Xięgarnia” w TVN24, pisze felietony w czasopiśmie „Twój Styl”. Prezes Fundacji Okularnicy im. Agnieszki Osieckiej. Mieszka w Warszawie, której poświęciła m.in. książki „Miastówka” oraz „Stacja Warszawa”.

  Szczegółowe informacje o IV Włocławskim Festiwalu Książki są opublikowane: http://biblioteka.wloclawek.pl/festiwal-ksiazki/

 • Alternatywa dla alei Jana Pawła II. 14 maja konsultacje, zapraszamy do udziału
  14 maja 2019 roku o godz. 17.00 Urząd Miasta zaprasza mieszkańców osiedla Michelin oraz wszystkich zainteresowanych na pierwsze konsultacje dotyczące budowy i rozbudowy ulic, mających stanowić alternatywę dla alei Jana Pawła II.

  Spotkanie odbędzie się w Szkole Podstawowej nr 19 przy ul. Szkolnej 13.

 • III Turniej Tenisowy o Puchar Prezydenta Włocławka Ośrodek Sportu i Rekreacji we Włocławku zaprasza na inaugurację sezonu tenisowego na kortach ziemnych. Turniej singlowy o Puchar Prezydenta Włocławka Marka Wojtkowskiego zostanie rozegrany w kategorii OPEN w najbliższą sobotę tj. 11 maja 2019 r., początek o godz. 9:30.

  Wpisowe w wysokości 10 zł należy uiścić w dniu turnieju.

  System rozgrywek będzie uzależniony od ilości zgłoszonych zawodników. Zapisy odbywają się telefonicznie kom. 602 750 554 do soboty do godz.9:00. Dla uczestników turnieju przewidziane są nagrody w postaci pucharów i drobnych gadżetów. Po zakończonych rozgrywkach zaplanowane jest wspólne grillowanie.

 • Warsztaty eksperymentalne w kawiarni obywatelskiej Dziś, tj. 9 maja 2019 r. kawiarnia obywatelska “Śródmieście Cafe” przy ul. 3 Maja 9 organizuje warsztaty eksperymentalne dla przedszkola pt. “Chemia kolorowa i tajemnicza”.

  Zajęcia odbędą się w godz. 11:00-13:30.

 • Paszport turystyczny 2019. ETNO Paszporty dostępne w Informacji Turystycznej W 8. edycji Paszportu Turystycznego odwiedzamy osiemdziesiąt miejsc w siedmiu krainach etnograficznych, które tworzą Kujawsko-Pomorskie Konstelacje Dobrych Miejsc.

  Z ETNO Paszportem można odkryć zakaMARKI Kujaw, Pałuk, Krajny, Kociewia, ziemi chełmińskiej, Borów Tucholskich i ziemi dobrzyńskiej. Kulturowy kalejdoskop naszego województwa mieni się kolorami ludowych strojów i regionalnych haftów, finezją plecionek, słomkowo-bibułkowymi konstrukcjami pająków, kwietnymi „świętojankami” i wzorami usypywanymi z piasku na powitanie gości. Z dawnych obrzędów i zwyczajów dowiemy się, jak zapewnić sobie zdrowie, dostatek i urodzaj, a także jak wypędzić złe moce i uniknąć spotkania z czarownicami.

  Organizatorzy zachęcają do czerpania inspiracji z ETNO Paszportu i zaglądania do serwisu internetowego www.paszport.kujawsko-pomorskie.travel, na którym publikowane są aktualności, zapowiedzi wydarzeń, ważne informacje, m.in. o dostępności paszportowych atrakcji.

  Tradycyjnie, odbędzie się też konkurs polegający na zbieraniu pieczątek z odwiedzanych miejsc. W puli nagród znajdują się m.in. vouchery na pobyt w ciekawych miejscach województwa.

  Dystrybucja ETNO Paszportów w punktach informacji turystycznej w całym regionie (we Włocławku i Chełmży w powiecie toruńskim od 9 maja).

  Pełna informacja na ten temat: https://www.kujawsko-pomorskie.pl/informacje-prasowe/34236-paszport-turystyczny-2019

 • „Prawo do przedsiębiorczości – małe firmy, wielkie zmiany” Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii wspólnie z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości rusza z drugą edycją cyklu konferencji dla przedsiębiorców „Prawo do przedsiębiorczości – małe firmy, wielkie zmiany”.

  Podczas konferencji przedsiębiorcy będą mogli dowiedzieć się jak skorzystać z rozwiązań wprowadzonych przez Konstytucję Biznesu, Pakiet MŚP, Mały ZUS i wiele innych zmian dla firm, które w ostatnim czasie weszły w życie.

  Cykl obejmuje 20 spotkań realizowanych na przełomie maja i czerwca w większych miastach w Polsce. Już teraz można zapisać się na konferencję, która 17 maja br. 2019 roku będzie miała miejsce w Bydgoszczy.

  Pełna informacja na ten temat: https://inkubator.wloclawek.pl/prawo-do-przedsiebiorczosci-male-firmy-wielkie-zmiany/

 • Bezpłatne seminarium “Praktyczne zagadnienia eksportu i prowadzenia działalności w USA” To temat, trzeciego już w tym roku, spotkania informacyjnego, organizowanego przez Kujawsko-Pomorskie Centrum Obsługi Inwestorów i Eksporterów, tym razem wraz z Amerykańską Izbą Handlową w Polsce.
  Termin spotkania: 20 maja 2019 r., rozpoczęcie o godzinie 10.00 (rejestracja od godziny 9.30),

  Miejsce: City Hotel, Bydgoszcz, ul. 3 Maja 6.

  Seminarium skierowane jest do firm z różnych branż zainteresowanych eksportem do USA lub prowadzeniem działalności na amerykańskim rynku. Podczas spotkania prelegenci z AmCham przekażą informacje o programie Izby – American Investor Desk, służącym wspieraniu polskich firm w ekspansji na rynek USA.

  Przedstawicielka renomowanej kancelarii prawnej z Chicago (Miller Canfield) omówi prawne zagadnienia rozszerzenia działalności na amerykański rynek.

  Omówiona też będzie problematyka dostosowania polskich wyrobów oraz ich rejestracji w Amerykańskiej Agencji ds. Żywności i Leków (FDA – Food and Drug Administration) przez przedstawiciela JARS S.A. – partnera renomowanej firmy Registrar Corp.

  Zagadnienia testowania, inspekcji i certyfikacji produktów, których celem jest dopuszczenie ich na rynek USA przedstawi przedstawiciel firmy  UL International.

  Przedstawiciel firmy Google zaprezentuje zaś narzędzia przydatne w działalności eksportowej.

  Podczas spotkania uczestnicy będą mieli możliwość skorzystania z bezpłatnych, indywidualnych konsultacji z ekspertami. Udział w seminarium jest bezpłatny.

  Rejestracja udziału odbywa się poprzez: http://formularze.mojregion.eu/index.php?sid=19192&newtest=Y&lang=pl

 • Promocja książki o Stanisławie Zagajewskim Dziś, tj. 9 maja 2019 roku o godz. 16.00 biblioteka Kujawskiej Szkoły Wyższej zaprasza do swojej czytelni na promocję książki „Świat wypalony w glinie. Archetypy i symbole w życiu i twórczości Stanisława Zagajewskiego” autorstwa dr Pauliny Grzonki.

  Publikację wydało Włocławskie Towarzystwo Naukowe i jest ona pokłosiem pracy doktorskiej obronionej przez badaczkę na UMK w Toruniu. Opracowanie to różni się od dotychczasowych, ponieważ ukazuje proces rozwoju osobowości Zagajewskiego oraz jego indywidualnych cech psychicznych. W publikacji poruszono zagadnienia z zakresu m.in. socjologii sztuki i psychologii twórczości.

  Spotkanie ma charakter otwarty. Organizatorzy serdecznie zapraszają do czytelni Biblioteki Głównej Kujawskiej Szkoły Wyższej, pl. Wolności 1 (wejście od ul. Przechodniej).

 • „Majówka z kulturą i sztuką” w muzeum. Jutro pierwsze warsztaty Celem akcji jest zapewnienie niepełnosprawnym mieszkańcom naszego regionu oraz ich opiekunom możliwości bezpłatnego skorzystania z oferty lokalnych instytucji kulturalnych. Dzień startu akcji nie jest przypadkowy, ponieważ wypada w ustanowiony na początku XX wieku we Francji Dzień Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną, a także Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych.

  „Majówka z kulturą i sztuką 2019” odbędzie się również w Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku.

  10 maja odbędą się warsztaty dla grup zorganizowanych pt.: CO WIECIE O PORTRECIE?, a na 24 maja zaplanowano zajęcia pt. BYĆ JAK ZAGAJEWSKI.

  Szczegółowe informacje na ten temat: http://muzeum.wloclawek.pl/majowka-kultura-sztuka-2/

MartinezFilm

Informacje

Resuscytacja topielca.

20 lipca 2019, Możliwość komentowania Resuscytacja topielca. została wyłączona

“Warsztaty wakacyjne”

19 lipca 2019, Możliwość komentowania “Warsztaty wakacyjne” została wyłączona

Mistrzostw Europy Modeli Szybowców w klasie F3J

18 lipca 2019, Możliwość komentowania Mistrzostw Europy Modeli Szybowców w klasie F3J została wyłączona

Konkurs na budowę ławeczki Marii Skłodowskiej – Curie

16 lipca 2019, Możliwość komentowania Konkurs na budowę ławeczki Marii Skłodowskiej – Curie została wyłączona

Pokaz filmu „Kartka z Powstania”

13 lipca 2019, Możliwość komentowania Pokaz filmu „Kartka z Powstania” została wyłączona

Uwaga na oszustów podszywających się pod ZUS!

13 lipca 2019, Możliwość komentowania Uwaga na oszustów podszywających się pod ZUS! została wyłączona

Archiwa