Opublikowano: czw, Maj 9th, 2019

Wiadomości z magistratu 09.05.2019

Włocławek, dn. 9 maja 2019 r.

 • Dziś niezwykła, sportowa lekcja w Hali Mistrzów Dziś, tj. 9 maja 2019 roku o godz. 10.00 w Hali Mistrzów odbędzie się pierwsza z tegorocznych imprez ogólnopolskiej akcji „Mistrzynie w Szkołach”, którą prowadzi Fundacja Otylii Jędrzejczak.

  Mistrzyni olimpijska z Aten wraz z zaproszonymi przez nią wybitnymi polskimi sportsmenkami poprowadzi niezwykłą lekcję wychowania fizycznego dla dziewcząt we Włocławku. Zajęcia skierowane są do uczennic z ostatnich klas szkół podstawowych, gimnazjów i liceów, bo właśnie w tym wieku notuje się u dziewcząt największą absencję na lekcjach wf.

  We Włocławku będą gościć: złota medalistka igrzysk w Rio de Janeiro Magdalena Fularczyk-Kozłowska, dwie wielokrotne medalistki największych imprez w short tracku Natalia i Patrycja Maliszewskie, brązowa medalistka Mistrzostw Świata w sztafecie 4×400 metrów Martyna Dąbrowska oraz trzykrotna złota medalistka Igrzysk Paraolimpijskich i wielokrotna mistrzyni świata w pływaniu Joanna Mendak.

  Projekt „Mistrzynie w szkołach” współfinansowany jest przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, a jego pierwsza odsłona w 2019 roku także przez województwo kujawsko-pomorskie.

  Informacja dla dziennikarzy: organizatorzy zapraszają przedstawicieli mediów na godzinę 9.30 (30 minut na rozmowy z mistrzyniami i uczestnikami), o godzinie 10.00 otwarcie i od 10.15 lekcja z mistrzyniami.

 • „Zaczytani są wśród nas”. Trwa Włocławski Festiwal Książki Harmonogram wydarzeń na dziś, tj. 9 maja 2019 roku przedstawia się następująco:

  – godz. 11.00, Filia nr 11 ul. Łęgska 28 – Spotkanie z booktuberem Marcinem  Okoniewskim, twórcą kanału „Okoń w sieci”. W 2018 roku otrzymał prestiżową nagrodę Młodych Dziennikarzy im. Bartka Zdunka w kategorii „Inicjatywa roku” .

  – godz.17.00, Sala Kameralna, ul. Warszawska 11/13 – spotkanie z Agatą Passent.

  Agata Passent – pisarka, dziennikarka i felietonistka. Prowadzi program „Xięgarnia” w TVN24, pisze felietony w czasopiśmie „Twój Styl”. Prezes Fundacji Okularnicy im. Agnieszki Osieckiej. Mieszka w Warszawie, której poświęciła m.in. książki „Miastówka” oraz „Stacja Warszawa”.

  Szczegółowe informacje o IV Włocławskim Festiwalu Książki są opublikowane: http://biblioteka.wloclawek.pl/festiwal-ksiazki/

 • Alternatywa dla alei Jana Pawła II. 14 maja konsultacje, zapraszamy do udziału
  14 maja 2019 roku o godz. 17.00 Urząd Miasta zaprasza mieszkańców osiedla Michelin oraz wszystkich zainteresowanych na pierwsze konsultacje dotyczące budowy i rozbudowy ulic, mających stanowić alternatywę dla alei Jana Pawła II.

  Spotkanie odbędzie się w Szkole Podstawowej nr 19 przy ul. Szkolnej 13.

 • III Turniej Tenisowy o Puchar Prezydenta Włocławka Ośrodek Sportu i Rekreacji we Włocławku zaprasza na inaugurację sezonu tenisowego na kortach ziemnych. Turniej singlowy o Puchar Prezydenta Włocławka Marka Wojtkowskiego zostanie rozegrany w kategorii OPEN w najbliższą sobotę tj. 11 maja 2019 r., początek o godz. 9:30.

  Wpisowe w wysokości 10 zł należy uiścić w dniu turnieju.

  System rozgrywek będzie uzależniony od ilości zgłoszonych zawodników. Zapisy odbywają się telefonicznie kom. 602 750 554 do soboty do godz.9:00. Dla uczestników turnieju przewidziane są nagrody w postaci pucharów i drobnych gadżetów. Po zakończonych rozgrywkach zaplanowane jest wspólne grillowanie.

 • Warsztaty eksperymentalne w kawiarni obywatelskiej Dziś, tj. 9 maja 2019 r. kawiarnia obywatelska “Śródmieście Cafe” przy ul. 3 Maja 9 organizuje warsztaty eksperymentalne dla przedszkola pt. “Chemia kolorowa i tajemnicza”.

  Zajęcia odbędą się w godz. 11:00-13:30.

 • Paszport turystyczny 2019. ETNO Paszporty dostępne w Informacji Turystycznej W 8. edycji Paszportu Turystycznego odwiedzamy osiemdziesiąt miejsc w siedmiu krainach etnograficznych, które tworzą Kujawsko-Pomorskie Konstelacje Dobrych Miejsc.

  Z ETNO Paszportem można odkryć zakaMARKI Kujaw, Pałuk, Krajny, Kociewia, ziemi chełmińskiej, Borów Tucholskich i ziemi dobrzyńskiej. Kulturowy kalejdoskop naszego województwa mieni się kolorami ludowych strojów i regionalnych haftów, finezją plecionek, słomkowo-bibułkowymi konstrukcjami pająków, kwietnymi „świętojankami” i wzorami usypywanymi z piasku na powitanie gości. Z dawnych obrzędów i zwyczajów dowiemy się, jak zapewnić sobie zdrowie, dostatek i urodzaj, a także jak wypędzić złe moce i uniknąć spotkania z czarownicami.

  Organizatorzy zachęcają do czerpania inspiracji z ETNO Paszportu i zaglądania do serwisu internetowego www.paszport.kujawsko-pomorskie.travel, na którym publikowane są aktualności, zapowiedzi wydarzeń, ważne informacje, m.in. o dostępności paszportowych atrakcji.

  Tradycyjnie, odbędzie się też konkurs polegający na zbieraniu pieczątek z odwiedzanych miejsc. W puli nagród znajdują się m.in. vouchery na pobyt w ciekawych miejscach województwa.

  Dystrybucja ETNO Paszportów w punktach informacji turystycznej w całym regionie (we Włocławku i Chełmży w powiecie toruńskim od 9 maja).

  Pełna informacja na ten temat: https://www.kujawsko-pomorskie.pl/informacje-prasowe/34236-paszport-turystyczny-2019

 • „Prawo do przedsiębiorczości – małe firmy, wielkie zmiany” Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii wspólnie z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości rusza z drugą edycją cyklu konferencji dla przedsiębiorców „Prawo do przedsiębiorczości – małe firmy, wielkie zmiany”.

  Podczas konferencji przedsiębiorcy będą mogli dowiedzieć się jak skorzystać z rozwiązań wprowadzonych przez Konstytucję Biznesu, Pakiet MŚP, Mały ZUS i wiele innych zmian dla firm, które w ostatnim czasie weszły w życie.

  Cykl obejmuje 20 spotkań realizowanych na przełomie maja i czerwca w większych miastach w Polsce. Już teraz można zapisać się na konferencję, która 17 maja br. 2019 roku będzie miała miejsce w Bydgoszczy.

  Pełna informacja na ten temat: https://inkubator.wloclawek.pl/prawo-do-przedsiebiorczosci-male-firmy-wielkie-zmiany/

 • Bezpłatne seminarium “Praktyczne zagadnienia eksportu i prowadzenia działalności w USA” To temat, trzeciego już w tym roku, spotkania informacyjnego, organizowanego przez Kujawsko-Pomorskie Centrum Obsługi Inwestorów i Eksporterów, tym razem wraz z Amerykańską Izbą Handlową w Polsce.
  Termin spotkania: 20 maja 2019 r., rozpoczęcie o godzinie 10.00 (rejestracja od godziny 9.30),

  Miejsce: City Hotel, Bydgoszcz, ul. 3 Maja 6.

  Seminarium skierowane jest do firm z różnych branż zainteresowanych eksportem do USA lub prowadzeniem działalności na amerykańskim rynku. Podczas spotkania prelegenci z AmCham przekażą informacje o programie Izby – American Investor Desk, służącym wspieraniu polskich firm w ekspansji na rynek USA.

  Przedstawicielka renomowanej kancelarii prawnej z Chicago (Miller Canfield) omówi prawne zagadnienia rozszerzenia działalności na amerykański rynek.

  Omówiona też będzie problematyka dostosowania polskich wyrobów oraz ich rejestracji w Amerykańskiej Agencji ds. Żywności i Leków (FDA – Food and Drug Administration) przez przedstawiciela JARS S.A. – partnera renomowanej firmy Registrar Corp.

  Zagadnienia testowania, inspekcji i certyfikacji produktów, których celem jest dopuszczenie ich na rynek USA przedstawi przedstawiciel firmy  UL International.

  Przedstawiciel firmy Google zaprezentuje zaś narzędzia przydatne w działalności eksportowej.

  Podczas spotkania uczestnicy będą mieli możliwość skorzystania z bezpłatnych, indywidualnych konsultacji z ekspertami. Udział w seminarium jest bezpłatny.

  Rejestracja udziału odbywa się poprzez: http://formularze.mojregion.eu/index.php?sid=19192&newtest=Y&lang=pl

 • Promocja książki o Stanisławie Zagajewskim Dziś, tj. 9 maja 2019 roku o godz. 16.00 biblioteka Kujawskiej Szkoły Wyższej zaprasza do swojej czytelni na promocję książki „Świat wypalony w glinie. Archetypy i symbole w życiu i twórczości Stanisława Zagajewskiego” autorstwa dr Pauliny Grzonki.

  Publikację wydało Włocławskie Towarzystwo Naukowe i jest ona pokłosiem pracy doktorskiej obronionej przez badaczkę na UMK w Toruniu. Opracowanie to różni się od dotychczasowych, ponieważ ukazuje proces rozwoju osobowości Zagajewskiego oraz jego indywidualnych cech psychicznych. W publikacji poruszono zagadnienia z zakresu m.in. socjologii sztuki i psychologii twórczości.

  Spotkanie ma charakter otwarty. Organizatorzy serdecznie zapraszają do czytelni Biblioteki Głównej Kujawskiej Szkoły Wyższej, pl. Wolności 1 (wejście od ul. Przechodniej).

 • „Majówka z kulturą i sztuką” w muzeum. Jutro pierwsze warsztaty Celem akcji jest zapewnienie niepełnosprawnym mieszkańcom naszego regionu oraz ich opiekunom możliwości bezpłatnego skorzystania z oferty lokalnych instytucji kulturalnych. Dzień startu akcji nie jest przypadkowy, ponieważ wypada w ustanowiony na początku XX wieku we Francji Dzień Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną, a także Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych.

  „Majówka z kulturą i sztuką 2019” odbędzie się również w Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku.

  10 maja odbędą się warsztaty dla grup zorganizowanych pt.: CO WIECIE O PORTRECIE?, a na 24 maja zaplanowano zajęcia pt. BYĆ JAK ZAGAJEWSKI.

  Szczegółowe informacje na ten temat: http://muzeum.wloclawek.pl/majowka-kultura-sztuka-2/

MartinezFilm

Informacje

Koncert na Dzień Matki i festyn z okazji Dnia Dziecka w Izbicy Kujawskiej

23 maja 2019, Możliwość komentowania Koncert na Dzień Matki i festyn z okazji Dnia Dziecka w Izbicy Kujawskiej została wyłączona

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w karate Tradycyjnym

21 maja 2019, Możliwość komentowania Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w karate Tradycyjnym została wyłączona

Spotkanie dla dzieci i mam w bibliotece

21 maja 2019, Możliwość komentowania Spotkanie dla dzieci i mam w bibliotece została wyłączona

Piękne włocławianki walczą o tytuł Miss Pascala!

21 maja 2019, Możliwość komentowania Piękne włocławianki walczą o tytuł Miss Pascala! została wyłączona

“Złoty Dyplom” dla włocławskiego Chóru “Canto”

20 maja 2019, Możliwość komentowania “Złoty Dyplom” dla włocławskiego Chóru “Canto” została wyłączona

Juwenalia 2019

20 maja 2019, Możliwość komentowania Juwenalia 2019 została wyłączona

Archiwa