Opublikowano: wt, Paź 8th, 2019

Wiadomości z magistratu 08.10.2019

Włocławek, dn. 8 października 2019 r.

 • Senioralia czas zacząć! Będzie to już trzecia edycja Senioraliów Włocławskich. We wtorek, 8 października 2019 roku o godz. 10.00 rozpocznie się celebra mszy świętej w katedrze. O godz. 11:00 nastąpi uroczyste rozpoczęcie Senioraliów na placu Wolności.

  Następnie barwny korowód uczestników przejdzie do Centrum Kultury Browar B., gdzie o godz. 12.30 rozpocznie się dalsza część imprezy, m.in.: prezentacja twórczości włocławskich stowarzyszeń, Uniwersytetów Trzeciego Wieku oraz grup senioralnych – proponowane konkursy twórcze: wokalny, kabaretowy, na hasło przewodnie Senioraliów, pokaz mody, wybór najciekawszych strojów uczestników korowodu.

  Na godz. 15:30 zaplanowano zakończenie części oficjalnej Senioraliów. O godz. 17:00 na dziedzińcu Browaru B, a w przypadku złej pogody – w sali tanecznej, rozpocznie się potańcówka dla seniorów.

  W trakcie Senioraliów w Browarze B. odbędą się również: wykład/pogadanka „Świadomy i bezpieczny Senior”, wystawa twórczości (rękodzieła, prac malarskich, rzeźbiarskich i innych) oraz prezentacja włocławskich stowarzyszeń, Uniwersytetów Trzeciego Wieku oraz grup senioralnych, pokaz tańca orientalnego oraz podstawowych technik samoobrony, prezentacja stoisk tematycznych.

 • „Młoda Krew Ratuje Życie”. Sukces włocławskiej szkoły Zespół Szkół Technicznych we Włocławku zajął I miejsce w konkursie „Młoda Krew Ratuje Życie”.

  W ramach XVI Edycji Ogólnopolskiego Turnieju Szkół Ponadgimnazjalnych w Honorowym Krwiodawstwie Polskiego Czerwonego Krzyża pod hasłem „Młoda Krew Ratuje Życie” Zespół Szkół Technicznych z Włocławka zajął pierwsze miejsce w roku szkolnym 2018/2019.

  Jednocześnie szkoła otrzymała Akt Nadania Medalu 60-lecia Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża za szczególne zasługi w efektywnym działaniu wspierającym Ruch Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża.

  W ogólnopolskim konkursie promującym honorowe krwiodawstwo pod hasłem „Młoda Krew Ratuje Życie” Zespół Szkół Technicznych we Włocławku corocznie zajmuje wysokie miejsca. W zakończonej w czerwcu 2019 r. XVI edycji tego konkursu ZST zajął I miejsce na etapie rejonowym w kategorii największa ilość oddanej krwi w przeliczeniu na pełnoletniego ucznia szkoły, a także I miejsce na szczeblu wojewódzkim w kategorii najlepsza promocja honorowego krwiodawstwa. W zeszłym roku szkolnym w tej kategorii (najlepsza promocja honorowego krwiodawstwa) ZST zajął I miejsce na szczeblu ogólnopolskim.

  Pełna informacja na ten temat: https://zst.com.pl/pl,news2,,285.html#tresc_strony

 • Głosowanie poza miejscem stałego zamieszkania w wyborach do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej i do Senatu Rzeczypospolitej Polskiej W jaki sposób można dopisać się do spisu wyborców? Informujemy, że wyborca czasowo przebywający poza miejscem zameldowania na pobyt stały (w tym wyborca zameldowany na pobyt czasowy), a w przypadku wyborcy wpisanego do rejestru wyborców na własny wniosek — przebywający czasowo poza miejscem wpisania do rejestru oraz wyborca nigdzie nie zamieszkały, może wziąć udział w głosowaniu w miejscu czasowego pobytu, jeżeli złoży pisemny wniosek o dopisanie do spisu wyborców.

  Wniosek o dopisanie do spisu pod adresem czasowego pobytu we Włocławku można złożyć w Wydziale Spraw Obywatelskich Urzędu Miasta przy Zielonym Rynku 11/13 w pok. 5,6,9,11 do dnia 08 października 2019 r.

 • Zespół Szkół nr 3 jedzie do Hiszpanii W Zespole Szkół nr 3 zakończyło się przygotowanie uczniów do mobilności w ramach projektu pn. “Polsko – hiszpańskie wariacje”.

  Grupa uczniów przez miesiąc brała udział zajęciach językowych, kulturowych i merytorycznych. W czasie przygotowania uczniowie poznawali podstawowe słówka hiszpańskiego, poznawali tradycję i kulturę kraju, do którego jadą. Ponadto grupa przygotowała program artystyczny, współtworzyła materiał do portfolio, a także projekty koszulek, ulotek promujących Zespół Szkół nr 3.

  Teraz przed uczestnikami projektu kolejny etap: realizacja tego wszystkiego w Hiszpanii, w zaprzyjaźnionej szkole.

  Projekt jest realizowany z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, ponadnarodowa mobilność uczniów z Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji, finansowanego z EFS.

  Pełna informacja na ten temat: http://www.zs3wek.pl/2-uncategorised/2130-zajecia-z-kultury-i-jezyka-hiszpanskiego

 • Dyżur pracownika PUP w “Śródmieście Cafe” 8 października 2019 roku kawiarnia obywatelska “Śródmieście Cafe” przy ul. 3 Maja 9 zaprasza na dyżur pracownika Powiatowego Urzędu Pracy we Włocławku.

Początek dyżuru o godz. 14:00.

 • „Ogród jesienią” w bibliotece 8 października 2019 roku o godz. 10.00 w Filii nr 6 biblioteki przy ul. Żytniej 66/68 zagości „Pora na seniora”. Będzie to pierwsze spotkanie pt. ”Ogród jesienią”.

  W programie: wykład i pokaz florystyczny połączony z warsztatami „Wykorzystanie roślin z ogrodu do dekoracji wnętrz” w wykonaniu nauczyciela i uczennic z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego we Włocławku

  Bieżące informacje o wydarzeniach w Miejskiej Bibliotece Publicznej: http://biblioteka.wloclawek.pl/pazdziernik-w-bibliotece/

 • Noc Teatru 2019 Już po raz kolejny Teatr Impresaryjny im. Włodzimierza Gniazdowskiego jest organizatorem Nocy Teatru, podczas której zaprezentowane zostaną przedstawienia, zarówno dla dzieci jak i dorosłych, wyprodukowane przez włocławski Teatr.

  Noc Teatru odbędzie się 11 października 2019 r. Pierwszy spektakl zaplanowano na godz. 18.00, ostatni na 23.30.

  Podczas Nocy Teatru 2019 będzie można zobaczyć kameralne przedstawienie Teatru Ludzi Upartych powstałe w oparciu o tekst Jana Brzechwy pt.: „Kopciuszek”; najnowszy spektakl Teatru „Skene” pt.: „Cwaniaczek 2”, który powstał na motywach książek Jeffa Kinney’a „Dziennik cwaniaczka”; schodzącą z afisza we włocławskim Teatrze, komedię Mikołaja Gogola pt.: „Rewizor”; monodram muzyczny oparty na piosenkach Agnieszki Osieckiej, Jonasza Kofty, Jeremiego Przybory, Mariana Hemara, Jerzego Wasowskiego, Włodzimierza Korcza, Zygmunta Koniecznego połączonych tekstami Jana Polaka pt.: „Szesnaście róż” oraz najnowszy spektakl „Upartych”, który powstał na podstawie dzieła Gabrieli Zapolskiej pt.: „Moralność pani Dulskiej”.

  Pełna informacja na ten temat: http://teatrwloclawek.pl/drogi-widzu/

MartinezFilm

Informacje

MOPR diagnozuje potrzeby osób niepełnosprawnych

15 października 2019, Możliwość komentowania MOPR diagnozuje potrzeby osób niepełnosprawnych została wyłączona

Spotkanie autorskie z Krzysztofem Beśką

11 października 2019, Możliwość komentowania Spotkanie autorskie z Krzysztofem Beśką została wyłączona

Dzieła godne wystawienia

11 października 2019, Możliwość komentowania Dzieła godne wystawienia została wyłączona

Spacer szlakiem włocławskich Żydów

11 października 2019, Możliwość komentowania Spacer szlakiem włocławskich Żydów została wyłączona

Papież-poeta na kujawskiej ziemi

10 października 2019, Możliwość komentowania Papież-poeta na kujawskiej ziemi została wyłączona

„Noc Bibliotek” 2019 pod hasłem „Znajdźmy wspólny język”

10 października 2019, Możliwość komentowania „Noc Bibliotek” 2019 pod hasłem „Znajdźmy wspólny język” została wyłączona

Archiwa