Opublikowano: pt, Lut 8th, 2019

Wiadomości z magistratu 08.02.2019

Włocławek, dn. 8 lutego 2019 r.

 • Przetarg na budowę drogi dla działkowców na Południu ogłoszony Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane związane z budową drogi wewnętrznej o długości 574,80 m, biegnącej od istniejącego zjazdu z ulicy Kapitulnej w kierunku ulicy Ruda.

Zgodnie ze specyfikacją, ma powstać również wymagane nowe oznakowanie oraz urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego ograniczające nadmierną prędkość pojazdów.

Data otwarcia ofert w tym przetargu to 22.02.2019. Wykonawca będzie miał 4 miesiące na realizację prac.

 • Autobusy linii P będą kursować przez cały rok W odpowiedzi na postulaty pasażerów, od soboty 16 lutego 2019r. linia P staje się linią całoroczną. Autobusy kursować będą we wszystkie soboty, niedziele i święta.

  MPK zwraca jednak uwagę, że z powodu zapadających ciemności, kursy o godz. 16.00 z Promiennej i o godz. 17.40 z Pińczaty realizowane będą od 2 marca do 3 listopada.

  Komunikat jest opublikowany: http://www.mpk.com.pl/?id=2&news=1001

 • Włocławianie decydują w sprawie fajerwerków, dziś ostatni dzień głosowania Pod adresem: https://goo.gl/forms/6HFZrJsTLVkvGNlI2 jest dostępna ankieta z pytaniem: Czy Pana/Pani zdaniem miejskim imprezom we Włocławku (Sylwester miejski, miejski finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy) towarzyszyć powinien pokaz fajerwerków?

  Do dyspozycji głosujących są również papierowe formularze, które można znaleźć przy urnach dostępnych we wszystkich budynkach Urzędu Miasta: w gmachu głównym przy Zielonym Rynku 11/13 (na parterze, w Biurze Obsługi Mieszkańców), w budynku przy ul. Kościuszki 12 (w sekretariacie Wydziału Polityki Społecznej i Zdrowia Publicznego) oraz w siedzibie UM przy ul, 3 Maja 22 (w pokoju nr 2).

 • Szkolenia dla nauczycieli, wychowawców i pedagogów W marcu i kwietniu Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna zaplanowała szkolenia adresowane do nauczycieli, wychowawców i pedagogów.

  Tematyka szkoleń to m.in.: integracja zespołu klasowego czy kwestie zaburzeń psychicznych u dzieci i młodzieży.

  Szkolenia odbędą się w budynku Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej we Włocławku, ul. Wojska Polskiego 27 (sala nr 8). Zgłoszenia przyjmowane są pod nr telefonu: 54 232 59 18.

  Pełna informacja na ten temat: http://ppp.wloclawek.eu/2019/01/31/szkolenia-dla-nauczycieli-wychowawcow-i-pedagogow/#more-1068

 • Fundusze na edukację. Trwa rejestracja na spotkanie informacyjne Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich we Włocławku zaprasza na spotkanie informacyjne pt. „Fundusze Europejskie na edukację” poświęcone możliwościom pozyskania środków europejskich dla szkół z naszego regionu.

  Spotkanie odbędzie się 12 lutego 2019 r. w siedzibie Punktu, ul. Bechiego 2, sala konferencyjna 31,  w godzinach od 11:00 do 14:00.

  W 2019 roku rozpoczynają się nabory projektów dla szkół zainteresowanych edukacyjną mobilnością ponadnarodową uczniów w ramach Programu Wiedz Edukacja Rozwój. Jest to niepowtarzalna szansa poznania innych kultur, zachęcenia młodzieży do nauki języków obcych, wspólnej realizacji ciekawych międzynarodowych projektów edukacyjnych, zawiązania ponadnarodowych przyjaźni. Uczestnikami projektów mogą być uczniowie edukacji szkolnej począwszy od 6 klasy szkoły podstawowej.

  Na spotkaniu omówione zostaną działania, na które można pozyskać środki w ramach konkursów Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz możliwości wsparcia z funduszy europejskich na podnoszenie kwalifikacji osób zatrudnionych.

  Osoby zainteresowane udziałem w spotkaniu proszone są o zgłoszenia za pomocą formularza dostępnego pod adresem: http://www.mojregion.eu/index.php/strona-glowna-rpo/formularz-kontaktowy-484 lub telefoniczne pod numerami 54 235 67 21 lub  54 235 67 12.

 • Ruszył nabór wniosków do Rządowego Programu „KLUB” – edycja 2019 Do 15 marca kluby sportowe mogą składać wnioski o dofinansowanie w ramach Rządowego Programu KLUB – edycja 2019. Ministerstwo Sportu i Turystyki przeznaczyło na ten cel kwotę 40 mln zł. Rozpatrzenie złożonych wniosków nastąpi nie później niż do 15 maja 2019 r.

  Rządowy Program KLUB to innowacyjny model bezpośredniego wsparcia małych i średnich klubów sportowych. Dofinansowanie może pozyskać każdy klub działający przez co najmniej 3 lata w formie stowarzyszenia i prowadzący szkolenie sportowe, które skierowane jest do dzieci i młodzieży do 18. roku życia.

  Kwota dofinansowania wynosi: 10 tys. zł dla klubów jednosekcyjnych i 15 tys. zł dla klubów wielosekcyjnych.

  Więcej informacji znajduje się na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Ministerstwa Sportu i Turystyki: https://bip.msit.gov.pl/bip/finansowanie-zadan/sport-powszechny/2018-rok/2430,Nabor-wnioskow-na-realizacje-w-2019-r-Programu-KLUB-w-ramach-rozwijania-sportu-p.html

 • Grafika warsztatowa na wystawach w Galerii W lutym Galeria Sztuki Współczesnej przy ul. Miedzianej zaprasza do zwiedzania dwóch wystaw poświęconych grafice warsztatowej. Włocławska publiczność będzie miała niezwykłą okazję zapoznania się z dorobkiem artystycznym nauczyciela i jego uczniów – pochodzącej z okolic Włocławka dr Anny Perłowskiej – Weiser oraz jej studentów z Uniwersytetu Marii Skłodowskiej – Curie w Lublinie.
  Anna Perłowska – Weiser tworzy w tradycyjnych technikach akwaforty i akwatinty, a także nowopowstałych – holografii i autorskim pleksorycie. Na wystawie będzie można zobaczyć prace inspirowane podróżą do Izraela oraz „Rękopisem Jerozolimskim” Stanisława Jerzego Leca.

  Prace studentów UMCS są inspirowane ich akademickim miastem i w zamyśle mają zachęcić do odwiedzenia Lublina, miasta poety Józefa Czechowicza.

  Ekspozycje będzie można zwiedzać od 8 lutego do 3 marca. Wernisaż odbędzie się dziś o godz. 18.00.

  http://www.galeriasztuki.wloclawek.pl/

 • Niedziela z kustoszem w Muzeum Historii Włocławka 10 lutego muzeum zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu „Niedziela z kustoszem”, które tym razem odbędzie się na niedawno otwartej ekspozycji stałej „Dzieje Włocławka i regionu od pradziejów do PRL” w Muzeum Historii Włocławka.

  Uczestnicy spotkania poznają okres pradziejów Kujaw i ziemi dobrzyńskiej, historię miasta w średniowieczu, Rzeczypospolitej Obojga Narodów, w czasach wielkich zrywów powstańczych, rewolucji przemysłowej oraz burzliwego wieku XX. Niedziela z kustoszem będzie także dobrą okazją do uzyskania szeregu odpowiedzi od pracowników muzeum na temat pozyskiwania zabytków, ich przechowywania, opracowywania czy też przebiegu prac nad obecną wystawą stałą.

  Pełna informacja na ten temat: http://muzeum.wloclawek.pl/niedziela-kustoszem-muzeum-historii-wloclawka/

MartinezFilm

Informacje

Koncert na Dzień Matki i festyn z okazji Dnia Dziecka w Izbicy Kujawskiej

23 maja 2019, Możliwość komentowania Koncert na Dzień Matki i festyn z okazji Dnia Dziecka w Izbicy Kujawskiej została wyłączona

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w karate Tradycyjnym

21 maja 2019, Możliwość komentowania Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w karate Tradycyjnym została wyłączona

Spotkanie dla dzieci i mam w bibliotece

21 maja 2019, Możliwość komentowania Spotkanie dla dzieci i mam w bibliotece została wyłączona

Piękne włocławianki walczą o tytuł Miss Pascala!

21 maja 2019, Możliwość komentowania Piękne włocławianki walczą o tytuł Miss Pascala! została wyłączona

“Złoty Dyplom” dla włocławskiego Chóru “Canto”

20 maja 2019, Możliwość komentowania “Złoty Dyplom” dla włocławskiego Chóru “Canto” została wyłączona

Juwenalia 2019

20 maja 2019, Możliwość komentowania Juwenalia 2019 została wyłączona

Archiwa