Opublikowano: pon, Paź 7th, 2019

Wiadomości z magistratu 07.10.2019

Włocławek, dn. 7 października 2019 r.

 • Briefing prasowy w ratuszu Zapraszamy przedstawicieli redakcji na briefing prasowy, który odbędzie się 7 października 2019 roku o godz. 11.00 w sali nr 302 ratusza przy Zielonym Rynku 11/13.

  Tematem briefingu będzie nabór wniosków na mieszkania na wynajem, które powstaną przy ul. Celulozowej.

 • Przy SP 20 powstanie miejsce do uprawiania sportu Urząd Miasta rozstrzygnął przetarg na wybudowanie infrastruktury sportowo – rekreacyjnej przy Szkole Podstawowej Nr 20.

  Najkorzystniejszą ofertę w przetargu złożyła firma TORAKOL Rajmund Zalewski, z całkowitą ceną oferty brutto wynoszącą 266 640,13 zł.

  W ramach zadania powstaną m.in. stoły do: ping – ponga, gry w szachy i chińczyka, Parkour i Street Workout, siłownia zewnętrzna i elementy małej architektury. Pojawią się także bezpieczne nawierzchnie.

  Zgodnie ze specyfikacją, wykonawca będzie miał 60 dni na realizację prac.

 • Włocławek gospodarzem turnieju kwalifikacyjnego Mistrzostw Europy U-17 Miasto Włocławek jest wśród gospodarzy turnieju kwalifikacyjnego Mistrzostw Europy U-17, które rozgrywane będą na terenie województwa Kujawsko-Pomorskiego.

  W turnieju uczestniczyć będą reprezentacje: Polski, Belgii, Macedonii Północnej i Liechtensteinu. Arenami spotkań będą obiekty w Inowrocławiu, Toruniu i Włocławku.

  We Włocławku zostaną rozegrane następujące mecze: 9 października 2019 o godz. 15.30 Belgia – Lichtenstein i 15 października 2019 o godz. 15.30 Polska – Belgia. Wstęp na mecze będzie bezpłatny.

  Organizatorem zawodów Kujawsko – Pomorski Związek Piłki Nożnej, przy współpracy z Włocławską Akademią Piłkarską.

  Informacja na ten temat jest opublikowana: http://www.wloclawek.pl/pl/wydarzenie/1/13300/uefa-u17-we-wloclawku

 • Zmiany w kursowaniu autobusów linii nr 9 Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne informuje, że od 07.10.2019 r. do czasu wyremontowania ulicy Chełmickiej i pętli przy Państwowej Uczelni Zawodowej, zostanie zawieszone kursowanie autobusów linii nr 9 na odcinku od ulicy Lipnowskiej do PUZ.

  Na pozostałym odcinku trasy, kursowanie autobusów odbywać się będzie bez zmian.

  Komunikat jest opublikowany: https://mpk.com.pl/zmiany-w-kursowaniu-autobusow-linii-nr-9/

 • Współpraca włocławskiego Elektryka z firmą Eprosument Zespół Szkół Elektrycznych we Włocławku pozyskał nowego partnera do współpracy – firmę Eprosument, która działa w zakresie Odnawialnych Źródeł Energii.

  Najważniejszym aspektem porozumienia jest wyrażenie woli obu stron do prowadzenia działań w kierunku podnoszenia i doskonalenia kwalifikacji przyszłej kadry technicznej w dziedzinie OZE niezbędnych na rozwijającym się rynku pracy. Ustalono, że współpraca między stronami, w kwestii kreowania nowoczesnego szkolnictwa zawodowego i dostosowania kwalifikacji absolwentów, realizowana będzie poprzez wsparcie merytoryczne, dydaktyczne i szkoleniowe.

  Chodzi m.in. o wzajemne wsparcie organizacji zajęć edukacyjnych, zawodowych w zawodzie technik elektryk, technik elektronik oraz zawodach pokrewnych; organizację wspólnych działań o charakterze edukacyjnym, promocyjnym i naukowym, promocję szkolnictwa zawodowego i nowoczesnych rozwiązań technicznych szczególnie z zakresu OZE, organizowanie wykładów, pokazów, warsztatów i konferencji o tematyce elektroenergetycznej.

  Pełna informacja na ten temat: http://www.zsel.edu.pl/wiadomosci/php_2019_2020/eprosument.php

 • Głosowanie poza miejscem stałego zamieszkania w wyborach do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej i do Senatu Rzeczypospolitej Polskiej W jaki sposób można dopisać się do spisu wyborców? Informujemy, że wyborca czasowo przebywający poza miejscem zameldowania na pobyt stały (w tym wyborca zameldowany na pobyt czasowy), a w przypadku wyborcy wpisanego do rejestru wyborców na własny wniosek — przebywający czasowo poza miejscem wpisania do rejestru oraz wyborca nigdzie nie zamieszkały, może wziąć udział w głosowaniu w miejscu czasowego pobytu, jeżeli złoży pisemny wniosek o dopisanie do spisu wyborców.

  Wniosek o dopisanie do spisu pod adresem czasowego pobytu we Włocławku można złożyć w Wydziale Spraw Obywatelskich Urzędu Miasta przy Zielonym Rynku 11/13 w pok. 5,6,9,11 do dnia 08 października 2019 r.

 • 7 października w Galerii Sztuki Współczesnej rozpoczynają się warsztaty „Sztuka zamiast…” W roku 2019 tematami przedsięwzięcia adresowanego do dzieci i młodzieży, są: metal i plastyka.

  Ideą zajęć jest profilaktyka uzależnień, wskazanie alternatywy w wyborze zachowań i postaw oraz rozwijanie i wzmacnianie osobowości.

  Projekt obejmuje spotkania ze specjalistą w dziedzinie profilaktyki uzależnień, prelekcje o metalu jako materiale w sztukach plastycznych oraz działania twórcze z zastosowaniem materiałów metalowych.

  Warsztaty będą prowadzone do 20 listopada 2019.

  Informacja o warsztatach: http://www.wloclawek.pl/pl/wydarzenie/6/13198/plastyczne-warsztaty-profilaktyczno-tworcze-sztuka-zamiast

 • Województwo na Szlaku Piastowskim. Konkurs filmowy dla młodzieży Celem konkursu „Z kamerą wśród Piastów” jest promocja obiektów i miejsc związanych z kujawsko-pomorskim odcinkiem Szlaku Piastowskiego.

  Tematem tegorocznej edycji są „Piastowskie legendy i opowieści współcześnie”. Zadaniem uczestników jest przeniesienie bohaterów wybranej legendy lub opowieści w obecne czasy. W jury zasiada m. in. znany youtuber, Wojciech Drewniak, który popularyzuje historię Polski w ramach cyklu filmów „Historia bez cenzury”.

  Zgłoszenia do konkursu można składać za pośrednictwem szkół, bibliotek, domów kultury i  organizacji pozarządowych. Na laureatów czekają atrakcyjne nagrody i zaproszenie na uroczystą galę podsumowującą. Wszystkie filmy, poza regularną oceną komisji konkursowej, będą również konkurowały o nagrodę publiczności. Dodatkową atrakcją są specjalne warsztaty filmowe, na których młodzi uczestnicy będą mieli szansę dopracować pomysły na swoje prace konkursowe pod okiem profesjonalistów.

  Zgłoszenia na warsztaty można przesyłać do 14 października 2019, a gotowe filmy do 15 listopada 2019.

  Pełna informacja na ten temat: https://www.kujawsko-pomorskie.pl/informacje-prasowe/34858-promujmy-razem-szlak-piastowski-konkurs-filmowy-dla-mlodziezy

 • Projekt: „Rodzina w Centrum 2”. Zakupy i zmiany Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie informuje, że do świetlic objętych programem, tj. do „Zorzy” i „Zefiru” trafiły projektory, ekrany, pufy, stoły ogrodowe wraz z krzesłami i parasolami.

  Zostały również wyposażone pomieszczenia Centrum Wsparcia Rodziny. Pojawiły się w nich m.in. meble biurowe, a także kanapa i fotel.

  Zakupy zostały poczynione z myślą o podwyższeniu standardu pracy oraz świadczonych usług wsparcia realizowanych w projekcie.

  Pełna informacja na ten temat: http://mopr.wloclawek.pl/?cid=2429

 • „Camino Polaco” w bibliotece przy Łęgskiej Do 11 października 2019 r. w Filii nr 11 przy ul. Łęgskiej 28 można oglądać wystawę autorstwa Franciszka Mroza pt. „Camino Polaco.”

  Droga św. Jakuba, w języku hiszpańskim – Camino de Santiago, jest jednym z najstarszych szlaków pątniczych w Europie i prowadzi do miasta św. Jakuba – Santiago de Compostela w północno – zachodniej Hiszpanii.

  Drogi jakubowe biegną niemal przez całą Europę. W Polsce istnieje kilka tras, z których największą rangę przypisuje się Camino Polaco, czyli tzw. Drodze Polskiej, która prowadzi m.in. przez Województwo Kujawsko-Pomorskie.

  Informacja na ten temat: http://biblioteka.wloclawek.pl/wystawa-camino-polaco/

MartinezFilm

Informacje

MOPR diagnozuje potrzeby osób niepełnosprawnych

15 października 2019, Możliwość komentowania MOPR diagnozuje potrzeby osób niepełnosprawnych została wyłączona

Spotkanie autorskie z Krzysztofem Beśką

11 października 2019, Możliwość komentowania Spotkanie autorskie z Krzysztofem Beśką została wyłączona

Dzieła godne wystawienia

11 października 2019, Możliwość komentowania Dzieła godne wystawienia została wyłączona

Spacer szlakiem włocławskich Żydów

11 października 2019, Możliwość komentowania Spacer szlakiem włocławskich Żydów została wyłączona

Papież-poeta na kujawskiej ziemi

10 października 2019, Możliwość komentowania Papież-poeta na kujawskiej ziemi została wyłączona

„Noc Bibliotek” 2019 pod hasłem „Znajdźmy wspólny język”

10 października 2019, Możliwość komentowania „Noc Bibliotek” 2019 pod hasłem „Znajdźmy wspólny język” została wyłączona

Archiwa