Opublikowano: śr, Sty 9th, 2019

Wiadomości z magistratu 07.01.2019

Włocławek, dn. 7 stycznia 2019 r.

 • Do 9 stycznia trwa nabór uzupełniający kandydatów na Członków Komitetu Rewitalizacji Urząd Miasta poszukuje przedstawicieli podmiotów działających w sektorze mieszkaniowym na obszarze rewitalizacji.

  Mogą to być właściciele, użytkownicy wieczyści nieruchomości i podmioty zarządzające nieruchomościami znajdującymi się na obszarze rewitalizacji, w tym spółdzielnie mieszkaniowe, wspólnoty mieszkaniowe i towarzystwa budownictwa społecznego oraz przedstawiciele podmiotów prowadzących na obszarze rewitalizacji działalność społeczną na rzecz osób niepełnosprawnych.

  Warto dodać, że zasady wyznaczania składu Komitetu Rewitalizacji oraz zasady jego działania określa uchwała Rady Miasta Włocławek z dnia 16.10. 2018 r.

  Kadencja Komitetu Rewitalizacji będzie równa z czasem obowiązywania Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Włocławek na lata 2018 – 2028 i trwać będzie od momentu powołania Komitetu.

  Szczegóły naboru: http://rewitalizacja.wloclawek.eu/news,nabor_uzupelniajacy_kandydatow_na_czlonkow_komitetu_rewitalizacji_,362.html

 • Ostrzeżenie o marznących opadach Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego informuje, że dziś od godz. 7:30 do godz. 18:00 na obszarze województwa kujawsko-pomorskiego prognozuje się miejscami wystąpienie słabych opadów marznącego deszczu lub mżawki powodujących gołoledź.

  Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 80%. Stopień zagrożenia: 1.

 • Doradztwo dla ngo Włocławskie Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu kontynuuje swoją działalność doradczą.

  Centrum przypomina o możliwości skorzystania przez organizacje pozarządowe z porady prawnej oraz spotkania z doradcą w pisaniu projektów. Osoby zainteresowane WCOPiW zaprasza w każdy czwartek w godzinach 15:30-17:30 do swojej siedziby przy ul. Żabiej 12a.

  Informacja na ten temat oraz nieco danych statystycznych za rok 2018: http://cop.wloclawek.pl/2019/01/najpopularniejszy-w-zeszlym-roku-wpis-na-naszej-stronie/

 • Włocławski „Ekonomik” kończy sto lat Zespół Szkół Ekonomicznych we Włocławku w 2019 r. będzie obchodzić 100-lecie powstania. 30 listopada odbędzie się w Centrum Kultury Browar B. akademia połączona z uroczystościami VII Zjazdu Absolwentów. Zaplanowano też Bal Absolwenta.

  Historia obecnego Zespołu Szkół Ekonomicznych we Włocławku ma swe źródło w powołaniu 1 lipca 1919 roku Państwowej Szkoły Kupieckiej męskiej. Zajęcia rozpoczęły się 22 października w budynku przy ul. Starodębskiej 41. Pierwsze świadectwo ukończenia szkoły wydano w 1922 r. Rok później nastąpiła zmiana nazwy na Państwową Szkołę Handlową, a w 1937 r., przekształcono szkołę w Państwowe Gimnazjum Kupieckie.

  Więcej informacji na temat historii szkoły i tegorocznego Zjazdu Absolwentów: http://www.zse.wloclawek.pl/

 • Mistrzostwo województwa w badmintonie dla szkoły z Włocławka Zespół Szkół Technicznych we Włocławku został najlepszą szkołą w województwie kujawsko-pomorskim w finale Licealiady w badmintonie.

  W finale badmintoniści ZST ponownie spotkali się z Zespołem Szkół Samochodowych z Bydgoszczy. Reprezentanci Zespołu Szkół Technicznych pokonali swoich przeciwników (3:2) i zostali najlepszą drużyną męską w województwie kujawsko-pomorskim.

  Warto dodać, że to kolejny sukces szkoły w tej dyscyplinie sportowej. Zespół Szkół Technicznych jest również Mistrzem Włocławka w badmintonie.

  Pełna informacja na ten temat wraz z fotorelacją: http://zst.com.pl/pl,news2,,248.html#tresc_strony

 • Wystawa poświęcona miejscom pamięci Powstania Styczniowego Dziś o godz. 11.00 w bibliotece przy ul. Warszawskiej nastąpi otwarcie wystawy pt. „Miejsca pamięci Powstania Styczniowego na Kujawach i Ziemi Dobrzyńskiej”.

  Ekspozycja będzie dostępna w holu biblioteki na drugim piętrze.

  Informacje o bieżącej działalności Miejskiej Biblioteki Publicznej: http://biblioteka.wloclawek.pl/styczen-w-bibliotece/

 • Do końca stycznia Urząd Miasta czeka na informacje o wyrobach zawierających azbest Do składania Prezydentowi Miasta Włocławek corocznej aktualizacji informacji o wyrobach zawierających azbest są zobowiązane osoby fizyczne.

  Informację należy sporządzić w dwóch egzemplarzach. Jeden egzemplarz informacji osoby fizyczne niebędące przedsiębiorcami przedkładają w formie pisemnej Prezydentowi Miasta Włocławek. Drugi egzemplarz informacji należy przechowywać przez okres jednego roku, do czasu sporządzenia następnej informacji.

  Osoby prawne przedkładają taką informację Marszałkowi Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

  Jednocześnie Urząd Miasta przypomina o obowiązku sporządzania oceny stanu i możliwości bezpiecznego użytkowania wyrobów zawierających azbest, którą właściciele, użytkownicy wieczyści lub zarządcy nieruchomości przechowują łącznie z dokumentacją miejsca zawierającego azbest, obiektu, urządzenia budowlanego lub instalacji przemysłowej.

  Obowiązek w tym zakresie wynika z § 10 ust. 3 Rozporządzenia Ministra Gospodarki z dnia 13 grudnia 2010 r.

  Szczegółowy materiał na ten temat: http://www.bip.um.wlocl.pl/informacja-o-wyrobach-zawierajacych-azbest/

 • Informacje o „Małym ZUS” Przedsiębiorcy mają możliwość sprawdzenia, czy od 1 stycznia 2019 roku mogą opłacać niższe składki na ubezpieczenia społeczne zależnie od ich przychodów.

  Warunki, które należy spełnić, aby skorzystać z nowych przepisów są dostępne na stronie: http://www.zus.pl/o-zus/aktualnosci/-/publisher/aktualnosc/1/maly-zus/2234287

  Wszelkie kwestie, które dotyczą „Małego ZUS” zostaną również omówione podczas szkoleń i Drzwi otwartych.

  Szkolenia w Inspektoracie ZUS we Włocławku odbędą się 10 i 24 stycznia o godz. 10:00.

 • Komunikat Energa. Przerwy w dostawie prądu Dnia 07.01.2019 w godz. 07.30-18.00 stacja Chmielna we Włocławku Chopina, Cicha, Bukowa, Chmielna, Świętego Antoniego, Parkowa, Stefana Okrzei; w godz. 07.30-18.00 stacja Kryniczna ulice Prezydenta Stefana Starzyńskiego, Zgodna, Ziębia, Stanisława Noakowskiego, Marii Konopnickiej, Prezydenta Witolda Mystkowskiego, Janusza Korczaka, Jerzego Szajnowicza-Iwanowa, mjr. Henryka Hubala-Dobrzańskiego, Izabeli Zbiegniewskiej, mjr. Henryka Sucharskiego, Wiejska, Błotna.

  Dnia 08.01.2019 w godz. 07.30 do 18.00 stacja Gniazdowskiego we Włocławku ulice Długa, Włodzimierza Gniazdowskiego, Chłodna, Pusta, Kolska, Wiejska, Prosta; w godz. 10.00 do 12.00  stacja ŁĘG 2 obw.100 linia napowietrzna kier. Płock.

  Dnia 09.01.2019 w godz. 07.30 do 18.00 stacja Chopina we Włocławku ulice Wronia, Chopina, Cicha, Olszowa, 11 Listopada, Stefana Okrzei; w godz. 07.30 do 18.00 stacja Metalowa we Włocławku ulice Letnia, Metalowa, Kaletnicza, Skrajna, Szewska, Mielęcińska.

  Dnia 10.01.2019 w godz. 07.30 do 18.00 stacja Zazamcze 19 we Włocławku ulice Hoża, Radosna, Bajeczna, Promienna.

  Dnia 11.01.2019 w godz. 07.30 do 18.00 stacja Willowa we Włocławku ulice Stokrotkowa, Willowa, Plażowa, Kwiatowa, Wrzosowa, Głogowa, Bursztynowa, Zawilcowa, Bobrownicka, Jemiołowa, Tarninowa, Krokusowa, Jałowcowa, Bławatkowa, Grodzka, Jaśminowa.

  Szczegółowy harmonogram publikujemy: http://www.wloclawek.pl/pl/artykul/77/10884/komunikat-energa

 • Dyżur radnych Dziś dyżur będą pełnić radni z okręgu wyborczego Nr 4 (osiedle „Duże Południe i Michelin”).

  Radni pełnią dyżury zgodnie ze swoimi okręgami wyborczymi w każdy  roboczy poniedziałek tygodnia, w godzinach od 14.00 do 16.00, w pokoju nr 20 (na II piętrze) w budynku „B” Urzędu Miasta przy Zielonym Rynku 11/13. Tel. kontaktowy 54 414-44-95 lub 414 42 37.

  Bieżące informacje o dyżurach radnych są publikowane pod adresem http://www.bip.um.wlocl.pl/dyzury-radnych-rm/

Jamróz - Rowery” height=
MartinezFilm

Informacje

XXVI Jarmark Staroci i Rękodzieła Ludowego oraz Niedziela z Kustoszem

16 czerwca 2019, Możliwość komentowania XXVI Jarmark Staroci i Rękodzieła Ludowego oraz Niedziela z Kustoszem została wyłączona

Bójka na 3 Maja.

14 czerwca 2019, Możliwość komentowania Bójka na 3 Maja. została wyłączona

Włocławskie stowarzyszenie OLIGO zbiera na Magiczny Dywan

14 czerwca 2019, Możliwość komentowania Włocławskie stowarzyszenie OLIGO zbiera na Magiczny Dywan została wyłączona

Miasto – Ludzie – Wolność

14 czerwca 2019, Możliwość komentowania Miasto – Ludzie – Wolność została wyłączona

Odkrywamy talenty z KPCEN-em

14 czerwca 2019, Możliwość komentowania Odkrywamy talenty z KPCEN-em została wyłączona

Włocławek Malowany w Czasie “Niedzieli Na Zamczej”

13 czerwca 2019, Możliwość komentowania Włocławek Malowany w Czasie “Niedzieli Na Zamczej” została wyłączona

Archiwa