Opublikowano: wt, Sie 6th, 2019

Wiadomości z magistratu 06.08.2019

Włocławek, dn. 6 sierpnia 2019 r.

 • Sesja Rady Miasta Dziś, tj. 6 sierpnia 2019 roku o godz. 9.00 w sali nr 4 włocławskiego ratusza odbędzie się XII sesja Rady Miasta Włocławek.

  Przedmiotem obrad będzie m.in. uchwała zmieniająca uchwałę w sprawie połączenia jednostek budżetowych pod nazwą: Miejski Zarząd Dróg we Włocławku i Miejski Zespół Usług Komunalnych we Włocławku oraz nadania nazwy i statutu jednostce budżetowej Miejskiego Zarządu Usług Komunalnych i Dróg we Włocławku oraz uchwała w sprawie ustalenia kierunków działania dla Prezydenta Miasta Włocławek, dotyczących realizacji na terenie miasta Włocławek inwestycji polegającej na budowie odnawialnego źródła energii.

  Szczegółowy porządek obrad sesji dostępny jest pod adresem: http://wloclawek.esesja.pl/posiedzenie/c06a8cf9-5a2b-4.

 • Festiwal Wisły we Włocławku – konferencja prasowa Dziś, tj. 6 sierpnia 2019 roku o godz. 14:00 w sali konferencyjnej Przystani Wodnej na rzece Wiśle im. Jerzego Bojańczyka odbędzie się konferencja prasowa poświęcona Festiwalowi Wisły, który rozpocznie się już w najbliższą niedzielę we Włocławku.

  Udział w konferencji wezmą: Barbara Moraczewska – Zastępca Prezydenta Włocławka, Łukasz Pszczółkowski – Dyrektor Wydziału Sportu i Turystyki, Magdalena Kaczmarek – Prezes Nadwiślańskiej Organizacji Turystycznej, Jacek Kiełpiński – Rzecznik Prasowy Festiwalu Wisły.

 • Spotkanie informacyjne dotyczące programu „Aktywny Samorząd” Dnia 8 sierpnia 2019 r. o godz. 10:00 w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie przy ulicy Ogniowej 8/10 (w sali konferencyjnej – 107 – I piętro) odbędzie się spotkanie informacyjne z pracownikami Punktu Informacji Osób Niepełnosprawnych Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie we Włocławku skierowane do osób niepełnosprawnych, ich opiekunów i członków rodzin (mieszkańców miasta Włocławek).

  Tematem spotkania będą zasady ubiegania się o dofinansowania w ramach pilotażowego programu Aktywny Samorząd – Moduł I w 2019 roku. Na spotkaniu obecny będzie tłumacz języka migowego. Uczestnicy spotkania na miejscu będą mogli pobrać wnioski.

  Pełna informacja na ten temat: http://mopr.wloclawek.pl/?cid=2349

 • W śródmieściu Włocławka zagoszczą wiśnie, tawuły i inne barwne rośliny Urząd Miasta ogłosił postępowanie ofertowe na zakup m.in. drzew i krzewów do nasadzeń na terenie śródmieścia oraz w ramach Gminnego Programu Rewitalizacji.

  Zamówienie obejmuje również dostawę materiałów pomocniczych: obrzeży, taśm, palików wraz w wykonaniem nasadzeń.

  Wśród gatunków, które ratusz planuje zakupić, znajdują się m.in.: wiśnie, tawuły, lipy, irga błyszcząca, jarząb mączny, berberys, głóg, brzoza, pigwowiec. Rośliny różnych gatunków zagoszczą w takich lokalizacjach, jak m.in.: Stary Rynek (irga, wiśnia, głóg), ul. Królewiecka (głóg, berberys, lipa), ul. 3 Maja (lipa), park kieszonkowy przy ul. Brzeskiej (wiśnia, brzoza, tawuła, pigwowiec, berberys), plac Wolności (wiśnia), skwer przy ul. Przedmiejskiej (ligustr, irga, wiśnia, berberys), ul. Brzeska (jarząb), ul. Złota (robinia, tawuła).

  To tylko niektóre z miejsc, w których jeszcze w tym sezonie pojawią się nowe rośliny.

  Określony w specyfikacji termin wykonania zamówienia to 50 dni roboczych od daty podpisania umowy.

 • Komunikat o czasowej zmianie organizacji ruchu Włocławskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych informuje o planowanym wprowadzeniu czasowej zmiany organizacji ruchu przy przebudowie ul. Jodłowej i ul. Brzozowej w ramach zadnia „Przebudowa dróg gminnych”.

  Planowany termin wprowadzenia czasowej zmiany to 12.08 – 31.10.2019 r.

 • Kino Letnie w „Śródmieście Cafe” W najbliższy piątek, tj. 9 sierpnia 2019 roku o godz. 18.00 w kawiarni obywatelskiej „Śródmiecie Cafe” przy ul. 3 Maja 9 rozpocznie się projekcja filmu pt. OCALIĆ I ZGINĄĆ. To francuski dramat Frédérica Telliera, inspirowany prawdziwą historią.

  Organizator: Stowarzyszenie LGD Miasto Włocławek serdecznie zaprasza. Kawiarnia obywatelska dysponuje 70 miejscami.

 • MOPR zorganizował kolejne warsztaty dla rodziców W siedzibie Sekcji Specjalistycznej Pomocy Rodzinie i Interwencji Kryzysowej MOPR obyły się drugie zajęcia warsztatowe dla rodziców z cyklu „Zrozumieć dziecko”.

  Temat spotkania brzmiał: „Kary ranią a konsekwencje wychowują – przemoc werbalna wobec dzieci”. Większość rodziców nie jest świadoma, że przemoc psychiczna, w tym przemoc werbalna, czyli m.in. krzyk, kpiny, poniżające, oceniające sformułowania, wulgaryzmy, zwłaszcza kiedy występują w dużym nasileniu i przez dłuższy czas, mogą wywierać negatywny wpływ na rozwój dzieci i pociągać za sobą długofalowe skutki. Zajęcia miały na celu uświadomienie rodzicom jak przemoc werbalna może negatywnie wpływać na psychikę dziecka, kształtując ich dorosłe życie.

  Uczestnicy zajęć poznali m.in. rodzaje przemocy psychicznej najczęściej stosowanej wobec dzieci, poddali refleksji swoje metody wychowawcze, wymienili się osobistymi doświadczeniami

  Kolejne zajęcia  odbędą się 30 sierpnia 2019 roku o godzinie 13:00.

  Pełna informacja na ten temat: http://mopr.wloclawek.pl/?cid=2353

 • “Kujawy” na Bałkanach Zespół Pieśni i Tańca “Kujawy” z Centrum Kultury Browar B. wziął udział w dwóch prestiżowych festiwalach promującym folklor z całego świata. W lipcu 2019 zespół uczestniczył w Balkan Folk Festiwal Warna w Bułgarii i International Folklore Festival Ohrid Sun w Macedonii.

  Członkowie „Kujaw” promowali tradycje regionu i kraju. Na międzynarodowych festiwalach młodzi ludzie mieli możliwość wymiany doświadczeń i poznania obyczajów innych kultur. Brali udział w warsztatach, uczyli się tańców narodowych innych krajów. Każdy zespół prezentował swój program artystyczny przedstawiający widowisko regionalne ze swojego kraju.

  Na festiwalach ZPiT Kujawy prezentował tańce i pieśni własnego regionu oraz tańce i przyśpiewki spiskie. Zespół był bardzo gorąco przyjmowany przez festiwalową publiczność, otrzymał również szczególne podziękowania od macedońskiej federacji IFFOM oraz złoty medal dla tancerzy z Kujaw.

  Pełna informacja na ten temat: https://ckbrowarb.pl/zpit-kujawy-na-balkanach/

 • Deser z kulturą afrykańską Na zakończenie tegorocznych wakacji Klub „Stara Remiza” przygotował Deser z kulturą afrykańską.

  30 sierpnia 2019 roku o godzinie 18.00 na scenie przy ul. Żabiej 8 zaprezentuje się zespół „Moribaya”, który za pomocą „bębnów z serca Afryki” przeniesie słuchaczy na Czarny Kontynent.

  Pełna informacja na ten temat: https://ckbrowarb.pl/deser-z-kultura-afrykanska/

MartinezFilm

Informacje

Polska pod Krzyżem – Spotkanie modlitewne na lotnisku w Kruszynie

13 września 2019, Możliwość komentowania Polska pod Krzyżem – Spotkanie modlitewne na lotnisku w Kruszynie została wyłączona

Niedziela z kustoszem na wystawie czasowej „W kuźni Andrzeja Schmidta”

12 września 2019, Możliwość komentowania Niedziela z kustoszem na wystawie czasowej „W kuźni Andrzeja Schmidta” została wyłączona

Dewastacja ławki. Udzielenie pomocy diabetykowi.

9 września 2019, Możliwość komentowania Dewastacja ławki. Udzielenie pomocy diabetykowi. została wyłączona

Narodowe Czytanie W KPCEN we Włocławku

9 września 2019, Możliwość komentowania Narodowe Czytanie W KPCEN we Włocławku została wyłączona

Półkolonie z Bazą Przygody

9 września 2019, Możliwość komentowania Półkolonie z Bazą Przygody została wyłączona

Sesja popularnonaukowa pt. “Śladami II wojny światowej”

9 września 2019, Możliwość komentowania Sesja popularnonaukowa pt. “Śladami II wojny światowej” została wyłączona

Archiwa