NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

Wiadomości z magistratu 06.03.2020

Włocławek, dn. 6 marca 2020 r.

 • Powstanie program ochrony środowiska na lata 2020 – 2023 dla Włocławka Przedmiotem rozstrzygniętego przez miasto postępowania ofertowego jest wykonanie „Programu ochrony środowiska na lata 2020 – 2023 z uwzględnieniem perspektywy do 2026 roku” dla Włocławka.

  Dokument powinien być wykonany w zgodzie z szeregiem ustawowych i ministerialnych wytycznych, jak również powinien uwzględniać wytyczne sektorowych dokumentów programowych współgrających z polityką ekologiczną państwa oraz regionalne dokumenty planistyczne. Opracowana dokumentacja powinna być spójna w treści z Wojewódzkim Programem Ochrony Środowiska.

  Zgodnie z zapisami specyfikacji, Wykonawca zobowiązany będzie do dokonania prezentacji Programu na sesji Rady Miasta Włocławka, na której dokument ten będzie uchwalany.

  Dokument opracuje EKO-GEO GLOB Rafał Modrzejewski. Opracowanie powinno powstać do 30 czerwca 2020 roku.

 • Szkolenia, warsztaty, doradztwo w ramach projektu: „Wzmocnienie obszaru gospodarki społecznej we Włocławku” Włocławskie Centrum Biznesu w ramach projektu: „Wzmocnienie obszaru gospodarki społecznej we Włocławku” poszukuje 20 osób zagrożonych ubóstwem i wykluczeniem społecznym oraz 5 Podmiotów Ekonomii Społecznej.

  Uczestnicy projektu otrzymają wsparcie w postaci szkoleń, doradztw, warsztatów przygotowujących do założenia oraz wzmocnienia lokalnych Podmiotów Ekonomii Społecznej.

  Formularze rekrutacyjne oraz wnioski będą przyjmowane do 31.03.2020r.

  Szczegółowe materiały, w tym formularz rekrutacyjny i wnioski, regulamin projektu oraz komunikat o naborze są opublikowane: https://inkubator.wloclawek.pl/wzmocnienie-obszaru-gospodarki-spolecznej-we-wloclawku/

 • Bezpłatne dyżury prawnika dla cudzoziemców i pracodawców W dniach 12.03 i 09.04 w godzinach od 11:00 do 14:00 we Włocławskim Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu przy ul. Żabiej 12a odbędą się bezpłatne dyżury prawnika dla cudzoziemców, a także pracodawców, którzy zatrudniają obcokrajowców z Włocławka i okolic.

  Poradnictwo prawne realizowane jest w ramach projektu „Masz prawo wiedzieć!”, który jest realizowany przez Fundację Emic wspólnie z Wojewodą Kujawsko-Pomorskim. Projekt ma na celu wsparcie  cudzoziemców i instytucji publicznych, z których korzystają cudzoziemcy na terenie województwa kujawsko-pomorskiego. Działania są współfinansowane z Programu Krajowego Funduszu Azylu, Migracjii Integracji.

  Fundacja Emic korzysta ze wsparcia Włocławskiego Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu.

  Pełna informacja o spotkaniach: http://mopr.wloclawek.pl/?cid=2562

 • Święto kobiet w „Śródmieście Cafe” Z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet kawiarnia obywatelska „Śródmieście Cafe” przy ul. 3 Maja 9 organizuje spotkanie pt. „Włocławek jest Kobietą”. Spotkanie odbędzie się 6 marca 2020 roku, początek o godzinie 16.30.

  Udział w nim wezmą przedstawicielki różnych zawodów i aktywności, które przedstawią swoje pasje i zainteresowania. Wydarzenie „Włocławek jest Kobietą” będzie miało formę warsztatowo-integracyjną. Rozpocznie się warsztatami motywacyjnymi oraz warsztatem wizerunku „W dobrym stylu do pracy i nie tylko”. Będzie czas na rozmowę.

  7 marca 2020 o godz. 11.00 kawiarnia obywatelska „Śródmieście Cafe” przy ul. 3 Maja 9 zaprasza na warsztaty artystyczne z okazji Dnia Kobiet.

 • W LZK wykład otwarty o Chinach 6 marca 2020 roku o godz. 11.40 w I Liceum im. Ziemi Kujawskiej przy ul. Mickiewicza rozpocznie się wykład otwarty pt. „Chiny – podstawy podstaw”, będący pierwszym z cyklu wykładów zorganizowanych z okazji 120-lecia Liceum Ziemi Kujawskiej.

  Prelegentem będzie inż. Janusz Jagielski, absolwent szkoły.

  Pełna informacja na ten temat: http://test.lzk.pl/

 • „Serce za burtą”. Promocja książki 6 marca 2020 roku o godz. 17.00 w Filii nr 11 przy ul. Łęgskiej 28 odbędzie się promocja najnowszej książki Katarzyny Sarnowskiej „Serce za burtą” z cyklu „Nad Jeziorakiem”.
 • Rzeźba, instalacja w Galerii Sztuki Współczesnej 6 marca 2020 roku o godz. 18:00 w Galerii Sztuki Współczesnej przy ul. Miedzianej nastąpi wernisaż wystawy prac Tomasza Jędrzejewskiego – „KOLeKCJa oDMieNNOśCi” – rzeźba, instalacja.

  Artysta wybrał na potrzeby wystawy w Galerii Sztuki Współczesnej we Włocławku te spośród swoich realizacji, których wspólnym mianownikiem jest człowiek, jego emocje, postawy, wybory. Wśród prezentowanych prac znajdą się wieloelementowe instalacje i pojedyncze realizacje.

  Więcej informacji na ten temat: http://www.galeriasztuki.wloclawek.pl/wystawy/wkrotce/786-tomasz-jedrzejewski-kolekcja-odmiennosci-rzezba-instalacja

 • Pokaz historycznych fotografii Włocławka Fundacja Ładowarka i Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku zapraszają na pokaz historycznych fotografii Włocławka, pochodzących z Archiwum Glicensteinów, żydowskiej rodziny żyjącej we Włocławku do 1939 roku. W programie m.in. widoki bulwarów, mostów na Wiśle, placu Wolności, parku Sienkiewicza, a także nieistniejących już dziś pomników: św. Jana Nepomucena, Stanisława Bechiego i Józefa Piłsudskiego.

  Wydarzenie pod nazwą „Śladami rodziny Glicensteinów” stanowi ciąg dalszy spotkania zatytułowanego „Zapomniani mieszkańcy Włocławka”, które w 80. rocznicę spalenia dwóch włocławskich synagog podczas II wojny światowej, Fundacja Ładowarka zorganizowała na dziedzińcu Włocławskiego Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu.

  Podczas spotkania, które odbędzie się w sobotę, 7 marca br. o godz. 14.00, w Muzeum Historii Włocławka przy ul. Szpichlernej 19, włocławianie zobaczą rozbudowany materiał zaprezentowany 24 września 2019 r. na ścianie bloku, w miejscu którego do 1939 roku stała Stara Wielka Synagoga. W planach jest również pokaz zdjęć i innych materiałów z archiwum rodziny Glicensteinów, będących w posiadaniu kilku włocławskich kolekcjonerów. Wszystkie materiały zaprezentuje i omówi Łukasz Daniewski, włocławski historyk i popularyzator historii Włocławka.

  Pełna informacja na ten temat: http://muzeum.wloclawek.pl/sladami-rodziny-glicensteinow/

 • Dzień Kobiet w Klubie Łęg W niedzielę 8 marca 2020 roku o godz. 17.00 Klub Łęg przy ul. Płockiej 246 zaprasza wszystkie Panie z okazji ich święta na wspólne biesiadowanie przy kawie z zespołem “Rodzinka”.

  W programie również pokaz tańca orientalnego w wykonaniu Agnieszki Layli Świeczkowskiej. Wstęp wolny.

  Informacja o wydarzeniu: https://ckbrowarb.pl/dzien-kobiet-w-klubie-leg-5/

 • Bez prądu Energa poinformowała o kolejnych przerwach w dostawie prądu.

  Dnia 09.03.2020 w godz. 08.00 – 09.00 i w godz.12.30 – 13.30 Włocławek ul. Okrężna od 2 do 16, w godz. 08.00 do 13.30 Włocławek ul. Okrężna 5, Okrężna 10.

  Dnia 10.03.2020 w godz. 07.30 – 14.00 stacja Michelin 13 Ziołowa obwód 300, 400, we Włocławku ul. Brzezinowa, Ziołowa, Szkolna, Botaniczna, Jaskółcza.

  Dnia 11.03.2020 w godz. 08.00 do 09.00 i w godz. 13.30 do 14.30 stacja TORUŃSKA OŚWIETLENIE 1.

  Pełny harmonogram publikujemy: http://www.wloclawek.pl/pl/artykul/77/14591/komunikat-energa