Opublikowano: pt, Paź 4th, 2019

Wiadomości z magistratu 04.10.2019

Włocławek, dn. 4 października 2019 r.

 • Wkrótce zmieni się teren wokół biblioteki Urząd Miasta rozstrzygnął przetarg na zagospodarowanie terenu wokół Miejskiej Biblioteki Publicznej i Informacji Turystycznej.

  Najkorzystniejszą ofertę złożyła firma „LUX-DOM”, z całkowitą ceną oferty brutto wynoszącą 184 334,93 zł.

  Plac zostanie utwardzony przy użyciu kostki betonowej oraz płyt betonowych ażurowych. Droga oraz chodnik również zostaną wykonane z kostki betonowej.

  Wykonawca będzie miał 50 dni na realizację prac.

 • Zmiany w kursowaniu autobusów linii nr 9 Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne informuje, że od poniedziałku 07.10.2019 r. do czasu wyremontowania ulicy Chełmickiej i pętli przy Państwowej Uczelni Zawodowej, zostanie zawieszone kursowanie autobusów linii nr 9 na odcinku od ulicy Lipnowskiej do PUZ.

  Na pozostałym odcinku trasy, kursowanie autobusów odbywać się będzie bez zmian.

  Komunikat jest opublikowany: https://mpk.com.pl/zmiany-w-kursowaniu-autobusow-linii-nr-9/

 • Włocławski Uniwersytet Trzeciego Wieku inauguruje kolejny rok akademicki
  4 października 2019 r. o godz. 11.00 w Teatrze Impresaryjnym nastąpi uroczysta inauguracja roku akademickiego 2019/2020 Włocławskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

  Wykład inauguracyjny, zatytułowany: „Życie codzienne we Włocławku w latach drugiej Rzeczypospolitej (1918 – 1939) Tomasz Wąsik – kierownik Muzeum Historii Włocławka.

 • Wernisaż wystawy: „100 sztuk porcelany japońskiej…” 4 października o godz. 12.00 w Muzeum Etnograficznym we Włocławku odbędzie się otwarcie wystawy czasowej pn. „100 sztuk porcelany na 100 lat relacji dyplomatycznych polsko-japońskich”.

  Wystawa jest próbą przybliżenia polskim odbiorcom znaczenia i funkcji ceramiki a także typowych przedmiotów funkcjonujących w realiach innej duchowości, filozofii sztuki, i odmiennie przebiegających relacjach społecznych. Ekspozycję wyrobów ceramicznych uzupełniać będą przedmioty typowo japońskie – stałe elementy aranżacji wnętrz i akcesoria życia codziennego.

  Wystawę uzupełnią przykłady japonizmu w sztuce ze zbiorów Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku.

  Ekspozycja będzie czynna do 1 grudnia 2019 r.

  Pełna informacja na ten temat: http://muzeum.wloclawek.pl/100-sztuk-porcelany-japonskiej-100-wernisaz-wystawy/

 • Brak dostaw wody. MPWiK informuje Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. we Włocławku zawiadamia mieszkańców ulicy: CICHA od ulicy Okrzei do ulicy Chopina, że w dniu 04-10-2019 r. od godz. 09.00 do godz. 16.00 w związku z awarią sieci wodociągowej nie będzie wody w tym rejonie.

  Po uruchomieniu sieci wodociągowej mogą wystąpić przebarwienia wody i spadki ciśnienia. Utrudnienia te mogą utrzymywać się do kilku godzin. Prosimy o nieużywanie w tym czasie sprzętu AGD, który wymaga zasilania w wodę.

  Komunikat jest opublikowany: https://mpwik.wloclawek.pl/notice.html

 • Dzień Seniora w ZUS Inspektorat Zakładu Ubezpieczeń Społecznych zaprasza na Dzień Seniora w ZUS. Odbędzie się on 4 października 2019 r. w godz. 10:00 – 14:00 w Inspektoracie ZUS przy ul. Płockiej 167 (sala 104).

  O godz. 10.00 rozpocznie się wykład dla seniorów pt. „Włocławek – miasto przyjazne seniorom. Karta seniora” przygotowany przez Urząd Miasta Włocławek – Wydział Polityki Społecznej i Zdrowia Publicznego

  Od godz. 11.00 będzie można skorzystać z dyżurów eksperckich: NFZ „Sanatoria, darmowe leki, zasady dofinansowania sprzętu ortopedycznego i rehabilitacyjnego dla seniora”, MOPR „Zasady orzekania o niepełnosprawności”, ZUS „Najważniejsze zmiany w przepisach emerytalno-rentowych”.

  Pełna informacja na ten temat: http://wutw.ckziu.wloclawek.pl/

 • Tomasz Wysocki – „Beginnings” – fotografia 4 października 2019 roku o godz. 18.00 w Galerii Sztuki Współczesnej przy ul. Miedzianej nastąpi wernisaż wystawy fotografii autorstwa Tomasza Wysockiego.

  Wystawa obejmuje fotografie z trzech cykli. Cykl „Return to Eden” jest opowieścią o naszej tożsamości, o zmianach, jakie w nas zachodzą. O tym, kim jesteśmy w środku, a kim na zewnątrz „In-visibilis” to cykl o zmysłach. Został zainspirowany kolekcją mody Pauliny Ptashnik, stworzoną po części dla osób niewidomych. Cykl „Exodus 2064” to wizja przyszłości, która jest wynikiem eksperymentów z hipnozą.

  Wstęp na wernisaż jest wolny.

 • W niedzielę wystartuje 6. ANWIL Półmaraton Włocławek To jedna z największych imprez biegowych na Kujawach i Pomorzu, której sponsorem tytularnym jest włocławska spółka z Grupy ORLEN. 6. ANWIL Półmaraton Włocławek odbędzie się 6 października 2019 roku. Uczestnicy przebiegną dystans 21 097 metrów. Trasa biegu będzie wiodła m.in. przez bulwary wiślane, obok bazyliki katedralnej oraz wzdłuż rzeki Zgłowiączki.

  Dorośli (powyżej 16 roku życia) powalczą o medale 6. ANWIL Półmaratonu Włocławek w ramach 12 kategorii wiekowych, kategorii open – w obu przypadkach oddzielnie kobiety i mężczyźni oraz wspólnej klasyfikacji drużynowej. Najmłodsi fani biegania spróbują natomiast swoich sił w osobnych – zależnych od ich wieku – biegach Bąbli, Pszczółek, Skrzatów, Krasnali, Smerfów i Zuchów odbywających się pod wspólną nazwą ANWILKI NA START.

  Wszystkich uczestników dopingować będą w tym roku gwiazdy sportu, wśród których znajdą się m.in. aktualny rekordzista Polski w biegu na 100 m, srebrny medalista igrzysk olimpijskich w Moskwie – Marian Woronin oraz specjalizująca się w biegach długodystansowych reprezentantka klubu Vectra Włocławek – Katarzyna Kowalska.

 • Derby Kujaw w piłce ręcznej 6 października 2019 roku w Hali Mistrzów zmierzą się: Junak LeaderTech Włocławek i DAP Toruń.

  Początek spotkania o godz. 15:00 – 18:00.

 • Rusza jesienna zbiórka odpadów wielkogabarytowych Zbiórka odbędzie się w czterech terminach: 5, 12, 19 i 26 października 2019 roku. Tradycyjnie, w ramach akcji będzie prowadzony odbiór mebli i innych odpadów wielkogabarytowych, w tym zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego z poszczególnych osiedli we Włocławku.

  Szczegółowy harmonogram jest opublikowany: https://www.zbierajselektywnie.pl/zbiorka-mebli

  Warto przypomnieć, że mieszkańcy, którzy nie wystawią odpadów w wyznaczonych terminach, mogą je dostarczyć bezpłatnie do Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK).

  Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych funkcjonuje przy ulicy Komunalnej 4. PSZOK przyjmuje odpady od poniedziałku do piątku, w godz. od 7:00 do 18:00 i w soboty od 9:00 do 14:00 (styczeń, luty, marzec, kwiecień, listopad, grudzień) i od 9:00 do 16:00 (maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik).

 • Spotkanie w “Śródmieście Cafe” 5 października 2019 roku kawiarnia obywatelska “Śródmieście Cafe” przy ul. 3 Maja 9 zaprasza na spotkanie szkoleniowe, którego tematem będą kosmetyki i chemia tlenowa.
  Spotkanie rozpocznie się o godz. 10:00.
 • Polecamy Noc Bibliotek Piąta edycja ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek w tym roku odbywa się w sobotę 5 października 2019 r. pod hasłem „Znajdźmy wspólny język”. Miejska Biblioteka Publiczna we Włocławku zaprasza na wielkie święto bibliotek i czytania.

  Harmonogram Nocy Bibliotek przedstawia się następująco:

  W bibliotece przy ul. Warszawskiej 11/13 od godz. 18.00 do 23.00 będzie trwać „Chwila na nocnego biblio-grilla”. W menu: świeżo pieczone poezje – Marzenna Lewandowska, duszone kryminały – Małgorzata Kochanowicz, marynowane romanse – Małgorzata Falkowska, peklowane komiksy – Katarzyna Kwiatkowska, ostro przyprawiane biografie – Łukasz Pszczółkowski, siekane horrory, fantastyka i inne literackie ingrediencje – Krzysztof Niedziałkowski.

  Będzie też kulinarna uczta z pieczonym ziemniakiem w roli głównej oraz warsztaty „Nocne haikowanie”. Zaplanowano też inscenizację pt. ”Wesoła gromadka”, czyli dziecięce makabreski dla dorosłych.

  Ponadto w filiach:

  Filia Dziecięca nr 1, ul. Warszawska 11/13, godz. 17.00 – 21.00 „Literacka przygoda z kamishibai”

  Filia Dziecięca nr 2, ul. Dziewińska 17, godz. 17.00 – 21.00 „Chcecie bać się? Zapraszamy! Językowe Straszydełka dla Was mamy”

  Filia nr 6, ul. Żytnia 66/68, godz. 17.00 – 21.00 „Noc gier planszowych”

  Filia nr 11,ul. Łęgska 28, godz. 17.00 – 21.00 „Magiczne eksperymenty”

  Wstęp wolny.

  Informacja na ten temat jest opublikowana: http://biblioteka.wloclawek.pl/v-noc-bibliotek/

 • Warsztaty rodzinne: „Co wiecie o portrecie” 6 października o godz. 11.00 w Zbiorach Sztuki przy ul. Zamczej 10/12 odbędą się warsztaty rodzinne, podczas których uczestnicy dowiedzą się m.in., co to jest portret i autoportret.

  Tematem spotkania będą podstawy rysowania portretu, a w części warsztatowej uczestnicy wcielą się w rolę malarza rysownika i stworzą autoportret.

  Pełna informacja na ten temat: http://muzeum.wloclawek.pl/warsztaty-rodzinne-wiecie-o-portrecie/

MartinezFilm

Informacje

MOPR diagnozuje potrzeby osób niepełnosprawnych

15 października 2019, Możliwość komentowania MOPR diagnozuje potrzeby osób niepełnosprawnych została wyłączona

Spotkanie autorskie z Krzysztofem Beśką

11 października 2019, Możliwość komentowania Spotkanie autorskie z Krzysztofem Beśką została wyłączona

Dzieła godne wystawienia

11 października 2019, Możliwość komentowania Dzieła godne wystawienia została wyłączona

Spacer szlakiem włocławskich Żydów

11 października 2019, Możliwość komentowania Spacer szlakiem włocławskich Żydów została wyłączona

Papież-poeta na kujawskiej ziemi

10 października 2019, Możliwość komentowania Papież-poeta na kujawskiej ziemi została wyłączona

„Noc Bibliotek” 2019 pod hasłem „Znajdźmy wspólny język”

10 października 2019, Możliwość komentowania „Noc Bibliotek” 2019 pod hasłem „Znajdźmy wspólny język” została wyłączona

Archiwa