Opublikowano: śr, Wrz 4th, 2019

Wiadomości z magistratu 04.09.2019

Włocławek, dn. 4 września 2019 r.

 • Dofinansowanie 3 zadań w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. W odpowiedzi na ogłoszony przez Wojewodę Kujawsko – Pomorskiego nabór, w kwietniu br. złożono wnioski o dofinansowanie 3 zadań w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Wszystkie zadania uzyskały dofinansowanie, z czego:
 • Rozbudowa drogi powiatowej nr 2044C w mieście Włocławek na odcinku ulicy Grodzkiej od km 1+490 do km 2+140 wraz z infrastrukturą towarzyszącą wraz z rozbudową drogi powiatowej nr 2713C w mieście Włocławek na odcinku ul. Witoszyńskiej od km 1+000 do km 0+287 – 5 677 252,00 zł. przy wartości zadania 7 096 566,11 zł. (80% dofinansowania)
 • Rozbudowa drogi powiatowej nr 2044C na odcinku ulicy Grodzkiej o długości 1.110 m od km 2+140 do km 3+250 w mieście Włocławek wraz z infrastrukturą towarzyszącą 3 897 747,00 zł. przy wartości zadania 7 795 494,60 zł. (50% dofinansowania)
 • Rozbudowa drogi gminnej nr 230296C od km 0+000 do km 0+431 w ciągu ul. Żytniej pomiędzy skrzyżowaniami Barską a Łanową obejmującej pełną infrastrukturę drogową w ramach zadania “Budowa ul. Żytniej wraz z infrastrukturą towarzyszącą” we Włocławku – 1 096 637,00 zł przy wartości zadania 2 193 274,99 zł. (50% dofinansowania)
 • Konkurs na mural Zgodnie z regulaminem konkursu na projekt i wykonanie muralu inspirowanego charakterystycznymi cechami Włocławka, wydarzeniem lub obiektem historycznym, w terminie do 30 sierpnia br.  wpłynęło 11 zgłoszeń.

  Wszystkie pozytywnie przeszły weryfikację formalną.

  W terminie do 12 września br. odbędzie się posiedzenie jury oraz ogłoszenie wyników konkursu.

 • Stypendia dla najlepszych uczniów – ruszył nabór Rozpoczął się nabór wniosków na stypendia w roku szkolnym 2019/2020, który potrwa do 30 września br.
  Nawet 500 złotych miesięcznie mogą otrzymać utalentowani i pracowici uczniowie kujawsko-pomorskich szkół w ramach marszałkowskich programów stypendialnych. Na wsparcie przyznawane na dziesięć miesięcy może liczyć 2 tysiące uczniów.

  Marszałkowskie stypendia edukacyjne dla uczniów szkół zlokalizowanych na terenie województwa kujawsko-pomorskiego przyznawane są na 10 miesięcy danego roku szkolnego (rocznie od 2 do 5 tysięcy złotych), a ich wysokość zależy od pozycji ucznia na liście rankingowej oraz rodzaju szkoły w jakiej uczeń pobiera naukę. Wsparcie można przeznaczyć na cele związane z rozwojem edukacyjnym – m.in. zakup książek, komputera, udział w dodatkowych zajęciach i konkursach, opłacenie dostępu do internetu, dojazdów do szkoły oraz zakwaterowania. Finansowane są ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

  Uczniowie otrzymują wsparcie w ramach 3 programów stypendialnych: Prymus Pomorza i Kujaw, Humaniści na start ! oraz Prymusi Zawodu Kujaw i Pomorza.

  Pełna informacja na ten temat opublikowana jest pod adresem : https://www.kujawsko-pomorskie.pl/informacje-prasowe/34510-stypendia-dla-najzdolniejszych-uczniow-nabor-wnioskow-juz-we-wrzesniu.

 • Projekt „Razem przeciwko przemocy” W ramach realizacji zadania publicznego Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża we Włocławku rozpoczął realizację programu „Razem przeciwko przemocy ” współfinansowanego ze środków Województwa Kujawsko – Pomorskiego.
  Zadanie to ma na celu przeprowadzenie działań, które podniosą wiedzę wśród młodzieży w wieku podstawowym oraz ponadgimnazjalnym na temat szeroko rozumianej przemocy, w tym w domu rodzinnym i rówieśniczej oraz wykrywaniu i zapobieganiu jej w najbliższym otoczeniu uczniów.

  W ramach projektu odbywać się będą zajęcia teoretyczne z pedagogiem w 10 szkołach podstawowych i ponadgimnazjalnych, funkcjonować będzie telefon zaufania ds. przemocy w każdy wtorek miesiąca w godzinach od 15.15 do 16.15 w biurze OR PCK pod numerem: 54 231 46 56 wew. 31. Przeprowadzony zostanie również konkurs na plakat informacyjny w dwóch kategoriach wiekowych zawierający różne formy walki z przemocą.

  Projekt realizowany będzie do 31 grudnia br.

 • Kujawsko-Pomorskie wybiera kandydata do turystycznego Oscara 2019!
  Trwa regionalny etap konkursu na Najlepszy Produkt Turystyczny – Certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej 2019. W etapie ogólnopolskim zmierzą się najlepsze atrakcje w Polsce. Każde z województw, jak co roku, przedstawi 3 silnych kandydatów do tej prestiżowej nagrody.

  Do tegorocznej edycji zgłosiło się 15 kandydatów z całego województwa. O tym, kto będzie reprezentować Kujawsko-Pomorskie Konstelacje dobrych miejsc w etapie ogólnopolskim zadecyduje Kapituła powołana przez K-POT oraz Internauci. Użytkownicy sieci w internetowym głosowaniu wybiorą jeden produkt z regionu. Dwóch pozostałych wskaże Kapituła.

  Głos na swojego kandydata oddać można na profilu FB: https://www.facebook.com/konstelacjedobrychmiejsc, gdzie trwa plebiscyt.

  Głosujemy do 6 września do godz. 12:00.

  Produkt, który uzyska najwięcej „lajków” przejdzie do etapu ogólnopolskiego.

  Produkt Turystyczny z Certyfikatem POT dla turystów oznacza rekomendację Regionalnej Organizacji Turystycznej oraz Polskiej Organizacji Turystycznej, czyli gwarancję usług na najwyższym poziomie. Celem Konkursu jest bowiem podnoszenie jakości i konkurencyjności oferty turystycznej poprzez kreowanie produktów, które wyróżniają się atrakcyjnością, są nowatorskie, przyjazne turystom i dają wiele możliwości spędzenia wolnego czasu.

  Pełna treść informacji opublikowana jest pod adresem: http://k-pot.pl/kujawsko-pomorskie-wybiera-kandydata-do-certyfikatu-pot/.

 • Dyżury w kawiarni obywatelskiej “Śródmieście Cafe” 4 września kawiarnia obywatelska “Śródmieście Cafe” przy ul. 3 Maja 9 zaprasza na dyżur pracownika Osiedlowej Sekcji Pomocy Społecznej nr 1 “Śródmieście”. Początek o godz. 14.00.
  Natomiast o godz. 15.00 rozpocznie się dyżur radnych Rady Miasta Włocławek: Wandy Muszalik i Arkadiusza Piaseckiego.
 • Dyżur rekrutacyjny “Szlachetnej Paczki” w kawiarni obywatelskiej “Śródmieście Cafe” 6 września (piątek) kawiarnia obywatelska “Śródmieście Cafe” przy ul. 3 Maja 9 zaprasza na dyżur rekrutacyjny “Szlachetnej paczki”.

  Początek o godz. 16:00.

 • Szkółka bowlingowa dla dzieci i młodzieży Zarząd Włocławsko-Brodnickiego Klubu Sportowego Niewidomych i Słabowidzących „Pionek” informuje, że w dniach 7 i 8 września 2019 na kręgielni „PIWNICA” przy ul. Wysokiej 12 we Włocławku odbędą się kolejne po przerwie wakacyjnej zajęcia pn. „Szkółka bowlingowa dla dzieci”.

  Zajęcia odbywać się będą w godz. 11.00-14.00.

  Projekt współfinansowany jest ze środków Gminy Miasto Włocławek.

 • Mecz II kolejki rundy jesiennej II ligi kobiet W najbliższą niedzielę, 8 września o godz. 17.00 na stadionie OSiR we Włocławku rozegrany zostanie mecz rundy jesiennej II ligi kobiet będący jednocześnie inauguracyjnym meczem tej rundy dla “Wilczyc” grających w nowym składzie. Przeciwniczkami będą Ostrovia 1909 Ostrów Wielkopolski.
MartinezFilm

Informacje

Polska pod Krzyżem – Spotkanie modlitewne na lotnisku w Kruszynie

13 września 2019, Możliwość komentowania Polska pod Krzyżem – Spotkanie modlitewne na lotnisku w Kruszynie została wyłączona

Niedziela z kustoszem na wystawie czasowej „W kuźni Andrzeja Schmidta”

12 września 2019, Możliwość komentowania Niedziela z kustoszem na wystawie czasowej „W kuźni Andrzeja Schmidta” została wyłączona

Dewastacja ławki. Udzielenie pomocy diabetykowi.

9 września 2019, Możliwość komentowania Dewastacja ławki. Udzielenie pomocy diabetykowi. została wyłączona

Narodowe Czytanie W KPCEN we Włocławku

9 września 2019, Możliwość komentowania Narodowe Czytanie W KPCEN we Włocławku została wyłączona

Półkolonie z Bazą Przygody

9 września 2019, Możliwość komentowania Półkolonie z Bazą Przygody została wyłączona

Sesja popularnonaukowa pt. “Śladami II wojny światowej”

9 września 2019, Możliwość komentowania Sesja popularnonaukowa pt. “Śladami II wojny światowej” została wyłączona

Archiwa