Włocławek, dn. 4 stycznia 2013 r.
- Samorząd Włocławka przeznaczy 700 000 zł na upowszechnianie kultury fizycznej i sportu. Ruszył otwarty konkurs ofert na dofinansowanie tegorocznych zadań publicznych W roku 2013 samorząd Włocławka przeznaczy 700 000 zł na dofinansowanie zadań publicznych w zakresie upowszechniania kultury fizycznej i sportu. Ruszyła właśnie procedura otwartego konkursu ofert, ogłoszonego przez Prezydenta Włocławka. Najwyższa, łączna pula zarezerwowana na konkretne zadania wynosi 490 000 zł i będzie przeznaczona na szkolenie sportowe dzieci i młodzieży. Samorząd dofinansuje również, w drodze powierzenia, organizację imprez sportowych w czasie wakacji. Będą to między innymi: tegoroczna edycja „Bulwaru Sportu” oraz „Akademia plażowej piłki siatkowej”. Dokumenty konkursowe będą przyjmowane w nieprzekraczalnym terminie – do 25 stycznia br. Szczegółowa specyfikacja otwartego konkursu ofert, wraz z Zarządzeniem nr 4/2013 Prezydenta Miasta Włocławek, jest opublikowana pod adresem: http://www.bip.um.wlocl.pl/?app=zarzadzenia&nid=4298&y=2013
- „Prostowanie” Zakrętu. Zapraszamy do obejrzenia filmu dokumentalnego „Organizowanie Społeczności Lokalnej: Włocławek” Jakub Piątek – ceniony młody dokumentalista, zrobił film o mieszkańcach osiedla Leopoldowo we Włocławku. Film powstał w ramach projektu „Tworzenie i rozwijanie standardów usług pomocy i integracji społecznej”. Jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Organizowanie społeczności lokalnej to metoda, która polega na aktywizowaniu i usamodzielnianiu ludzi. Ponad 12 – minutowy obraz odpowiada na pytanie: czy mieszkańcy osiedla, które nie ma dobrej opinii wśród mieszkańców potrafią zmieniać swoje osiedle i jednocześnie poprawić swój wizerunek? Jakub Piątek to ceniony twórca filmów dokumentalnych, który współpracuje m.in. z Telewizja Polską – jego debiut „Matka” pokazywany był na ponad 50 międzynarodowych festiwalach, zdobył kilka nagród. Film „Organizowanie Społeczności Lokalnej: Włocławek” to jedna z jego najnowszych produkcji, można ją obejrzeć na stronie: http://wiadomosci.ngo.pl/wiadomosci/833211.html?utm_source=prenumerata_kujaw-pom&utm_medium=email&utm_campaign=03.01.2013
- Ponad 100 osób wyruszy jutro w trasę Noworocznego Rajdu Rowerowego WOŚP Jeszcze tylko dziś w biurze Informacji Turystycznej przy ul. ul Warszawskiej 11/13 będą prowadzone zapisy na V Noworoczny Rajd Rowerowy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wpłata minimalna wynosi 9 zł od osoby. Cały dochód przekazany zostanie na cele WOŚP. Uczestnicy rajdu wyruszą w sobotę 5 stycznia o godz. 10ºº ze Stadionu Przylesie (Zazamcze) i przejadą w kierunku Leśniczówki Poraza, gdzie odbędzie się postój i poczęstunek; następnie ruszą w kierunku Mazur, Rudy i Nadleśnictwa Włocławek przy ul. Ziębiej 13, gdzie około godz. 13.00 przewidziane jest zakończenie imprezy. Na noworoczny rajd zapraszają: Prezydent Włocławka Andrzej Pałucki, Nadleśniczy Nadleśnictwa Włocławek Włodzimierz Pamfil oraz Prezes Włocławskiego Krajoznawczego Klubu Rowerowego PTTK CYKLISTA Zbigniew Suszyński. Kontakt telefoniczny do Informacji Turystycznej: 54 411 27 57. Przy zapisywaniu się należy podać imię i nazwisko oraz numer PESEL. Wycieczka odbędzie się bez względu na pogodę.
- W najbliższą niedzielę, 6 stycznia, w Pałacu Biskupim przy ul. Gdańskiej odbędzie się tradycyjne spotkanie noworoczne Powrót Niedziela 6 stycznia będzie dniem tradycyjnego spotkania noworocznego Ordynariusza Diecezji Włocławskiej Ks. Biskupa Wiesława Alojzego Meringa z przedstawicielami samorządu, parlamentarzystami, radnymi, reprezentantami włocławskiej kultury, nauki, szkolnictwa wyższego, przedsiębiorcami, przedstawicielami służb publicznych. Spotkanie, na które zaproszono blisko 100 gości, odbędzie się w Pałacu Biskupim przy ul. Gdańskiej 2/4. Poprzedzi je Msza Święta, której celebra rozpocznie się o godz. 12.30 w Bazylice Katedralnej.
- Przez najbliższe 2 tygodnie PGK „Saniko” będzie prowadziło we Włocławku akcję zbierania choinek Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej „Saniko” informuje, że w poniedziałek 7 stycznia we Włocławku rozpocznie się zbiórka „żywych” choinek. Podobnie jak w latach ubiegłych świąteczne drzewka będzie można bezpłatnie pozostawić w specjalnie do tego celu przygotowanych pojemnikach, oznaczonych napisem „Zbiórka choinek”. Pojemniki będą zlokalizowane przy: ul. Łanowej 9/11/13, ul. Łanowej 5a, ul. Polnej 69/83, Płockiej 127/135, Pl. Kolanowszczyzna 16, ul. Olszowej 11, ul. Planty33/ Dziewińska 32a/ Kaliska 50, ul. Broniewskiego 26, ul. Norwida – od strony boiska, ul. Toruńska 95 – za blokiem naprzeciw sklepu spożywczego. Zbiórka potrwa do 21 stycznia. Warto dodać, że w ubiegłych latach akcja zbierania choinek spotkała się z ogromnym zainteresowaniem mieszkańców. Tylko w ubiegłym roku zebrano ponad 4 tony drzewek, które trafiły do Regionalnego Zakładu Utylizacji Odpadów Komunalnych w Machnaczu. „Saniko” zwraca uwagę, że do pojemników nie wolno wrzucać sztucznych choinek, zniszczonych ozdób świątecznych ani też żadnych innych odpadów.
- Jutro w Hali Mistrzów zostanie rozegrany noworoczny turniej X Vacuum Tech Włocłavia Cup Jutro ( sobota 5 stycznia ) w Hali Mistrzów zostanie rozegrany noworoczny turniej X Vacuum Tech Włocłavia Cup. W turniejuwezmą udział zawodnicy z rocznika 1978 i starsi. Rywalizować systemem każdy z każdym będzie osiem drużyn. Organizatorami zawodów są: SKF FUT-SAL i WKS Włocłavia.
- Dzisiaj odbędzie się część pisemna II etapu Ogólnopolskiego Konkursu Ojczyzny Polszczyzny dla gimnazjów Koordynatorem Rejonowym konkursu jest Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku. Zadaniem przedsięwzięcia jest promowanie kultury słowa pisanego i mówionego wśród uczniów. Po I etapie szkolnym, wśród zakwalifikowanych do kolejnego etapu jest 34 uczniów z 11 szkół – z Włocławka (w tym z Gimnazjum nr 4, 5 i 7), ale także m.in.: Jabłonowa Pomorskiego, Rypina, Kruszyna, Osięcin, Zakrzewa, Bądkowa. Początek drugiego etapu rozpocznie się o godz.: 13.00. Natomiast 11. stycznia odbędzie się tzw. Mały Finał czyli część ustna, podczas której uczniowie będą mówić ok. 4 minuty przed publicznością na wylosowany temat. Pięciu najlepszych finalistów będzie reprezentować region w finale ogólnopolskim, który w marcu odbędzie się w Zakładzie Narodowym im. Ossolińskich (Ossolineum). W kwietniu odbędzie się także etap regionalny konkursu dla szkół podstawowych. Więcej informacji o konkursie można znaleźć na stronie: http://www.ojczyznapolszczyzna.pl/
- „Stara Remiza” przy ul. Żabiej zaprasza dzisiaj o godz. 17.00 na przedstawienie jasełkowe w wykonaniu Teatrzyku Dziecięcego „Kruszynka” z Gminnego Ośrodka Kultury w Kruszynie Teatrzyk Dziecięcy „Kruszynka” działa od 14 lat. Zrzesza obecnie 19. dzieci ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich. Grupa teatralna ma na swoim koncie wiele nagród i wyróżnień między innymi I miejsce w Przeglądzie Teatralnym „Maska”, II miejsce w 41 Spotkaniach z Folklorem Kujaw i Ziemi Dobrzyńskiej w Ciechocinku. W swoim repertuarze „Kruszynka” ma nie tylko przedstawienia teatralne i jasełka, ale również przedstawienia oparte o folklor kujawski. Teatrzyk od samego początku prowadzi Julia Skowrońska.
- Dzisiaj o godz. 18.00 w Salonie Młodych Galerii Sztuki Współczesnej odbędzie się wernisaż poplenerowej wystawy prac artystów włocławskiego Koła ZPAP „SMÓLNIK `2012”Po raz czwarty Włocławskie Koło Związku Polskich Artystów Plastyków było organizatorem pleneru malarskiego w Smólniku. Tradycją stało się, że na plenery zapraszani są artyści z innych związków twórczych oraz dyplomanci uczelni artystycznych. W ten sposób udaje się łączyć a nie dzielić środowisko artystyczne, które w naszym mieście nie należy do dużych.Powstałe podczas pleneru prace zaprezentują:Magdalena Bezat-Majeranowska, Andrzej Fronczak, Anna Grzelak, Jerzy Jabczyński, Zbigniew Jankowski, Mieczysław Janowski, Magdalena Kaczmarek, Iwona Kruszczyńska, Maria Sidor, Krzysztof Walczewski, Anna Wąsikiewicz.
- Koncert Antoniny Krzysztoń w bazylice katedralnej w sobotę 5 stycznia o godz. 17.00 Antonina Krzysztoń to polska piosenkarka, kompozytorka i autorka tekstów. Jej twórczość jest zaliczana do nurtu poezji śpiewanej. W programie koncertu, organizowanego przez Wydział Duszpasterstwa Ogólnego, znajdą się kolędy, pastorałki, a także dobrze znane utwory piosenkarki, których publiczność domaga się podczas każdego spotkania. Więcej: http://www.diecezja.wloclawek.pl/pl/news/20,aktualnosci/762,koncert-antoniny-krzyszton-bazylika-katedralna-zaproszenie-