Opublikowano: czw, Paź 3rd, 2019

Wiadomości z magistratu 03.10.2019

Włocławek, dn. 3 października 2019 r.

 • 8 października Włocławkiem zawładną seniorzy! Wszystko w ramach III Włocławskich Senioraliów, które odbędą się we wtorek, 8 października 2019 roku.

  Tego dnia o godz. 10.00 rozpocznie się celebra mszy świętej w katedrze. O godz. 11:00 nastąpi uroczyste rozpoczęcie Senioraliów na placu Wolności.

  Następnie barwny korowód uczestników przejdzie do Centrum Kultury Browar B., gdzie o godz. 12.30 rozpocznie się dalsza część imprezy, m.in.: prezentacja twórczości włocławskich stowarzyszeń, Uniwersytetów Trzeciego Wieku oraz grup senioralnych – proponowane konkursy twórcze: wokalny, kabaretowy, na hasło przewodnie Senioraliów, pokaz mody, wybór najciekawszych strojów uczestników korowodu.

  Na godz. 15:30 zaplanowano zakończenie części oficjalnej Senioraliów. O godz. 17:00 na dziedzińcu Browaru B, a w przypadku złej pogody – w sali tanecznej, rozpocznie się potańcówka dla seniorów.

  Warto dodać, że w trakcie Senioraliów w Browarze B. odbędą się również: wykład/pogadanka „Świadomy i bezpieczny Senior”, wystawa twórczości (rękodzieła, prac malarskich, rzeźbiarskich i innych) oraz prezentacja włocławskich stowarzyszeń, Uniwersytetów Trzeciego Wieku oraz grup senioralnych, pokaz tańca orientalnego oraz podstawowych technik samoobrony, prezentacja stoisk tematycznych.

 • Kujawsko-pomorska gęsina na świętego Marcina Urząd Marszałkowski rozpoczyna doroczną (2019) jesienną kampanię gęsinową.

  Głównym wydarzeniem będzie jak zwykle festiwal gęsiny w Przysieku (9 i 10 listopada 2019). To największy w Polsce kiermasz produktów z gęsiny, który w ciągu dwóch dni odwiedza kilkanaście tysięcy osób.

  Tradycyjnie do mieszkańców regionu trafią gęsie tuszki z Zakładu Doświadczalnego Instytutu Zootechniki w Kołudzie Wielkiej (tym razem 2019), które będą wygraną w konkursach organizowanych przez lokalne i regionalne media, a potem daniem głównym na rodzinnym obiedzie z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Jak co roku, przygotowano też konkursy z atrakcyjnymi nagrodami, w tym konkurs plastyczny adresowany do dzieci. Do wygrania będą m.in. przybory plastyczne oraz gry i gadżety elektroniczne.

  Nieodłącznym elementem akcji „Kujawsko-pomorska gęsina na świętego Marcina” jest także serwowanie potraw z gęsiego mięsa przez restauracje w całej Polsce.

  Pełna informacja o akcji: https://www.kujawsko-pomorskie.pl/informacje-prasowe/34833-kujawsko-pomorska-gesina-na-swietego-marcina-2

 • Uczniowie Zespołu Szkół nr 8 jadą do Macedonii W dniach 07-13.10.2019 r. uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół nr 8 we Włocławku będą gościć w miejscowości Kavadarci w Macedonii. Włocławska „Ósemka” realizuje projekt Erasmus + „Approaching Social And Civics’ EU Key Competences”. W projekcie uczestniczą także uczniowie z Macedonii, Rumunii, Turcji i Słowenii.

  W Macedonii uczniowie będą realizować następujący program: poznawanie macedońskiego systemu edukacji, omawianie problemów związanych z nadużywaniem mediów społecznościowych oraz ich korzystnym wykorzystaniem w edukacji, poznawanie kultury, historii i języka Macedonii, udział w programach artystycznych przygotowanych przez uczniów z Macedonii, zbieranie informacji nt. sławnych kompozytorów i muzyków w celu celebracji światowego dnia muzyki, zbieranie materiałów do strony internetowej projektu, doskonalenie porozumiewania się w języku angielskim.

 • Dyżur i zajęcia integracyjne w “Śródmieście Cafe” 3 października 2019 roku kawiarnia obywatelska “Śródmieście Cafe” przy ul. 3 Maja 9 zaprasza na dyżur pracownika Sekcji Wsparcia Rodziny i Rodzinnej Pieczy Zastępczej. Początek o godz. 14:00.

  O godz. 16.30 w “Śródmieście Cafe” rozpoczną się rodzinne zajęcia integracyjne “Pacynki-Magia Lalek”.

  Bieżące informacje o wydarzeniach w kawiarni obywatelskiej: http://rewitalizacja.wloclawek.eu/news,k4.html

 • Projekt miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego będzie udostępniony do wglądu W dniach od 9 października do 8 listopada 2019 r. w siedzibie Urzędu Miasta Włocławek przy Zielonym Rynku 11/13 będzie wyłożony do publicznego wglądu projekt miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego miasta Włocławek dla obszaru położonego w rejonie ulic Stodólnej, Polnej, Żytniej, pomiędzy ulicami: Okrężną, Łęgską, Składową, Celulozową, Zagajewskiego, ponownie Celulozową, Barską i Wojskową wraz z „Prognozą oddziaływania na środowisko ustaleń miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego”.

  Dyskusja publiczna nad przyjętymi w projekcie planu miejscowego rozwiązaniami odbędzie się w dniu 29 października 2019r. (wtorek) w siedzibie Urzędu Miasta Włocławek przy Zielonym Rynku 11/13 we Włocławku (sala nr 5), o godzinie 15.30.

  Uwagi i wnioski należy składać do Prezydenta Miasta Włocławek z podaniem imienia i nazwiska lub nazwy jednostki organizacyjnej i adresu oraz z oznaczeniem nieruchomości, której uwaga lub wniosek dotyczy, w nieprzekraczalnym terminie do dnia 26 listopada 2019r.

  Obwieszczenie Prezydenta Miasta Włocławek o wyłożeniu do publicznego wglądu projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego jest dostępne pod adresem: http://www.bip.um.wlocl.pl/obwieszczenie-prezydenta-miasta-wloclawek-o-wylozeniu-do-publicznego-wgladu-projektu-miejscowego-planu-zagospodarowania-przestrzennego-4/

 • Przerwy w dostawie wody. MPWiK informuje W związku z realizacją inwestycji pn. „Wymiana sieci wodociągowej w ul. Żytniej (od ul. Barskiej do ul. Łanowej)”, Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o. o. we Włocławku informuje, że w dniu 03.10.2019r. w godzinach od godz. 8.00 do godz. 20.00 mogą wystąpić przerwy w dostawie wody do budynków zlokalizowanych przy: ul. Armii Krajowej od Wojskowej do Żytniej, ul. Żytniej Nr 61, 63, 63a.

  Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. we Włocławku  zawiadamia mieszkańców ulicy: CICHA od ulicy Okrzei do ulicy Chopina, że w dniu 03.10.2019 r. od godz. 09.00 do godz. 16.00 w związku z awarią sieci wodociągowej  nie  będzie wody w tym rejonie.

  Po uruchomieniu sieci wodociągowej mogą wystąpić przebarwienia wody i spadki ciśnienia. Utrudnienia te mogą utrzymywać się do kilku godzin. Prosimy o nie używanie w tym czasie sprzętu AGD, który wymaga zasilania w wodę.

  Komunikaty są opublikowane: https://mpwik.wloclawek.pl/notice.html

 • Spotkanie z autorką książki „Sekret Radości” 3 października 2019 r. o godz. 12.00 w Filii nr 11 biblioteki przy ul. Łęgskiej 28 rozpocznie się spotkanie z Katarzyną Mazierską – Białek, autorką książki „Sekret Radości”.

  Publikacja jest rodzajem świadectwa i przewodnika w relacji z Bogiem. Książka jest propozycją dla każdego, kto – jak wyjaśnia autorka – poszukuje prawdy, radości i spełnienia.

 • Wduszygranie – Krzysztof Jurkiewicz 3 października o godz. 18.00 w sali kameralnej Browaru B. wystąpi Krzysztof Jurkiewicz.

  To autor tekstów i kompozytor, śpiewa, gra na gitarze, mandolinie i harmonijce ustnej. Na scenach folkowych obecny jest od 1981 roku. Krzysztof Jurkiewicz obecnie tworzy z grupą Formacja. Ma na swoim koncie wiele nagród, zarówno tych, zdobytych przez zespoły, jak i indywidualnych: za teksty i muzykę. Ponadto brał udział w nagraniu kilkunastu płyt.

  Pełna informacja na ten temat: https://ckbrowarb.pl/wduszygranie-krzysztof-jurkiewicz/

MartinezFilm

Informacje

MOPR diagnozuje potrzeby osób niepełnosprawnych

15 października 2019, Możliwość komentowania MOPR diagnozuje potrzeby osób niepełnosprawnych została wyłączona

Spotkanie autorskie z Krzysztofem Beśką

11 października 2019, Możliwość komentowania Spotkanie autorskie z Krzysztofem Beśką została wyłączona

Dzieła godne wystawienia

11 października 2019, Możliwość komentowania Dzieła godne wystawienia została wyłączona

Spacer szlakiem włocławskich Żydów

11 października 2019, Możliwość komentowania Spacer szlakiem włocławskich Żydów została wyłączona

Papież-poeta na kujawskiej ziemi

10 października 2019, Możliwość komentowania Papież-poeta na kujawskiej ziemi została wyłączona

„Noc Bibliotek” 2019 pod hasłem „Znajdźmy wspólny język”

10 października 2019, Możliwość komentowania „Noc Bibliotek” 2019 pod hasłem „Znajdźmy wspólny język” została wyłączona

Archiwa