Opublikowano: śr, Paź 2nd, 2019

Wiadomości z magistratu 02.10.2019

Włocławek, dn. 2 października 2019 r.

 • Ruszyło głosowanie na “Markowy lokal Śródmieścia” Dwadzieścia podmiotów gospodarczych funkcjonujących w obszarze rewitalizacji rywalizuje o tytuł “Markowego lokalu Śródmieścia”. Internetowe głosowanie ruszyło 1 października i potrwa do 14 października 2019 r.

  Plebiscyt organizowany jest przez Urząd Miasta Włocławek w ramach Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Włocławek na lata 2018-2028 (GPR). Przedsięwzięcie 2.1.5. “Markowy lokal Śródmieścia” realizowane w związku z niskim poziomem gospodarczym obszaru rewitalizacji, zaadresowaliśmy do przedsiębiorców prowadzących tam działalność.

  Zgodnie z zapisami GPR, przedsięwzięcie polega na organizacji cyklicznego konkursu na najlepszą jakościowo usługę lub produkt Śródmieścia. Wybrany w drodze głosowania  mieszkańców przedsiębiorca otrzyma tytuł “Markowego lokalu Śródmieścia z oznaczeniem na witrynie oraz voucher na usługi promocyjne w lokalnych mediach. Wartość nagrody wynosi około 5 tys. zł. Wyniki “Markowego Lokalu Śródmieścia” zostaną opublikowane nie później niż 15 listopada 2019.

  Głosowanie odbywa się pod adresem: http://www.wloclawek.pl/pl/artykul/77/13274/wybierz-markowy-lokal-srodmiescia

 • W październiku kolejne dyżury poświęcone mikrograntom Pierwszy dyżur już się odbył (1 października 2019, godz. 16.00), kolejny zaplanowany jest na 15 października 2019 roku. Tym razem dyżury odbywają się w godz. 16.00 – 17.00 we Włocławskim Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu przy ul. Żabiej 12A.

  Mikrogranty w ramach “Programu wsparcia projektów lokalnych” Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Włocławek na lata 2018-2028 udzielane są np. na organizację akcji sąsiedzkiej, imprezy rekreacyjnej lub kulturalnej czy wspólne zaaranżowanie przestrzeni. O wsparcie w wysokości od 500 do 2500 zł mogą ubiegać się m.in. nieformalne grupy mieszkańców, grupy obywatelskie, organizacje pozarządowe oraz instytucje.

  Podczas dyżurów przedstawiciel Biura Rewitalizacji udziela informacji na temat możliwości uzyskania mikrograntu.

  Informacja na ten temat jest opublikowana: http://rewitalizacja.wloclawek.eu/news,zloz_wniosek_o_mikrogrant_masz_pytania_przyjdz_na_nasze_dyzury_,666.html

 • W niedzielę wystartuje 6. ANWIL Półmaraton Włocławek Jedna z największych imprez biegowych na Kujawach i Pomorzu, której sponsorem tytularnym jest włocławska spółka z Grupy ORLEN, stanęła w tym roku pod znakiem okrągłej szóstki. 6. ANWIL Półmaraton Włocławek odbędzie się 6 października 2019 roku. Uczestnicy przebiegną dystans 21 097 metrów. Trasa biegu będzie wiodła m.in. przez bulwary wiślane, obok bazyliki katedralnej oraz wzdłuż rzeki Zgłowiączki.

  Dorośli (powyżej 16 roku życia) powalczą o medale 6. ANWIL Półmaratonu Włocławek w ramach 12 kategorii wiekowych, kategorii open – w obu przypadkach oddzielnie kobiety i mężczyźni oraz wspólnej klasyfikacji drużynowej. Najmłodsi fani biegania spróbują natomiast swoich sił w osobnych – zależnych od ich wieku – biegach Bąbli, Pszczółek, Skrzatów, Krasnali, Smerfów i Zuchów odbywających się pod wspólną nazwą ANWILKI NA START.

  Wszystkich uczestników dopingować będą w tym roku gwiazdy sportu, wśród których znajdą się m.in. aktualny rekordzista Polski w biegu na 100 m, srebrny medalista igrzysk olimpijskich w Moskwie – Marian Woronin oraz specjalizująca się w biegach długodystansowych reprezentantka klubu Vectra Włocławek – Katarzyna Kowalska.

  Zapisy w formie elektronicznej przyjmowane są pod adresem: https://time4run.com.pl/imprezy/anwil-polmaraton-wloclawek/

  W załączeniu: oryginalny komunikat prasowy ANWIL S.A. oraz materiały graficzne organizatora.

 • Dzień Seniora w ZUS Inspektorat Zakładu Ubezpieczeń Społecznych zaprasza na Dzień Seniora w ZUS. Odbędzie się on 4 października 2019 r. w godz. 10:00 – 14:00 w Inspektoracie ZUS przy ul. Płockiej 167 (sala 104).

  O godz. rozpocznie się wykład dla seniorów pt. „Włocławek – miasto przyjazne seniorom. Karta seniora” przygotowany przez Urząd Miasta Włocławek – Wydział Polityki Społecznej i Zdrowia Publicznego

  Od godz. 11.00 będzie można skorzystać z dyżurów eksperckich: NFZ „Sanatoria, darmowe leki, zasady dofinansowania sprzętu ortopedycznego i rehabilitacyjnego dla seniora”, MOPR „Zasady orzekania o niepełnosprawności”, ZUS „Najważniejsze zmiany w przepisach emerytalno-rentowych”.

  Pełna informacja na ten temat: http://wutw.ckziu.wloclawek.pl/

 • “Śródmieście Cafe” zaprasza Dnia 2 października 2019 roku o godz. 14:00 kawiarnia obywatelska “Śródmieście Cafe” przy ul. 3 Maja 9 zaprasza na dyżur pracownika Osiedlowej Sekcji Pomocy Społecznej nr 1 “Śródmieście”.

  O godz. 15.00 w kawiarni obywatelskiej “Śródmieście Cafe” rozpocznie się dyżur Radnych Rady Miasta Włocławek: Daniela Tobjasza i Małgorzaty Szymańskiej, w ramach Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Włocławek na lata 2018-2028.

  Informacje o bieżących wydarzeniach w kawiarni obywatelskiej:  http://rewitalizacja.wloclawek.eu/news,k4.html

 • 5 października rozpocznie się jesienna zbiórka odpadów wielkogabarytowych Tradycyjnie, w ramach akcji będzie prowadzony odbiór mebli i innych odpadów wielkogabarytowych, w tym zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego z poszczególnych osiedli we Włocławku.

  Zbiórka odbędzie się w czterech terminach: 5, 12, 19 i 26 października 2019 roku.

  Szczegółowy harmonogram jest opublikowany: https://www.zbierajselektywnie.pl/zbiorka-mebli

  Warto przypomnieć, że mieszkańcy, którzy nie wystawią odpadów w wyznaczonych terminach, mogą je dostarczyć bezpłatnie do Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK).

  Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych funkcjonuje przy ulicy Komunalnej 4. PSZOK przyjmuje odpady od poniedziałku do piątku, w godz. od 7:00 do 18:00 i w soboty od 9:00 do 14:00 (styczeń, luty, marzec, kwiecień, listopad, grudzień) i od 9:00 do 16:00 (maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik).

 • Brak dostaw wody. Komunikaty MPWiK W związku z realizacją inwestycji pn. „Wymiana sieci wodociągowej w ul. Żytniej (od ul. Barskiej do ul. Łanowej)”, Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o. o. we Włocławku informuje, że w dniu 02.10.2019r w godzinach od godz. 8.00 do godz. 22.00 mogą wystąpić przerwy w dostawie wody do budynków zlokalizowanych przy: ul. Barskiej od Wojskowej do Żytniej, ul. Barskiej od Żytniej do Polnej, ul. Żytniej 65, 88, 88a, 90, 84, 82, 90a, 92; ul. Polnej 69/83.

  Miejskie  Przedsiębiorstwo  Wodociągów  i  Kanalizacji Sp. z o.o. we Włocławku  zawiadamia również mieszkańców  ulicy Wiejskiej 19, 19a, 21, 23,  że w dniu 02.10.2019 r. od godz. 08.00 do godz. 16.00 w związku z awarią sieci wodociągowej  nie  będzie wody w tym rejonie.

  Po uruchomieniu sieci wodociągowej mogą wystąpić przebarwienia wody. Utrudnienia te mogą utrzymywać się do kilku godzin. MPWiK prosi o nieużywanie w tym czasie sprzętu AGD, który wymaga zasilania w wodę.

  Komunikaty są opublikowane: https://mpwik.wloclawek.pl/notice.html

 • Zwycięski linoryt z Browaru B. Elżbieta Pyra, na co dzień pracująca w Pracowni Edukacji Plastycznej w Centrum Kultury Browar B. pod okiem Janiny Twardy, zdobyła kolejną nagrodę.

  Jest to pierwsze miejsce w konkursie plastycznym pt. “Radość tworzenia, radością życia” w XXII Ogólnopolskim Przeglądzie Twórczości Artystycznej Niepełnosprawnych “OPTAN 2019” w Grudziądzu. Wcześniej pani Elżbieta zdobyła II nagrodę w 2016 r. oraz I nagrodę w 2017 r. – wszystkie w dziedzinie linorytu.

  Informacja na ten temat jest opublikowana: https://ckbrowarb.pl/i-miejsce-elzbiety-pyry-w-konkursie-plastycznym/

 • Europejski Dzień Ptaków 2 października 2019 roku o godz. 9.00 w Filii nr 9 biblioteki przy ul. Sielskiej 6 rozpocznie się wydarzenie pt. Dzieciaki lubią ptaki! – Europejski Dzień Ptaków w bibliotece.

  W programie: pogadanka, origami, zagadki o tematyce ornitologicznej.

 • Nabór wniosków o środki z Krajowego Funduszu Szkoleniowego na sfinansowanie kosztów kształcenia ustawicznego Powiatowy Urząd Pracy we Włocławku ogłasza nabór wniosków pracodawców o przyznanie środków z Krajowego Funduszu Szkoleniowego na sfinansowanie kosztów kształcenia ustawicznego.
  Nabór wniosków będzie realizowany w terminie: 07.10.2019r. – 18.10.2019r.

  Wnioski pracodawców rozpatrywane będą przy uwzględnieniu określonych wytycznych i kryteriów, m.in.: zgodności kompetencji nabywanych przez uczestników kształcenia ustawicznego z potrzebami lokalnego lub regionalnego rynku pracy czy planów dotyczących dalszego zatrudnienia osób, które będą objęte kształceniem ustawicznym finansowanym ze środków KFS. To tylko niektóre z wymagań stawianych wnioskodawcom.

  Pracodawca, który ma siedzibę albo miejsce prowadzenia działalności na terenie Włocławka lub powiatu włocławskiego, zainteresowany uzyskaniem środków z KFS powinien złożyć swój wniosek w PUP we Włocławku, ul. Kapitulna 24, Centrum Aktywizacji Zawodowej – Szkolenia, pokój nr 1 (tel. 54 234-00-89, 234-00-90 wew. 47). Wniosek wraz z załącznikami oraz Zasady przyznawania środków z KFS można pobrać w siedzibie Urzędu lub na stronie internetowej: http://wloclawek.praca.gov.pl/dokumenty-do-pobrania2

  Pełna informacja o naborze: https://inkubator.wloclawek.pl/nabor-wnioskow-pracodawcow-o-przyznanie-srodkow-z-krajowego-funduszu-szkoleniowego-na-sfinansowanie-kosztow-ksztalcenia-ustawicznego/

MartinezFilm

Informacje

MOPR diagnozuje potrzeby osób niepełnosprawnych

15 października 2019, Możliwość komentowania MOPR diagnozuje potrzeby osób niepełnosprawnych została wyłączona

Spotkanie autorskie z Krzysztofem Beśką

11 października 2019, Możliwość komentowania Spotkanie autorskie z Krzysztofem Beśką została wyłączona

Dzieła godne wystawienia

11 października 2019, Możliwość komentowania Dzieła godne wystawienia została wyłączona

Spacer szlakiem włocławskich Żydów

11 października 2019, Możliwość komentowania Spacer szlakiem włocławskich Żydów została wyłączona

Papież-poeta na kujawskiej ziemi

10 października 2019, Możliwość komentowania Papież-poeta na kujawskiej ziemi została wyłączona

„Noc Bibliotek” 2019 pod hasłem „Znajdźmy wspólny język”

10 października 2019, Możliwość komentowania „Noc Bibliotek” 2019 pod hasłem „Znajdźmy wspólny język” została wyłączona

Archiwa