Opublikowano: pon, Wrz 2nd, 2019

Wiadomości z magistratu 02.09.2019

Włocławek, dn. 2 września 2019 r.

 • Miejska inauguracja roku szkolnego Dziś, tj. 2 września 2019 w Zespole Szkół Nr 11 przy ul. Papieżka 89 odbędzie się miejska inauguracja roku szkolnego 2019/2020.

  Uroczystość rozpocznie się o godz. 11.00.

 • Otwarcie nowej pracowni w Zespole Szkół Technicznych Dziś, tj. 2 września 2019 r. o godz. 9.00, w ramach uroczystego rozpoczęcia roku szkolnego 2019/2020, w Zespole Szkół Technicznych we Włocławku zostanie oddana do użytku Pracownia Patronacka WIKA/PSSE utworzona w ramach współpracy z Firmą WIKA Polska i Pomorską Specjalną Strefą Ekonomiczną w Sopocie.

  Pracownia patronacka została przygotowana i wyposażona w taki sposób, by wspomóc realizację zagadnień z podstawy programowej kształcenia w zawodzie dla uczniów technika mechanika, technika mechatronika oraz operatora obrabiarek skrawających i ślusarza.

  Uczniowie klas pierwszych będą mieli możliwość praktycznego opanowania podstawowych umiejętności z zakresu obróbki ręcznej i obróbki mechanicznej metali. Wśród zakupionego wyposażenia znajdą się takie narzędzia, jak: edukacyjna tokarka uniwersalna do obróbki metali, wiertarka słupowa, narzędzia elektryczne i ręczne do obróbki metali, szlifierka do narzędzi, przyrządy pomiarowe i stoły warsztatowe dla grupy ćwiczeniowej.

  Informacja o pracowni: http://zst.com.pl/pl,page,pracownia_patronacka,85.html

  Również dziś Zespół Szkół Technicznych chce otworzyć rok poprzedzający jubileusz 100-lecia Szkoły Technicznej we Włocławku – Państwowej Niższej Szkoły Technicznej założonej w 1920 roku.

 • Ilu uczniów We Włocławku, w szkołach podstawowych dla których organem prowadzącym jest Gmina Miasto Włocławek – w klasach I – VIII – rok szkolny 2019/2020 rozpocznie ok. 7000 uczniów.

  W szkołach ponadpodstawowych/ponadgimnazjalnych, dla których organem prowadzącym jest Gmina Miasto Włocławek, rok szkolny rozpocznie ok. 6300 uczniów.

  Statystyki pochodzą z Wydziału Edukacji UM Włocławek.

 • Kręcimy kilometry w ramach Rowerowej Stolicy Polski! Przez cały wrzesień walczymy o miano Rowerowej Stolicy Polski dla Włocławka. W rywalizacji z dwudziestoma innymi miastami pomóc może każdy, kto jeździ rowerem i zainstaluje bezpłatną aplikację na swoim telefonie.

  W konkursie o miano Rowerowej Stolicy Polski liczy się każdy kilometr przejechany od 1 do 30 września 2019 (w dowolnym miejscu na świecie można pokonywać kilometry dla Włocławka). Po ich zsumowaniu i przeliczeniu na mieszkańca danej miejscowości okaże się, kto jest mistrzem dwóch kółek.

  Miasto walczy o zaszczytne miano i okazały puchar, ale przygotowane zostały także atrakcyjne nagrody dla indywidualnych uczestników. Trzy rowerzystki i trzech rowerzystów, którzy w skali kraju nakręcą we wrześniu najwięcej kilometrów, otrzymają rowery miejskie. Nagrodzonych zostanie także troje najaktywniejszych cyklistów jeżdżących dla Włocławka. Nagrody rzeczowe i vouchery ufundowało Miasto Włocławek oraz partner lokalny konkursu Rowery JAMRÓZ.

  Narzędziem umożliwiającym rywalizację jest aplikacja „Rowerowa Stolica Polski”, którą należy pobrać. Instrukcja, jak to zrobić, jest zamieszczona tutaj: http://www.wloclawek.pl/pl/artykul/76/12895/walczymy-o-miano-rowerowej-stolicy-polski

 • Chodź z nami z kijkami. Postaw na aktywność Agnieszka Jura-Walczak oraz Marianna Jóźwiak zapraszają na bezpłatne zajęcia z nordic walking.

  Wtorek: Osiedle Zazamcze – Stadion Zazamcze Przylesie.
  Środa: Osiedle Południe – ul. Wiejska (pętla autobusowa przy lesie).
  Czwartek: Osiedle Kazimierza Wielkiego – polanka ul. Kazimierza Wielkiego – ul. Leśna (przy lesie).

  Zajęcia rozpoczynają się o godz. 18.00.

  Organizatorzy radzą, by włożyć wygodne ubranie i buty sportowe, a także wziąć ze sobą wodę do picia. Do uprawiania nordic walking niezbędne są kijki, ale jeśli ktoś nie posiada takiego sprzętu, zostanie on udostępniony uczestnikom treningu.

 • Trwa konkurs: „Kropla dla ogrodu”, można wygrać zbiorniki na deszczówkę Prezydent Marek Wojtkowski zaprasza mieszkańców Włocławka do udziału w konkursie „Kropla dla Ogrodu”, którego celem jest zachęcanie do zatrzymywania wody deszczowej na swoim terenie i wykorzystywania jej do podlewania ogródków, roślin balkonowych czy też do innych celów gospodarczych. Mała, przydomowa retencja jest działaniem bardzo ekologicznym.

  Warunkiem wzięcia udziału w konkursie jest wykonanie zdjęcia kompozycji ogrodowej swojego ogrodu (np. drzewa, krzewy, rabaty, warzywa, kwiaty) i przesłanie go w formie wiadomości na stronę Urzędu Miasta Włocławek na Facebook’u: www.facebook.com/UMWloclawek  lub adres mailowy: srodowisko@um.wloclawek.pl   w terminie od 20 sierpnia 2019 roku do 15 września 2019 roku.

  Uczestnikiem Konkursu może być każda osoba fizyczna, będąca właścicielem/współwłaścicielem nieruchomości położonej na terenie miasta Włocławka z wyłączeniem ogródków działkowych ROD.

  Dla laureatów wyróżnionych zdjęć przewidziane są nagrody w postaci kompletnych zbiorników do gromadzenia wody deszczowej o pojemności 360 litrów.

  Szczegółowe informacje o konkursie: http://www.wloclawek.pl/pl/artykul/77/12851/zapraszamy-do-udzialu-w-konkursie-kropla-dla-ogrodu

 • Nowa “Gazeta Śródmiejska” już jest. Zachęcamy do lektury W najnowszym wydaniu gazety piszemy m.in. o działalności posterunku Straży Miejskiej przy ul. 3 Maja 22, o dotacjach do remontów nieruchomości w Śródmieściu, a także o wydarzeniach kulturalnych i propozycjach dla przedsiębiorców prowadzących lub zamierzających otworzyć działalność w obszarze rewitalizacji.

  “Gazeta Śródmiejska” ukazuje się w ramach Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Włocławek na lata 2018-2028. Jej redagowaniem zajmują się pracownicy Wydziału Kultury, Promocji i Komunikacji Społecznej i Biura Rewitalizacji pod kierunkiem dr. Barbary Moraczewskiej, Pełnomocnik Prezydenta ds. Rewitalizacji Miasta Włocławek.

  Wydawnictwo dostępne jest zarówno w wersji papierowej, jak i elektronicznej.

  Pełna informacja na ten temat: http://rewitalizacja.wloclawek.eu/news,nowa_gazeta_srodmiejska_juz_jest_zachecamy_do_lektury_,607.html

 • Bez prądu Dnia 02.09.2019 w godz. 23.00 do 01.00 WŁOCŁAWEK stacja TUMSKA, Włocławek ulice Tumska, Zamcza, Maślana, Matebudy, Wiślana, Stary Rynek.

  Dnia 03.09.2019 w godz. 10.00 do 13.30 we Włocławku ul. Skalna obwód 200.

  Dnia 06.09.2019 w godz. 09.00 do 11.00 WŁOCŁAWEK  SZPICHLERNA 28, w godz. 10.00 do 13.30 we Włocławku ul. Zimowa 4-6, 8-10, 9a, 9b, 12 i 23, ul. Szyszkowa dz. 7/4, ul. Piękna 3a, 4-6, 8, 10, 12, 14, 18, 20, 22, 24.

  Pełen harmonogram nadesłany przez Energa-Operator publikujemy: http://www.wloclawek.pl/pl/artykul/77/12976/komunikat-energa

  Bieżące informacje o planowanych wyłączeniach publikuje Energa-Operator na stronie:  https://www.energa-operator.pl/centrum_informacji/planowane_wylaczenia.xml#r1009

  Pod tym adresem podane są również numery infolinii. W sprawie szczegółów harmonogramu należy kontaktować się bezpośrednio z Energą.

 • Kursy językowe dla dorosłych. Można zapisywać się do nowych grup Organizatorzy czekają na blisko 7 tysięcy chętnych do uczestnictwa w marszałkowskich szkoleniach językowych – informuje serwis kujawsko-pomorskie.pl.

  Do tej pory na bezpłatne kursy języka angielskiego, niemieckiego i francuskiego przeznaczonych dla mieszkańców naszego regionu zapisały się ponad 3 tysiące osób. Kolejne grupy osób rozpoczną kursy w październiku 2019. Zajęcia będą się odbywać także we Włocławku.

  Zapisy realizowane są za pomocą formularza zgłoszeniowego na stronie internetowej: www.projektmowiszmasz.pl

  Pełna informacja o kursach: https://www.kujawsko-pomorskie.pl/informacje-prasowe/34580-zapraszamy-na-szkolenia-jezykowe-dla-doroslych

MartinezFilm

Informacje

Polska pod Krzyżem – Spotkanie modlitewne na lotnisku w Kruszynie

13 września 2019, Możliwość komentowania Polska pod Krzyżem – Spotkanie modlitewne na lotnisku w Kruszynie została wyłączona

Niedziela z kustoszem na wystawie czasowej „W kuźni Andrzeja Schmidta”

12 września 2019, Możliwość komentowania Niedziela z kustoszem na wystawie czasowej „W kuźni Andrzeja Schmidta” została wyłączona

Dewastacja ławki. Udzielenie pomocy diabetykowi.

9 września 2019, Możliwość komentowania Dewastacja ławki. Udzielenie pomocy diabetykowi. została wyłączona

Narodowe Czytanie W KPCEN we Włocławku

9 września 2019, Możliwość komentowania Narodowe Czytanie W KPCEN we Włocławku została wyłączona

Półkolonie z Bazą Przygody

9 września 2019, Możliwość komentowania Półkolonie z Bazą Przygody została wyłączona

Sesja popularnonaukowa pt. “Śladami II wojny światowej”

9 września 2019, Możliwość komentowania Sesja popularnonaukowa pt. “Śladami II wojny światowej” została wyłączona

Archiwa