Opublikowano: pt, Sie 2nd, 2019

Wiadomości z magistratu 02.08.2019

Włocławek, dn. 2 sierpnia 2019 r.

 • Ze środków wojewódzkiego RPO mogą skorzystać spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe Spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe mogą uzyskać niekomercyjne pożyczki przeznaczone na sfinansowanie głębokiej modernizacji energetycznych budynków wielorodzinnych, które oferuje Getin Noble Bank, wybrany jako pośrednik finansowy dysponujący środkami z naszego RPO.

  Pieniądze z pożyczek można przeznaczyć na izolację termiczną budynków (ocieplanie), wymianę pokrycia dachów oraz stolarki okiennej i drzwiowej, zamontowanie energooszczędnego oświetlenia, przebudowę systemów grzewczych, przemodelowanie systemów wentylacyjnych i klimatyzacyjnych, zastosowanie automatycznych systemów zarządzania budynkiem, a także rozwiązania w dziedzinie zielonej energii, w tym nowoczesnych technologii do przydomowej produkcji elektryczności i ciepła.

  Maksymalna wartość pożyczki to 10 milionów złotych. Nabór wniosków jest prowadzonych w comiesięcznych rundach konkursowych do końca 2020 roku.

  Pełna informacja na ten temat: https://www.kujawsko-pomorskie.pl/informacje-prasowe/34616-oferta-dla-spoldzielni-i-wspolnot-mieszkaniowych-2

 • Mistrzostwa Europy FAI Modeli Szybowców. Dziś ostatnie konkurencje, jutro ceremonia zamknięcia Na lotnisku Aeroklubu Włocławskiego w Kruszynie trwają Mistrzostwa Europy FAI Modeli Szybowców w klasie F3J. Podczas zawodów można obserwować zmagania ponad 70 modelarzy z 9 krajów Europy tj.: Bułgaria, Czechy, Francja, Niemcy, Norwegia, Polska, Rosja, Słowacja oraz Turcja.

  Rozgrywki potrwają do dziś, tj. 2 sierpnia 2019 roku. Jutro (sobota, 3 sierpnia) o godz. 16.00 nastąpi ceremonia zakończenia Mistrzostw.

  Więcej informacji na ten temat: http://aeroklub.wloclawek.pl/2019/07/23/mistrzostwa-europy-fai-modeli-szybowcow-w-klasie-f3j-juz-w-przyszlym-tygodniu/

 • Już dziś zwiedzanie Ujęcia Wody „Krzywe Błota” Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu wakacyjnych spotkań z Przewodnikiem. Tym razem Spacerek z Przewodnikiem wyjątkowo odbędzie się dziś, tj. 2 sierpnia 2019 roku o godz. 11:00. Wszyscy zainteresowani będą mieli okazję zwiedzić Ujęcie Wody „Krzywe Błota” Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji.

  Aby wziąć udział w zwiedzaniu należy wcześniej zgłosić swój udział w biurze Informacji Turystycznej przy ul. Warszawskiej 11/13, tel. 54 411 27 57.  Spotkanie zainteresowanych na skrzyżowaniu al. Królowej Jadwigi z ul. Kruszyńską w pobliżu zatoczki parkingowej.

 • “Opowieści z lasu” w kawiarni obywatelskiej Dziś, tj. 2 sierpnia 2019 roku “Śródmieście Cafe” przy ul. 3 Maja 9 zaprasza na „Opowieści z lasu”.

  Początek spotkania o godz. 12.30.

 • W niedzielę na bulwarach… Dzień Baniek Mydlanych 4 sierpnia 2019 roku o godz. 13.00 na włocławskich bulwarach wystartuje Bubble Day czyli Dzień Baniek Mydlanych.

  Organizatorzy zapowiadają m.in.: pokazy baniek – ogromnych i pięknych, zabawy z animatorami, strefę relaksu i wypoczynku. Będzie również dmuchany zamek, kolorowa wata cukrowa i pyszny popcorn.

  Informacja o wydarzeniu: http://www.wloclawek.pl/pl/wydarzenie/2/12693/bubble-day-czyli-dzien-baniek-mydlanych

 • Letni Bulwar. Przystanek Biblioteka 4 sierpnia 2019 roku o godz. 16.00 na bulwarach rozpocznie się impreza przygotowana przez Miejską Bibliotekę Publiczną.

  Zaplanowano zajęcia ruchowe i animacyjne dla dzieci, łamigłówki, bajkowy Street Art. Do dyspozycji będzie również „Letnia czytelnia”, gdzie będzie można zrelaksować się na leżakach i zaczytać się.

  Informacja o wydarzeniu: http://www.wloclawek.pl/pl/wydarzenie/10/12504/letni-bulwar-przystanek-biblioteka

MartinezFilm

Informacje

IV Włocławska Wystawa Makiet Kolejowych i Samochodowych

19 września 2019, Możliwość komentowania IV Włocławska Wystawa Makiet Kolejowych i Samochodowych została wyłączona

Rysowanie po ścianie tunelu

19 września 2019, Możliwość komentowania Rysowanie po ścianie tunelu została wyłączona

Rowerowa Masa Krytyczna w niedzielę 22 września 2019

18 września 2019, Możliwość komentowania Rowerowa Masa Krytyczna w niedzielę 22 września 2019 została wyłączona

Polska Pod Krzyżem – Kruszyn 2019

17 września 2019, Możliwość komentowania Polska Pod Krzyżem – Kruszyn 2019 została wyłączona

III Włocławski Festiwal Modelarski

16 września 2019, Możliwość komentowania III Włocławski Festiwal Modelarski została wyłączona

Polska pod Krzyżem – Spotkanie modlitewne na lotnisku w Kruszynie

13 września 2019, Możliwość komentowania Polska pod Krzyżem – Spotkanie modlitewne na lotnisku w Kruszynie została wyłączona

Archiwa