Opublikowano: czw, Sie 1st, 2019

Wiadomości z magistratu 01.08.2019

Włocławek, dn. 1 sierpnia 2019 r.

 • Rocznica Powstania Warszawskiego. Dziś zabrzmią syreny Dziś, tj. 1 sierpnia 2019 r. o godz. 17:00, decyzją Prezydenta Włocławka Marka Wojtkowskiego zostaną uruchomione syreny alarmowe miasta jako wyraz pamięci i uhonorowania poświęcenia i walki Powstańców Warszawskich w 1944 roku.
 • Włocławek odda hołd powstańcom. Miejskie uroczystości Dziś, tj. 1 sierpnia 2019 roku odbędą się miejskie obchody 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. O godz. 17.00 uczestnicy uroczystości spotkają się w parku Łokietka, przy Pomniku Żołnierzy Armii Krajowej.

  Harmonogram uroczystości przedstawia się następująco:
  – o godz. 17.00 oddanie hołdu poległym w Powstaniu Warszawskim w trakcie symbolicznego dźwięku syreny
  – odegranie hymnu państwowego
  – modlitwa w intencji poległych Powstańców Warszawskich i ludności cywilnej, którą poprowadzi ksiądz prałat Zbigniew Szygenda
  – przemówienie Prezydenta Włocławka Marka Wojtkowskiego
  – złożenie kwiatów pod Pomnikiem Żołnierzy Armii Krajowej

  Informacja na ten temat jest opublikowana: http://www.wloclawek.pl/pl/wydarzenie/9/12601/obchody-75-rocznicy-wybuchu-powstania-warszawskiego

 • „Kartka z Powstania”. Biblioteka organizuje niezwykły pokaz W 75. rocznicę wybuchu powstania warszawskiego, Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza 1,2,5,6,7 sierpnia 2019 roku na pokaz filmu „Kartka z Powstania”.

  „Kartka z Powstania” to pierwsze fabularyzowane widowisko historyczne zrealizowane w technologii wirtualnej rzeczywistości (VR) w Polsce. Opowiada historię jednego z powstańców warszawskich, kpt. Władysława Sieroszewskiego „Sabały”.

  Pełna informacja na ten temat: http://biblioteka.wloclawek.pl/kartka-z-powstania/

 • Warsztaty rodzinne w muzeum Dziś, tj. 1 sierpnia 2019 roku o godz. 11.00 w Muzeum Etnograficznym rozpoczną się warsztaty rodzinne zatytułowane: „Latarenka”. Spotkanie odbędzie się na wystawie czasowej „W kuźni Andrzeja Schmidta”.

  W części warsztatowej dzieci wykonają latarenkę z czarnego szablonu imitującego żeliwo, okienka przyozdobią bibułą, tak aby miała charakter witrażu, w którym każdy z boków będzie przedstawiał przedmioty pracy kowala. Wykonają również zabawkę inspirowaną dawnym wzornictwem ludowym oraz jednym z najważniejszych rzemiosł – kowalstwem.

  Pełna informacja na ten temat: http://muzeum.wloclawek.pl/zapraszamy-wakacyjne-warsztaty-rodzinne-muzeum-etnograficznego/

 • Zwiedzanie Ujęcia Wody „Krzywe Błota” Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu wakacyjnych spotkań z Przewodnikiem. Tym razem Spacerek z Przewodnikiem wyjątkowo odbędzie się w piątek tj. 2 sierpnia o godz. 11:00. Wszyscy zainteresowani będą mieli okazję zwiedzić Ujęcie Wody „Krzywe Błota” Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji.

  Aby wziąć udział w zwiedzaniu należy wcześniej zgłosić swój udział w biurze Informacji Turystycznej przy ul. Warszawskiej 11/13, tel. 54 411 27 57.  Spotkanie zainteresowanych na skrzyżowaniu al. Królowej Jadwigi z ul. Kruszyńską w pobliżu zatoczki parkingowej.

 • Sukces włocławskich wioślarzy na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży Jak informuje Włocławskie Towarzystwo Wioślarskie, występ naszych wioślarzy i wioślarek na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży był jednym z najlepszych w ostatnich latach. WTW Włocławek z 37 punktami we Współzawodnictwie Dzieci i Młodzieży wśród sklasyfikowanych 33 klubów, uplasowało się na szóstej pozycji.

  Julia Gęsicka i Magdalena Szprengiel zwyciężyły w dwójce podwójnej zdobywając złoty medal Mistrzostw Polski juniorów młodszych. Drugi złoty medal dla WTW Włocławek wywalczyła czwórka podwójna juniorek młodszych w składzie: Julia Gęsicka, Wiktoria Orlińska, Weronika Klasińska i Wiktoria Klasińska. Medal dziewcząt w czwórce podwójnej to pierwszy kobiecy medal w historii Włocławskiego Towarzystwa Wioślarskiego, w tej konkurencji.

  Brązowy medal zdobyła dwójka podwójna juniorów młodszych w składzie Piotr Śliwiński i Maciej Sieraczkiewicz. Czwórka podwójna juniorów młodszych WTW Włocławek: Maciej Sieraczkiewicz, Piotr Śliwiński, Patryk Sadokierski i Filip Niewiadomski również wywalczyła brąz.

  Szczegółowa informacja o występie włocławskich wioślarzy na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży jest opublikowana na stronie: http://www.wtwwloclawek.com.pl/555-2-zlote-i-2-brazowe-medale-wioslarzy-wtw-na-oom.html

 • Honorowa zbiórka krwi Dziś, tj. 1 sierpnia 2019 roku w godzinach od 12.30 do 16.30 Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża we Włocławku organizuje zbiórkę krwi.

  Pobór krwi odbywać się będzie w specjalnie do tego przystosowanym ambulansie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa ul. 3 Maja u wylotu do pl. Wolności.

 • MOPR proponuje „Rodzinne warsztaty z KULTURĄ” Rodziny z osiedla „Południe” rozpoczęły udział w cyklu spotkań pod nazwą „Rodzinne warsztaty z KULTURĄ”. W projekcie uczestniczą mieszkańcy osiedla, którzy z organizatorem społeczności lokalnej zwiedzają placówki kulturalne Włocławka.

  Pierwsza wycieczka odbyła się do Muzeum Etnograficznego, gdzie uczestnicy wysłuchali prelekcji o strojach ludowych noszonych na Kujawach. Następnie odbyły się warsztaty tworzenia rogatywek i fartuszków z bibuły.

  Wycieczki w ramach projektu będą się odbywały przez okres wakacji.

  Pełna informacja na ten temat: http://mopr.wloclawek.pl/?cid=2345

 • Policja apeluje: uważajmy, kogo wpuszczamy do mieszkania… Policja ostrzega mieszkańców przed oszustami, którzy wykorzystują nieostrożność szczególnie osób starszych i samotnych. Sprawcy, mając na celu wejście do mieszkania i dokonanie kradzieży podają się za pracowników administracji, instytucji państwowych lub organizacji charytatywnych.

  Sprawcy oszustw i kradzieży na pracowników spółdzielni, oferujących nam sprzęt do kupienia czy pracowników innych instytucji pomocowych zawsze wykorzystują nieostrożność i zaufanie szczególnie osób starszych i samotnych. To pozwala sprawcy na przeszukanie mieszkania i kradzież pieniędzy, czy też wartościowych przedmiotów.

  Wśród najważniejszych zasad zapobiegających tego typu przestępstwom, policjanci wymieniają m.in. takie reguły postępowania:
  –  będąc w domu zawsze zamykajmy drzwi wejściowe na zamki;
  –  nie otwierajmy drzwi bez sprawdzenia kto i po co przyszedł- spójrzmy przez wizjer i zapytajmy;
  –  jeśli zjawił się przedstawiciel jakiejś instytucji np. spółdzielni mieszkaniowej, banku, elektrowni, gazowni, administracji, bez otwierania drzwi sprawdźmy telefonicznie czy był on do nas kierowany,
  – nie wolno dawać pieniędzy akwizytorom czy inkasentom lub osobom, które telefonicznie podają się za członków rodziny lub proszą o przekazanie pieniędzy poprzez osoby pośredniczące;
  – w razie jakiejkolwiek wątpliwości należy dzwonić na telefon alarmowy 112 – policjanci przyjadą i wyjaśnią sprawę.

  Pełna informacja na ten temat: http://www.wloclawek.kujawsko-pomorska.policja.gov.pl/kb4/informacje/wiadomosci/99522,Uwazajmy-kogo-wpuszczamy-do-mieszkania.html

MartinezFilm

Informacje

Polska pod Krzyżem – Spotkanie modlitewne na lotnisku w Kruszynie

13 września 2019, Możliwość komentowania Polska pod Krzyżem – Spotkanie modlitewne na lotnisku w Kruszynie została wyłączona

Niedziela z kustoszem na wystawie czasowej „W kuźni Andrzeja Schmidta”

12 września 2019, Możliwość komentowania Niedziela z kustoszem na wystawie czasowej „W kuźni Andrzeja Schmidta” została wyłączona

Dewastacja ławki. Udzielenie pomocy diabetykowi.

9 września 2019, Możliwość komentowania Dewastacja ławki. Udzielenie pomocy diabetykowi. została wyłączona

Narodowe Czytanie W KPCEN we Włocławku

9 września 2019, Możliwość komentowania Narodowe Czytanie W KPCEN we Włocławku została wyłączona

Półkolonie z Bazą Przygody

9 września 2019, Możliwość komentowania Półkolonie z Bazą Przygody została wyłączona

Sesja popularnonaukowa pt. “Śladami II wojny światowej”

9 września 2019, Możliwość komentowania Sesja popularnonaukowa pt. “Śladami II wojny światowej” została wyłączona

Archiwa