NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

Wernisaż Wło-Art w Bibliotece

Miejska Biblioteka Publiczna im. Zdzisława Arentowicza oraz Regionalne Stowarzyszenie Artystów Wło-Art zapraszają na otwarcie wystawy Bogusława i Barbary Kotkiewicz, Leonarda i Stanisławy Kuczyńskich, Henryka i Elżbiety Dziedzic. Wernisaż odbędzie się dnia 6 mają 2010 r. o godz. 17.00 w Sali Kameralnej MBP.
Bogusław i Barbara Kotkiewiczowie o sobie:

Moja przygoda z rzeźbą rozpoczęła się w 1973 r. od spotkania  z twórcą ludowym Feliksem Maikiem. Moje figurki wykonywałem i robię to do tej pory z drzewa lipowego. Po przejściu na emeryturę mogłem dużo więcej czasu poświęcić mojej pasji. Zacząłem także udzielać  się w Muzeum Etnograficznym  we Włocławku. W 2005 r. wstąpiłem do Regionalnego Stowarzyszenia Artystów Wło-Art. Od tej pory regularnie uczestniczę w plenerach organizowanych przez stowarzyszenie. Moje prace prezentowałem na wystawach organizowanych po każdym plenerze. Uczestniczyłem w wystawach zbiorowych organizowanych w Miejskiej Bibliotece Publicznej we Włocławku, w Empiku, w szkole w Kikole. Wielokrotnie byłem zapraszany przez Muzeum Etnograficzne we Włocławku na kiermasze, odbywające się w Muzeum, w skansenie w Kłóbce       i w Ciechocinku.

14 mają zostałem przyjęty do Stowarzyszenia Twórców Ludowych w Lublinie.

W roku 2006 zachęciłem moja żonę Barbarę do malowania. Od dłuższego czasu interesowała się malarstwem, ale dotąd zajmowała się przede wszystkim szydełkowaniem, haftem, robieniem na drutach. W 2007 roku wstąpiła do Regionalnego Stowarzyszenia Artystów  Wło-Art i od tej pory zaczęliśmy razem wyjeżdżać na plenery. W 2008 roku mieliśmy naszą wspólną wystawę w Miejskiej Bibliotece Publicznej we Włocławku, oraz w Szkole Podstawowej w Kikole. Ostatnio zaprezentowała kilka obrazów na wystawie „Kobieta  w sztuce”, która miała miejsce w Teatrze Impresaryjnym we Włocławku.

Leonard  Kuczyński o sobie:

Urodziłem się w 1946 roku na Kujawach, mieszkam we Włocławku. Od 2004 roku jestem członkiem Regionalnego Stowarzyszenia Artystów Wło-Art. Z zamiłowania jestem rzeźbiarzem. Kolekcjonuję stare zegary oraz konstruuję stare modele konne (dyliżansy, karety, rydwany, które wykonuje ze szlachetnego metalu i drewna.

Swój wolny czas przeznaczam na realizację licznych pasji.

Obecna wystawa zaprezentuje jedynie jedna z dziedzin mojej twórczości- rzeźby i figurki ludowe oraz kostury. Miałem wystawy w Bydgoszczy oraz we Włocławku.

Stanisława Kuczyńska o sobie:

urodziłam się w 1949 roku na Kujawach, mieszkam we Włocławku.

Od 2009 roku jestem członkiem Regionalnego Stowarzyszenia Artystów Wło-Art. Towarzysząc mężowi w plenerach zaczęłam malować pejzaże i kwiaty. Jest to moja pierwsza wystawa prac.

Henryk Dziedzic o sobie:

We Włocławku zamieszkałem w 1969 roku. Tu pracowałem czekając na emeryturę, syna i troję wnucząt.  Rzeźba mnie zawsze interesowała, ale swoje marzenia mogłem spełnić po przejściu na emeryturę dokładnie od 2000 roku. Mam za sobą kilkanaście wystaw indywidualnych jak i zbiorowych. Dwie rzeźby mam na wystawie w Muzeum w Nakle. Moje rzeźby dały się poznać nie tylko we Włocławku ale w całym kraju jak i za granicą.  Polubiłem sztukę ludową i mogę śmiało powiedzieć, że to jest moja pasja życiowa.

Elżbieta Dziedzic o sobie:

Mieszkam we Włocławku. Od 2006 roku jestem członkiem Regionalnego Stowarzyszenia Artystów Wło-Art. Moja pasja zaczęła się na emeryturze.

Ulubionymi tematami są: pejzaże, kwiaty, stare chaty, abstrakcje, zachody słońca. Maluję farbami olejnymi, akrylowymi, pastelami. Stosuję różne techniki malowania – pędzlem lub szpachelką. Brałam udział w  trzech plenerach malarskich w Goreniu i Gołaszewie. Uczestniczyłam w spotkaniach z młodzieżą w szkołach. Pierwszą wystawę miałam w 2008 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej we Włocławku wraz z Panią Ireną Podedworną. Impulsem do malowania jest fascynacja przyrodą pełną kolorów.