NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

Wernisaż prac Zbigniewa Błaszczyka i Anny Zakrzewskiej

4 sierpnia o godz. 17.00  w Sali Kameralnej Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Z. Arentowicza we Włocławku odbędzie się wernisaż prac Zbigniewa Błaszczyka i Anny Zakrzewskiej z Włocławskiego Integracyjnego Stowarzyszenia Artystów „Pasja”.


Anna Zakrzewska (hafciarka) mieszka w Brześciu Kujawskim. Swoje obrazy wykonuje haftem krzyżykowym. Jej prace doceniane są przez okolicznych włodarzy i dlatego jest zapraszana na liczne imprezy m.in. do Brześcia, Lubrańca, Lipna, Baruchowa i Włocławka. Od roku jest członkiem Stowarzyszenia „Pasja”.

Zbigniew Błaszczyk (rzeźbiarz, malarz) mieszka we Włocławku. Rzeźbi od najmłodszych lat. Zaczynał od żołnierzyków, Indian i spadochroniarzy. Interesuje się historią, czego efektem są rzeźby m.in. Marszałka J.Piłsudskiego, Adama Mickiewicza, Juliusza Słowackiego, Władysława Łokietka i Kazimierza Wielkiego. Powstały również rzeźby postaci związanych z naszym regionem m.in. Zdzisława Arentowicza, Stanisława Zagajewskiego i Włodzimierza Gniazdowskiego. Chętnie rzeźbi i maluje nasze włocławskie kościoły. Lubi rysować ołówkiem portrety znajomych i postaci historycznych. Wykonał w ołówku cykl portretów prezydentów miasta Włocławka od okresu międzywojennego do czasów współczesnych. Brał udział w wielu wystawach zbiorowych, dwukrotnie jego prace były wystawiane na „Impresjach włocławskich”, zapraszany jest na kiermasze w Muzeum i Skansenie w Kłóbce oraz na Dni Włocławka. Prace jego doceniają w starostwie włocławskim, radziejowskim i lipnowskim, zapraszając na różnego rodzaju uroczystości. Jest członkiem Stowarzyszenia „Pasja”. Ostatnią jego pracą jest portret Zdzisława Arentowicza wykonany farbą olejną, który artysta namalował dla Biblioteki w podzięce za współpracę.

MBP Włocławek