Twitter

Polecamy.

  • „Wehikuł czasu” nad jeziorem Smętowo w Brześciu Kujawskim. 18 września 2021 at 11:00 – 18:00 18 września br. „Wehikuł czasu” zabierze nas w bardzo odległe czasy, 6500 lat wstecz, do neolitycznej osady pierwszych rolników, nad jezioro Smętowo w Brześciu Kujawskim.
  • Koncert poetycki 16 października 2021 at 19:00 – 20:00 Muzeum Diecezjalne, Plac Mikołaja Kopernika 3, 87-800 Włocławek, Polska Muzeum Diecezjalne we Włocławku zaprasza na kolejne koncerty organizowane w ramach cyklu „Muzyczne spotkania z ANWILEM”.

NaszWłocławek.pl

17 września 2021

NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

Weekend pod hasłem szkolenia w 8 K-PBOT

Ostatnie dni są czasem szczególnie intensywnej służby dla kadry instruktorskiej 82 batalionu lekkiej piechoty z Inowrocławia. Dowódcy i instruktorzy szkolą młodych rekrutów, którzy nie służyli wcześniej w Siłach Zbrojnych RP oraz tych, którzy pełnili już służbą wojskową i zdecydowali się na wstąpienie do Wojsk Obrony Terytorialnej. Obydwie grupy są skoszarowane a wiedzę i umiejętności praktyczne zdobywają przez odpowiednio 16 i 8 dni szkolenia. Po pozytywnym ukończeniu tego etapu będą doskonalić się na comiesięcznych ćwiczeniach rotacyjnych przez 3 lata. Dokładnie tyle trwa cykl szkolenia żołnierza WOT. Właśnie na takie ćwiczenia w sobotę i niedzielę w koszarach przy ul. Dworcowej 56 stawiło się blisko 300 starszych służbą Terytorialsów, którzy tzw. „szesnastki” i „ósemki” mają za sobą. Mundurowi z Inowrocławia zorganizowali dodatkowo zbiórkę krwi, w ramach której żołnierze 8 K-PBOT oddali jej blisko 24 l. Łącznie od początku pandemii kujawsko-pomorscy Terytorialsi zasilili RCKiK w ponad 270 l krwi.

Dodatkowo żołnierze 83 batalionu lekkiej piechoty z Grudziądza brali czynny udział w uroczystościach związanych ze zjazdem kawalerzystów. Reprezentacja batalionu wzięła udział w biegu o Złotą Ostrogę. Podobnie jak w Inowrocławiu w oparciu o grudziądzki batalion szkolą się żołnierze szkolenia podstawowego. Po egzaminach w formie pętli taktycznej będą wspólnie przysięgać podczas trzeciego święta brygady organizowanego na Błoniach Nadwiślańskich w Grudziądzu. Początek uroczystości w sobotę o godzinie 11:00. Ciężką pracę wykonał również najstarszy w strukturach 8 K-PBOT, 81 blp. W oparciu o jego koszary przy ul. Piastowskiej 2-8 i Ośrodek Szkolenia Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia w Toruniu, szkoliło się ponad 200 żołnierzy WOT.

 Tekst i zdjęcia
8 K-PBOT