Co się dzieje na Szlaku Piastowskim? W ramach zaplanowanego na piątek, sobotę i niedzielę (22-24 czerwca) III Święta Szlaku w 22 miejscowościach województwa kujawsko-pomorskiego oraz wielkopolskiego zaplanowano około 60 wydarzeń: eventy tematyczne, imprezy plenerowe, spacery z przewodnikami i zakonnikami, koncerty, spływy i rajdy.
W ramach III Weekendu na Szlaku Piastowskim w województwie kujawsko-pomorskim będzie można uczestniczyć m.in. w Nocy kupały w piastowskiej wiosce w Biskupinie, Festynie Obrzędów Nocy Świętojańskiej w Inowrocławiu, w mszy św. w języku łacińskim w kościele farnym w Radziejowie, ulepić garnki i przygotować podpłomyki w Gniewkowie, a także zwiedzić z przewodnikiem nocą ponorbertański kompleks klasztorny w Strzelnie.
Wydarzenia odbędą się także w Pakości, Żninie, Kruszwicy, Mogilnie Brześciu Kujawskim, Płowcach. W programie: dni otwarte w kościołach na Szlaku Piastowskim, spacery z przewodnikami, wystawy, festyny.
Szlak Piastowski jest jednym z najstarszych znanych szlaków kulturowych w Polsce. To trasa turystyczna o unikatowych walorach historycznych, kulturowych i edukacyjnych. Przebiega przez województwo kujawsko-pomorskie i województwo wielkopolskie łącząc obiekty i zabytki związane z początkami państwa polskiego i pojawieniem się religii chrześcijańskiej na naszych ziemiach. W 2011 r. decyzją marszałków obu województw powołano Radę Programowo-Naukową ds. Szlaku Piastowskiego, która dba o tematyczność obiektów na szlaku i prowadzi działania w zakresie wykorzystania jego potencjału turystycznego.
Szczegóły na www.szlakpiastowski.pl
Departament Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego
WERNISAŻ WYSTAWY „O MAŁY WŁOS! RZECZ O FRYZJERSTWIE I BARBERINGU”
„O Kujawski wianek”
VII Włocławski Festiwal Modelarski