NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

We Włocławku międzynarodowo!

Teatr Impresaryjny im. Włodzimierza Gniazdowskiego oraz Dobrzyńsko-Kujawskie Towarzystwo Kulturalne organizują we Włocławku, już po raz ósmy, „Wakacyjny Festiwal Teatrów Dziecięcych zza Granicy”. Wezmą w nim udział zespoły teatralne działające przy polskich szkołach i stowarzyszeniach kulturalnych na Białorusi, Ukrainie i Litwie. W tym roku, w dniach 13 – 19 sierpnia, będziemy gościć we Włocławku 120 młodych Polaków mieszkających poza granicami Ojczyzny.

Z uwagi na trwającą gruntowaną przebudowę budynku przy ul. Wojska Polskiego większość imprez festiwalowych odbędzie się w sali widowiskowej Włocławskiego Centrum Kultury przy ulicy Toruńskiej, natomiast zakończenie Festiwalu i Koncert Galowy podczas Bulwaru Teatru w dniu 18 sierpnia. Do udziału w Festiwalu organizatorzy zakwalifikowali po 3 zespoły teatralne z Białorusi i Ukrainy, 2 z Litwy i 1 z Polski.
Wzorem lat ubiegłych, oprócz prezentacji konkursowych, odbędą się „Wieczory Gospodarzy”, w których zaprezentują się działające przy Teatrze impresaryjnym zespoły: Teatr „Skene” i Teatr Ludzi Upartych, które wystawią dla uczestników Festiwalu swoje przedstawienia: „Teatr Pietruszki”, „Gdzie jest Królewna Śnieżka?”, „Ożenek” i „Serenadę”…

Tak więc w ciągu sześciu dni trwania Festiwalu widzowie będą mieli okazję obejrzeć 13 spektakli. Od strony teatralnej Festiwal zapowiada się zatem niezwykle interesująco. Ponadto uczestnicy Festiwalu będą zwiedzać Włocławek, uczestniczyć w wycieczkach do Gniezna i Parku Etnograficznego w Kłóbce oraz brać będą udział w warsztatach teatralnych.
Festiwal finansowany jest przede wszystkim ze środków Ministerstwa Spraw Zagranicznych oraz wpłat sponsorów i środków Teatru Impresaryjnego.

Tradycyjnie biletem wstępu na poszczególne przedstawienia będą ofiarowane książki, które grupy polonijne zabiorą ze sobą do domu.

Teatr Impresaryjny im. Włodzimierza Gniazdowskiego

UWAGA! Zmiany w programie!