NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

Ważni goście z prezentami odwiedzili gimnazjum w Bądkowie

W piątek 15 października nasze gimnazjum odwiedzili bardzo ważni goście – Wicemarszałek Województwa Franciszek Złotnikiewicz oraz  radny Sejmiku Wojewódzkiego Marian Gołębiewski, a towarzyszył im wójt gminy Janusz Zaremba. Powód wizyty wyjaśnił młodzieży zebranej na okolicznościowym apelu pan Marszałek. Okazało się, że nasz sukces w Ogólnopolskim Konkursie „Drugie życie elektrośmieci” został zauważony i doceniony przez władze wojewódzkie. Urząd Marszałkowski do sprzętu wywalczonego przez młodzież dołożył wraz z gratulacjami – nowoczesną kserokopiarkę. Nie tylko ten sukces, ale jak dodał pan Marian Gołębiewski, również inne osiągnięcia naszych gimnazjalistów i nauczycieli, znane zarówno z doniesień prasowych jak również  ze stron internetowych  budzą uznanie.  Żeby nie być gołosłownym –  czterem laureatkom
(za zajęcie I i III miejsca) w  innym Ogólnopolskim Konkursie  Historycznym „Gdy Pierwsza Kadrowa na wojenkę rusza- Polacy na drodze do Niepodległości” wręczył dyplomy z gratulacjami i życzeniami kolejnych sukcesów od Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego – Piotra Całbeckiego. Gratulacje otrzymały: Marzena Pielka i Michalina Waszkiewicz (już absolwentki) oraz Sara Cieślak i Justyna Dalasińska.

O tym, że nasza strona internetowa jest naprawdę odwiedzana świadczy m.in. to, że Pan Gołębiewski przywiózł również reklamówkę plastikowych nakrętek, aby wesprzeć naszą zbiórkę w „Zakręconej akcji” dla chorej Amelki. W imieniu młodzieży za prezent dla szkoły podziękowała Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego – Karolina Ciesielska. Dyrektor gimnazjum dziękując za odwiedziny i dostrzeżenie z tak daleka naszej szkoły oraz uhonorowanie jej sukcesów dodał, że ta wizyta i tyle życzliwych słów o szkole, młodzieży i nauczycielach  będzie inspiracją do podejmowania kolejnych wyzwań. (JN)