NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

Wakacyjna wizyta dzieciaków we włocławskiej komendzie

Grupa dzieci z Kowala korzystająca z półkolonii odwiedziła wczoraj (29.07) włocławskich policjantów. Dużo uśmiechu, radości ale i zainteresowanie towarzyszyło naszym gościom.

wakacyjna-wizyta-dzieciakow-we-wloclawskiej-komendzie-2014_0001

wakacyjna-wizyta-dzieciakow-we-wloclawskiej-komendzie-2014_0002

wakacyjna-wizyta-dzieciakow-we-wloclawskiej-komendzie-2014_0003

Połączenie przyjemnego z pożytecznym, tak z pewnością można podsumować wczorajszą (29.07) wizytę dzieciaków we włocławskiej komendzie. Grupa najmłodszych z Kowala, którzy korzystali z półkolonii, odwiedziła włocławską komendę.

Dla naszych gości był to z pewnością ciekawy element wspólnie spędzanego wypoczynku. Nie brakowało żartów i uśmiechu. Ale swoje miejsce znalazły również poważniejsze informacje. Mowa była o bezpiecznym wypoczynku nad wodą, kontaktach z osobami obcymi, zachowaniu w przypadku ataku groźnego psa. Z tego też tytułu dzieciaczki nauczyły się przyjmowania pozycji tzw.żółwika, aby ochronić najbardziej newralgiczne części ciała. Nasi goście „na własnej skórze” mogli przekonać się jak zachowuje się organizm po wypiciu alkoholu, czy jazda autem w takich przypadkach może być bezpieczna. Aby się o tym przekonać dzieciaki nakładały na oczy alkogogle i próbowały przemierzyć kilka metrów drogi. Wcale nie było to takie łatwe. Nasi goście mieli również możliwość zapoznania się ze specyfiką pracy policyjnego przewodnika psa i oczywiście zobaczyć popisy czworonożnego przyjaciela. Z kolei szczególnie „męska” część gości żywo zainteresowana była oglądaniem radiowozu.

Dzieciaki z uśmiechem na twarzy opuszczały naszą komendę.

KMP Włocławek