NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

W Galerii Sztuki Współczesnej we Włocławku w marcu 2010 r.

DZIAŁALNOŚĆ WYSTAWIENNICZA

Główna sala wystawowa

5 marca o godz. 18.00 we włocławskiej Galerii otwarta zostanie wystawa malarstwa Franciszka Maśluszczaka, jednego z najwybitniejszych współczesnych malarzy polskich.
Franciszek Maśluszczak malarz, rysownik, grafik – urodził się 21 stycznia 1948 roku w Kotlicach koło Zamościa.  Absolwent ASP w Warszawie. Dyplom uzyskał w roku 1974.
Prace artysty prezentowane są na wielu wystawach zbiorowych i indywidualnych w kraju i za granicą, a także znajdują się w licznych zbiorach m.in. Muzeów Narodowych w Krakowie i Szczecinie, Muzeum Śląskiego w Katowicach, Muzeum Miejskiego we Wrocławiu, Muzeum Pokoju w Tokio, Muzeów Miejskich w Gandawie i Helsinkach, Muzeum B. Schulza w Drohobyczu na Ukrainie oraz kolekcjach prywatnych.
Franciszek Maśluszczak uczestniczy w wielu akcjach charytatywnych. Odbywa podróże artystyczne oraz bierze udział w plenerach malarskich w Polsce i za granicą.
Za swą działalność został uhonorowany nagrodami i wyróżnieniami. Jest autorem ilustracji do książek dla dorosłych i dzieci oraz projektuje okładki i plakaty. Współpracuje z wydawnictwami i pismami społeczno-kulturalnymi.
Zrealizował cykl fresków „Droga Krzyżowa” oraz zaprojektował witraże w prezbiterium kościoła ” Wniebowstąpienia Pańskiego” na Ursynowie  w  Warszawie.
Twórczości artysty poświęcono wiele publikacji, a także liczne programy telewizyjne, audycje radiowe oraz filmy („Światy Franciszka Maśluszczaka”, reż. H. Kramarczuk, „Malowane miasto” , reż. J. Nowak, „Jezus na Ursynowie „, reż.  A. Gomułka ).
Do wystawy Galeria wydała katalog.

Wystawa czynna będzie do 5 kwietnia 2010r.

„Salon Młodych”

Również 5 marca o godz. 18.00 w Salonie Młodych swoje prace plastyczne przedstawi Martyna Clara Hołda. Jest licealistką. Swoją edukację plastyczną zaczynała w Pracowni Plastycznej w Galerii Sztuki Współczesnej we Włocławku. Obecnie w swoim dorobku ma udział w wielu wystawach, jak również zdobycie licznych nagród i wyróżnień w konkursach dla młodzieży szkolnej; w tym Grand Prix za projekt plakatu pt.100 lat Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku”.  Obecna wystawa jest wystawą indywidualną.

Wystawa czynna będzie do 5 kwietnia 2010 r.

DZIAŁALNOŚĆ EDUKACYJNA

1.”Malarstwo”. Franciszek Maśluszczak – lekcje na ekspozycji. Spotkania będą okazją do zaprezentowania twórczości malarskiej  jednego z najbardziej znanych i uznanych polskich malarzy współczesnych. Celem lekcji będzie także odkrywanie wartości malarstwa oraz rozwijanie umiejętności samodzielnej refleksji nad sztuką. Zajęcie adresujemy do zorganizowanych grup szkolnych.

2.”Drzewo”  – rodzinne warsztaty twórcze. Wspólne działania twórcze dzieci i rodziców, inspirowane motywem drzewa. Celem warsztatów  będzie m.in. rozwijanie wyobraźni i kreatywności oraz  wspólna nauka i zabawa w przestrzeni sztuki.

Galeria Sztuki Współczesnej we Włocławku
87-800 Włocławek, ul. Miedziana 2/4
tel./fax 054 411 21 20
e-mail: galerwlc@wp.pl
www.galeriasztuki.wwi.pl