NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

W 80 minut dookoła świata z Piotrem Wnukiem

Zapraszamy Was w podróż w 80 minut dookoła świata. Podróżnik Piotr Wnuk będzie naszym przewodnikiem po Wietnamie, Kambodży, Laosie oraz Birmie i opowie zarówno o swoich przygodach, jak też o tematach trudnych i przez to niepopularnych.

Był wolontariuszem w wiejskiej szkole im. Polskich Żołnierzy w Kambodży gdzie zajmował się prostymi pracami budowlanymi, malowaniem klas, ławek oraz nauczaniem dzieci języka angielskiego. W przerwach pomiędzy zajęciami wsiadał na rower i jeździł po okolicznych wioskach. Nie zabraknie też historii z Birmy – kraju, w którym mimo, że „biali” przybysze z Zachodu wyrządzili dużo krzywd, to jego mieszkańcy nadal są nieprawdopodobnie gościnni oraz z bardzo popularnego ostatnio Wietnamu. Dowiemy się, jak wygląda codzienność mieszkańca animistycznej, laotańskiej wioski.

O jasnych i ciemnych stronach podróżowania na własną rękę po południowo-wschodniej Azji Piotr Wnuk opowiadać będzie 23 października 2019 o godz. 18.00 w sali kameralnej Browaru B. Bilety w cenie 10 zł do nabycia w kasie oraz na https://biletyna.pl/inne/W-80-minut-dookola-swiata-Indochiny/Wloclawek

Piotr Wnuk – pasjonat podróży w stylu wagabundy przemierzający świat autostopem, lokalnym transportem, motorem, rowerem lub na piechotę. Do tej pory odwiedził 40 krajów, m. in. Laos, Birmę, Kambodżę, Wietnam, Tajlandię, Japonię, Iran, Liban, Maroko, Nową Zelandię, Norwegię, Bałkany i wiele innych. Uwielbia schodzić z utartych szlaków i szuka miejsc niekomercyjnych, aby poznać kulturę odwiedzanego kraju oraz ludzi i ich prawdziwe życie, na co dzień. W Indochinach spędził łącznie 7 miesięcy.

CK „Browar B.”