NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

VIII Włocławskie Spotkania Skrzypcowe

W dniach 25-27 kwietnia 2017 r. w Zespole Szkół Muzycznych im. Czesława Niemena we Włocławku  odbędą się  VIII Włocławskie Spotkania Skrzypcowe „Tańce świata”. W tej wyjątkowej edycji weźmie udział aż 142 uczestników z 59 szkół muzycznych I stopnia z całej Polski. Nasze miasto będzie reprezentować 10 uczniów. Przesłuchania odbędą się w trzech grupach wiekowych.

Ten ogólnopolski konkurs skrzypcowy odbędzie się pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego pana Piotra Całbeckiego oraz Prezydenta Miasta Włocławek dra Marka Wojtkowskiego.

Organizatorem VIII Włocławskich Spotkań Skrzypcowych jest Zespół Szkół Muzycznych im. Czesława Niemena we Włocławku, Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie oraz Stowarzyszenie Promocji i Wspierania Talentów.

Projekt jest finansowany przez Fundację „ANWIL dla Włocławka” w ramach III edycji konkursu grantowego. Głównym sponsorem imprezy jest firma LEWIATAN.

Serdecznie zapraszamy na przesłuchania konkursowe oraz koncerty laureatów, które są bezpłatne i otwarte dla publiczności. W załączeniu przesyłamy Państwu harmonogram imprezy.

Katarzyna Kaleta