NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

VIII Kujawski Zlot Pojazdów Militarnych w Choceniu – 26-28 lipca 2019

Tradycyjnie już, w ostatni weekend lipca nad jeziorem Borzymowskim w Choceniu spotkają się miłośnicy pojazdów militarnych z całej Polski. VIII Kujawski Zlot Pojazdów Militarnych to idealna okazja aby zobaczyć klasyczne pojazdy wojskowe w akcji na czołgowisku oraz spotkać się w gronie kolekcjonerów.

Organizatorem Zlotu jest Stowarzyszenie PATROL Włocławek, którego członkowie oprócz kolekcjonowania zabytkowych pojazdów organizują również wydarzenia o charakterze historycznym i wojskowym. Zlot militarny w Choceniu upodobali sobie kolekcjonerzy wyjątkowych pojazdów ze względu na atmosferę jaka tam panuje, malownicze położenie (nad samym jeziorem) oraz czołgowisko, gdzie można spróbować off-roadowej przygody. Każdego roku również do Chocenia przyjeżdżają ciekawe pojazdy, w tym wozy opancerzone, ciężarówki czy tzw. pojazdy wysokiej mobilności. Jak zapewniają organizatorzy: w tym roku będziemy mogli zobaczyć w akcji również wiele ciekawych sprzętów – w tym m.in. gąsienicowy Bojowy Wóz Piechoty (BWP-1), czy kołowy wóz opancerzony BRDM-2. Niespodziankę szykuje również Wojsko Polskie, które odwiedzi tegoroczny Zlot.

Wejście na teren Zlotu jest bezpłatne dla wszystkich odwiedzających, którzy mogą poruszać się swobodnie z wyłączeniem stref dla uczestników, tj. czołgowiska oraz obozowiska. Warto zabrać ze sobą również koc i ręcznik, gdyż do dyspozycji gości jest przygotowana plaża nad jeziorem. Dla gości przewidziano również przejażdżki pojazdami, zatem zapowiada się interesująco.

W tym roku organizatorzy zmienili nieco koncepcję spotkania i zrezygnowano z przejazdu parady pojazdów do Włocławka. Wszelkie atrakcje dostępne będą zatem przez czas trwania Zlotu w Choceniu.

Informacje dot. organizacji Zlotu znajdziemy pod adresem: www.zlot.q4x4.pl

PATROL Włocławek