NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

VII kolejka spotkań Mistrzostw Włocławka Nauczycieli w minisiatkówce czteroosobowej

VII kolejka spotkań Mistrzostw Włocławka Nauczycieli w minisiatkówce czteroosobowej, zorganizowanych przez NSZZ „Solidarność” Pracowników Oświaty i Wychowania Kujaw i Ziemi Dobrzyńskiej, przyniosła zmianę wicelidera rozgrywek.

minisiatkowka

Najważniejszy mecz kolejki rozegrano w Ekonomiku. Rywalem, zajmujących w tabeli drugą lokatę gospodarzy, była trzecia drużyna rozgrywek – SP 23. Przed meczem wiadomo było, że tylko zwycięzca, za trzy punkty tej potyczki, będzie mógł dalej rywalizować z Chemikiem o mistrzostwo w trzeciej edycji rozgrywek. Ekonomiści poważnie podeszli do swoich obowiązków już od pierwszych piłek i premierową partię wygrali bez trudu 25:15. W drugim secie nauczyciele SP 23 zaczęli grać lepiej i po początkowej wyrównanej fazie gry uzyskali w końcówce przewagę, której już nie oddali do końca tej odsłony. W trzeciej partii pedagodzy z podstawówki szybko objęli prowadzenie 5:1, następnie konsekwentnie powiększali swoją przewagę. Pierwsza połowa czwartego seta podobna do pierwszego. Ekonomiści prowadzą, lecz w połowie jego, trwonią przewagę, co ostatecznie wykorzystują pedagodzy SP 23, wygrywając całe spotkanie 3:1 (-15,19,19,19).

Gdy ZST wygrał pierwszą inauguracyjną odsłonę na przewagę, z prowadzącym w tabeli pierwszym zespołem Chemika, wydawało się ze może dojść do niespodzianki. Druga partia to kopia pierwszego seta, była bardzo zacięta. Tym razem końcówce więcej zimnej krwi zachował lider rozgrywek. W trzecim secie pedagodzy z Bulwarów poszli za ciosem i zdemolowali swoich rywali. Kompletnie rozbici nauczyciele z ul. Ogniowej nie mieli już nic do powiedzenia w kolejnej odsłonie ostatecznie ulegając liderowi rozgrywek 1:3 ( 23,-23,-8,-14).

Zwycięstwem drugiego Chemika zakończył się premierowy set z ZSP Nasiegniewo. Dwie następne partie nie przyniosły spodziewanych emocji, gdyż drużyna przejezdna łatwo zdobywała punkty. Dopiero czwarta odsłona była emocjonującym widowiskiem, drużyny grały punkt za punkt. W końcówce zespół Chemika nie wykorzystał piłki setowej i ostatecznie przegrał spotkanie 1:3 (18,-18,-13,-24)

W zaległym meczu ZSCh.2 przegrał z SP 23 1:3(-15,-6,21,-17)

Drużyny wystąpiły w składach:

 • ZSEk. – Woźniak Bartosz, Hałasiński Robert, Bychowski Piotr, Zieliński Marek.
 • ZSP Nasiegniewo – Puchalski Piotr, Pietrzak Mariusz, Kilanowski Krzysztof, Dydecki Krzysztof.
 • SP 23 – Ozimiński Rafał, Stefański Maciej, Bajraszewska Małgorzata, Adamski Zbigniew.
 • ZSCh. II – Karpiński Bartłomiej, Jarzebiński Krzysztof, Krakowiak Jan, Owcarz Roman, Wichrowska Ewa.
 • ZSCh. I – Zdrojewski Andrzej, Antoszewska Anna, Szymański Krzysztof, Wiśniewski Patryk.
 • ZST – Kubiak Marcin, Cześnin Radosław, Michorzewski Maciej, Przybylski Ryszard, Kurek Mariusz.

Tabela

 1.  ZSCh 1 7 19 21:7
 2. SP 23 7 16 18:9
 3. ZSEk. 6 11 13:8
 4. ZST 6 6 9:15
 5. ZSP Nas. 7 3 8:20
 6. ZSCh 2 7 2 7:21

Piotr Bychowski