NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

VI sesja Młodzieżowej Rady Miasta

29092009-7Dnia 19 listopada (czwartek) w sali nr 5 Urzędu Miasta odbyła się VI sesja Młodzieżowej Rady Miasta.

Młodzi Radni podjęli uchwały o wniosku o zniesienie opłat za przewóz instrumentów dla uczniów i studentów kształcących się muzycznie. Wniosek zostanie przekazany do Prezydenta Miasta oraz do Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji. Kolejną uchwałą była decyzja o zorganizowaniu debaty, w której uczestniczyć będą samorządy włocławskich szkół, włocławskie organizacje młodzieżowe oraz prezydent Włocławka Andrzej Pałucki. Przegłosowano również uchwałę w sprawie uczestnictwa w Projekcie „Pozycja Młodzieżowych Rad w Polsce”, uchwałę w sprawie promocji programów i projektów ogólnopolskich, których celem jest aktywizacja środowisk młodzieżowych oraz uchwałę w sprawie opiniowania projektów uchwał Rady Miasta Włocławek.

Radni debatowali również nad utworzeniem strony internetowej MRM, udziale Długosza i Plastyka w przyszłych wyborach do Młodzieżowej Rady Miasta, powstaniem nowego lub rozbudową obecnego skateparku oraz dołączeniu do akcji „pielucha dla malucha”.

Dużo emocji wzbudziła dyskusja o budżecie Młodzieżowej Rady Miasta, która ostatecznie została skierowana do komisji w celu dokładnego i ostatecznego rozpatrzenia.

W wolnych wnioskach zaproponowano: zorganizowanie konkursu fotograficznego pt. „Zimowy Włocławek”, współpracę z innymi Młodzieżowymi Radami w Polsce oraz przedstawiono zaproszenie na otwarcie Boiska Orlik.