Opublikowano: pon, Lut 26th, 2018

Uważajmy na oszustów podających się za „policjanta”

Na telefon stacjonarny 71-letniej włocławianki zadzwonił mężczyzna podający się za „policjanta”, który oświadczył, że przyjdzie do jej mieszkania i zabezpieczy przed przestępcami trzymane przez nią w domu pieniądze. Na szczęście u kobiety zjawili się prawdziwi funkcjonariusze, których w porę zaalarmował syn włocławianki. Apelujemy o ostrożność podczas rozmów z nieznajomymi i przypominamy, że policjanci nigdy nie pytają telefonicznie o oszczędności.

Zdarzenie miało miejsce 22 lutego br. kiedy to na telefon stacjonarny 71-latki zadzwonił mężczyzna podający się za policjanta. Oświadczył, że rozpracowuje grupę oszustów, którzy wzięli kredyt na jej nazwisko i prawdopodobnie zjawią się u niej w domu po trzymane tam oszczędności. Jednocześnie zaczął wypytywać włocławiankę ile gotówki przechowuje w mieszkaniu.
Po uzyskaniu interesujących go informacji, mężczyzna pouczył kobietę o konieczności współpracy i przekazania oszczędności „policjantowi” i „prokuratorowi”, którzy ją odwiedzą. Zapewniał, że w ten sposób ochroni swoje pieniądze przed przestępcami.
Całe szczęście kobieta poinformowała o zdarzeniu syna, a ten z kolei zaalarmował prawdziwych stróżów prawa. Oszuści nie nawiązali już więcej kontaktu ze starszą panią.
Policjanci apelują o ostrożność podczas rozmów z nieznajomymi. Nie podawajmy przez telefon informacji o wysokości i miejscu trzymania naszych oszczędności. Pamiętajmy też, że prawdziwi policjanci nigdy telefonicznie nie pytają o takie rzeczy.

KMP we Włocławku

Jamróz - Rowery” height=
MartinezFilm

Informacje

Niedziela z Kustoszem w Muzeum Etnograficznym

21 września 2018, Możliwość komentowania Niedziela z Kustoszem w Muzeum Etnograficznym została wyłączona

Koncert Piotra Krępecia w Browarze B.

20 września 2018, Możliwość komentowania Koncert Piotra Krępecia w Browarze B. została wyłączona

Mistrzostwa Włocławka w szachach klasycznych 2018

20 września 2018, Możliwość komentowania Mistrzostwa Włocławka w szachach klasycznych 2018 została wyłączona

Giełda Płyt Winylowych w Cafe Nati

20 września 2018, Możliwość komentowania Giełda Płyt Winylowych w Cafe Nati została wyłączona

V Włocławski Targ Z Darami Lata

19 września 2018, Możliwość komentowania V Włocławski Targ Z Darami Lata została wyłączona

4. FAI Balonowe Mistrzostwa Świata Juniorów 2018 przeszły do historii!

18 września 2018, Możliwość komentowania 4. FAI Balonowe Mistrzostwa Świata Juniorów 2018 przeszły do historii! została wyłączona

Archiwa