NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

Ujęcie nietrzeźwego kierowcy

W nocy z 15 na 16 grudnia około godz. 1:40 w trakcie patrolowania ulicy Okrzei oraz kontrolowania ładu i porządku publicznego w rejonie jednego z lokali gastronomicznych strażnicy miejscy z Patrolu Interwencyjnego zauważyli mężczyznę, który wsiadł do zaparkowanego pojazdu. Po chwili samochód odjechał z miejsca. Ponieważ kierujący pojazdem jechał całą szerokością jezdni, strażnicy miejscy postanowili pojechać za samochodem.

Kierujący pojazdem zatrzymał się przed przejściem dla pieszych na ulicy Bauera, widząc idącego w jego stronę strażnika miejskiego ruszył gwałtownie na wstecznym biegu, następnie odjechał w ulicę Okrzei. Strażnik miejski ruszył za uciekającym kierowcą używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Poprzez zajechanie drogi zmusił go do zatrzymania. Następnie podbiegł do pojazdu, ujął kierowcę i wraz z drugim strażnikiem doprowadził go do pojazdu służbowego Straży Miejskiej.

Ponieważ z ust mężczyzny czuć było woń alkoholu na miejsce została wezwana Policja. Badanie wykazało 1,25 mg/l (2,6 ‰) zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu. Kierującym pojazdem okazał się 40 letni mieszkaniec podwłocławskiej miejscowości. Mężczyzna został przekazany Policji do dalszych czynności służbowych.

SM we Włocławku