NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

Udany start włocławian w szachowym Grand Prix w Toruniu

Julia Stanowska (7 lat, rocznik 2005) zajęła drugie miejsce w grupie dziewcząt do lat 10 w Grand Prix Torunia 2013 w szachach szybkich. W klasyfikacji generalnej w tej grupie wiekowej była 8, a jej brat Adam (9 lat, rocznik 2004) był 4 na 52 sklasyfikowanych szachistów z całego województwa.

Tegoroczny cykl Grand Prix Torunia obejmował 8 turniejów odbywających się od października ubr. do maja br. W każdym turnieju młodzi szachiści rozgrywali po 7 rund w czasie 15 minut na zawodnika. Rywalizację zorganizowano w połączonej grupie do lat piętnastu, obejmującej łącznie 69 startujących. Następnie ich wyniki porządkowano według kategorii wiekowych, do lat do 10, 12 i 15. Grupa najmłodsza, w której klasyfikowano włocławian, była nie tylko najliczniejszą, ale też najsilniej obsadzoną.

Startowała w niej również największa liczba dziewczynek? 9. Zdobywcy 1 i 2 miejsca, okazali się najlepszymi zawodnikami całego turnieju i należą też do najlepszych reprezentantów tej dyscypliny w naszym województwie. Tym bardziej cieszyć może fakt, że młodym włocławianom udało się z każdym turniejem powiększać swój dorobek punktowy (Adam łącznie zgromadził 31,5 pkt ? o 1,5 mniej od zdobywcy miejsca 3, a Julia 24 pkt) i poszerzać swoje umiejętności w rywalizacji. Organizatorem turnieju był Ośrodek Pracy Pozaszkolnej Dom Harcerza w Toruniu.

Źródło: Stanisław Stanowski