Udany początek sezonu lotniczego dla członków Aeroklubu Włocławskiego.

1.W dniach od 28.04 do 06.05 w Częstochowie odbywały się szybowcowe Mistrzostwa Polski w Klasie 18 – metrowej. Dużym sukcesem okazał się udział członka Aeroklubu Włocławskiego –  Łukasza Wójcika, który wywalczył w nich brązowy medal. Łukasz latał na szybowcu LS 8 i podczas 6 konkurencji przeleciał w niełatwych pogodach ponad 1 700 km. Obecnie przygotowuje się on do kolejnych Mistrzostw Polski w Klasie Otwartej, które odbędą się od 19.05 do 26.05 w Lesznie. Startować będzie w nich na szybowcu najnowszej generacji – niemieckim Antaresie, którego rozpiętość skrzydeł wynosi 23 metry. Zarówno udział w Mistrzostwach Polski jak i w Przedmistrzostwach Europy we Francji (w czerwcu) będzie dobrym sprawdzianem przed najważniejszymi zawodami w tegorocznym sezonie – Mistrzostwach Świata w Uvalde w Teksasie USA.

2.Miło nam również poinformować o sukcesie pilotów  balonowych naszego Aeroklubu.

Na zakończonych w dniu 1 maja w Krośnie Międzynarodowych Zawodach Balonowych Bartek Nowakowski  na balonie Anwil SA Włocławek  w obsadzie 20 balonów zajął drugie znakomite  miejsce. Drugi z naszych pilotów Arek Iwański na balonie Gaspol SA wywalczył piątą lokatę.

Zawody były kolejnym sprawdzianem naszych pilotów balonowych przed Balonowymi Mistrzostwami Świata, które także odbędą się W USA w miesiącu sierpniu tego roku , a w których obydwaj nasi piloci jako reprezentanci Polski będą startowali.

Gratulujemy sukcesów naszym pilotom i życzymy dalszych sukcesów sportowych.