NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

Tylko trzy minuty…

Włocławscy policjanci uratowali desperata. 31-letni mężczyzna chciał popełnić samobójstwo, skacząc z XI piętra budynku. Szybka reakcja mundurowych zapewne zapobiegła tragedii.

Dziś (6.05) tuż przed 12.00 włocławscy policjanci zostali poinformowani przez Wojewódzkie Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Bydgoszczy o mężczyźnie, który na terenie naszego miasta zamierza popełnić samobójstwo. Dyżurny szybko zebrał niezbędne dane do ustalenia kto i gdzie miałby tego dokonać, aby pospieszyć z pomocą. Kiedy okazało się, że desperat może znajdować się przy ul. Łanowej w jednym z wieżowców natychmiast skierowane zostały tam dwa najbliższe, policyjne patrole. O zdarzeniu poinformowane zostało również pogotowie ratunkowe i straż pożarna.

Gdy policjanci przyjechali na miejsce zastali zatrważającą sytuację. Na XI piętrze budynku zauważyli mężczyznę, który jedną nogą był już poza oknem, drugą natomiast stał na parapecie i trzymał się ramy okiennej. Policjanci natychmiast ruszyli w jego kierunku. Desperat, zobaczywszy mundurowych, stanowczo zagroził, że skoczy. Policjanci bez chwili zastanowienia i tak szybko jak to było możliwe dotarli na ostatnie piętro. Wtedy zaczęli bardzo spokojnie rozmawiać z mężczyzną, nakłaniając go jednocześnie do zejścia z okna. Po chwili wykorzystali dogodny moment i ściągnęli desperata do środka budynku. 31-letni mieszkaniec Włocławka został przekazany pod opiekę medyczną.

Policjanci wyjaśniają dokładne okoliczności tego zdarzenia. Z pewnością można jednak stwierdzić, że trzy minuty, jakich potrzebowali mundurowi na podjęcie działań ratujących życie mężczyźnie, stały się dla nich najistotniejszymi minutami w dzisiejszej służbie.

KMP Włocławek