NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

Tydzień Sportu w SP Śmiłowice

Szkoła Podstawowa w Śmiłowicach przyłączyła się do Obchodów Europejskiego Tygodnia Sportu. W środę 25 września br. uczniowie spędzili dzień z mistrzami sportu we Włocławku. Na Stadionie OSiR dzieci i młodzież uczestniczyli w treningu lekkoatletycznym  z Młodzieżowym Mistrzem Polski w chodzie sportowym z P.Adrianem Klonowskim z Klubu Vectra. Uczniowie klas młodszych ćwiczyli pod okiem Wicemistrzyni Olimpijskiej w judo z P.Anetą Szczepańską. Na przystani we Włocławku chłopcy trenowali boks z trenerem z Klubu Champion, zaś dziewczynki tańczyły z trenerką Dance Studio.

W piątek 27 września Szkołę Podstawową w Śmiłowicach odwiedzili trenerzy i zawodnicy Włocławskiego Towarzystwa Wioślarskiego. W trakcie spotkania zawodniczki Wioślarstwa Weronika i Wiktoria Klasińskie opowiedziały o treningach i swoich osiągnięciach. Zawodniczki WTW Włocławek pokazały dzieciom medale, zaś trenerzy zachęcali młodzież do rozpoczęcia fascynującej przygody z wioślarstwem. Po rozmowie z gośćmi uczniowie udali się na trening, który rozpoczął się rozgrzewką, a następnie ćwiczeniami na ergometrze wioślarskim. Spotkanie zakończyło się zawodami do których z ogromnym zapałem przystąpili najstarsi uczniowie. Zwycięzcy otrzymali dyplomy i upominki.

Europejski Tydzień Sportu jest inicjatywą Komisji Europejskiej mającą promować sport i aktywność fizyczną w całej Europie. Tydzień ma zachęcić do aktywnego trybu życia w ciągu trwania akcji oraz przez cały rok. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Śmiłowicach bardzo chętnie uczestniczą w lekcjach wychowania fizycznego. Nauczycielka wychowania fizycznego, a zarazem inicjatorka obchodów Europejskiego Tygodnia Sportu w SP Śmiłowice obecnie przygotowuje swoich uczniów do biegu „ANWILKI na START”. Uczniowie chętnie uprawiają sport i większość z nich zamierza startować w zawodach w najbliższy weekend. Trzymamy za WAS kciuki i życzymy sukcesów sportowych!

SP w Śmiłowicach