Opublikowano: pon, Wrz 30th, 2019

Tydzień Sportu w SP Śmiłowice

Szkoła Podstawowa w Śmiłowicach przyłączyła się do Obchodów Europejskiego Tygodnia Sportu. W środę 25 września br. uczniowie spędzili dzień z mistrzami sportu we Włocławku. Na Stadionie OSiR dzieci i młodzież uczestniczyli w treningu lekkoatletycznym  z Młodzieżowym Mistrzem Polski w chodzie sportowym z P.Adrianem Klonowskim z Klubu Vectra. Uczniowie klas młodszych ćwiczyli pod okiem Wicemistrzyni Olimpijskiej w judo z P.Anetą Szczepańską. Na przystani we Włocławku chłopcy trenowali boks z trenerem z Klubu Champion, zaś dziewczynki tańczyły z trenerką Dance Studio.

W piątek 27 września Szkołę Podstawową w Śmiłowicach odwiedzili trenerzy i zawodnicy Włocławskiego Towarzystwa Wioślarskiego. W trakcie spotkania zawodniczki Wioślarstwa Weronika i Wiktoria Klasińskie opowiedziały o treningach i swoich osiągnięciach. Zawodniczki WTW Włocławek pokazały dzieciom medale, zaś trenerzy zachęcali młodzież do rozpoczęcia fascynującej przygody z wioślarstwem. Po rozmowie z gośćmi uczniowie udali się na trening, który rozpoczął się rozgrzewką, a następnie ćwiczeniami na ergometrze wioślarskim. Spotkanie zakończyło się zawodami do których z ogromnym zapałem przystąpili najstarsi uczniowie. Zwycięzcy otrzymali dyplomy i upominki.

Europejski Tydzień Sportu jest inicjatywą Komisji Europejskiej mającą promować sport i aktywność fizyczną w całej Europie. Tydzień ma zachęcić do aktywnego trybu życia w ciągu trwania akcji oraz przez cały rok. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Śmiłowicach bardzo chętnie uczestniczą w lekcjach wychowania fizycznego. Nauczycielka wychowania fizycznego, a zarazem inicjatorka obchodów Europejskiego Tygodnia Sportu w SP Śmiłowice obecnie przygotowuje swoich uczniów do biegu “ANWILKI na START”. Uczniowie chętnie uprawiają sport i większość z nich zamierza startować w zawodach w najbliższy weekend. Trzymamy za WAS kciuki i życzymy sukcesów sportowych!

SP w Śmiłowicach

MartinezFilm

Informacje

MOPR diagnozuje potrzeby osób niepełnosprawnych

15 października 2019, Możliwość komentowania MOPR diagnozuje potrzeby osób niepełnosprawnych została wyłączona

Spotkanie autorskie z Krzysztofem Beśką

11 października 2019, Możliwość komentowania Spotkanie autorskie z Krzysztofem Beśką została wyłączona

Dzieła godne wystawienia

11 października 2019, Możliwość komentowania Dzieła godne wystawienia została wyłączona

Spacer szlakiem włocławskich Żydów

11 października 2019, Możliwość komentowania Spacer szlakiem włocławskich Żydów została wyłączona

Papież-poeta na kujawskiej ziemi

10 października 2019, Możliwość komentowania Papież-poeta na kujawskiej ziemi została wyłączona

„Noc Bibliotek” 2019 pod hasłem „Znajdźmy wspólny język”

10 października 2019, Możliwość komentowania „Noc Bibliotek” 2019 pod hasłem „Znajdźmy wspólny język” została wyłączona

Archiwa