NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

„TWOJE ŚWIATŁA – NASZE BEZPIECZEŃSTWO” na włocławskich drogach

W piątek (15.12.2023) dobiegła końca akcja „Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo”, która rozpoczęła się 19 października br. W tym czasie policjanci zwracali szczególną uwagę na stan i jakość oświetlenia w pojazdach, które jest jednym z czynników wpływających na bezpieczeństwo użytkowników dróg.

Jednym z elementów wpływających na bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego jest prawidłowo działające oświetlenie. Ma to duże znaczenie zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym, kiedy szybko zapada zmrok, a warunki pogodowe są zmienne. Dlatego też w ramach kampanii „Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo” włocławscy policjanci podczas kontroli drogowych zwracali szczególną uwagę stan oświetlenia i w razie nieprawidłowości kierowali pojazdy do stacji diagnostycznych.

Od 19 października do 15 grudnia 2023 roku mundurowi zatrzymali w 61 przypadkach dowody rejestracyjne za nieprawidłowy stan oświetlenia. Najczęstszym powodem skierowania na badania techniczne były uszkodzone klosze lamp i przeróbki oświetlenia niezgodne z przepisami.

Z kolei w 26 przypadkach kierowcy sami zgłosili się na stacje diagnostyczne uczestniczące w akcji, gdzie mogli bezpłatnie sprawdzić oświetlenie swojego pojazdu.

Pomimo zakończonych w piątek ogólnopolskich działań, mundurowi w dalszym ciągu w ramach codziennych służb zwracać będą szczególną uwagę na tak istotną kwestię jak sprawne oświetlenie w pojazdach.

KMP Włocławek