NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

Turniej szachów szybkich „Amatorzy w Starej Remizie” 2019

Po raz pierwszy „Włocławski Klub Szachowy-1938” zorganizował Turniej „Amatorzy w Starej Remizie”, który odbywał się w Centrum Kultury Browar B”  przy ul. Żabiej 8 we Włocławku w poniedziałek 13 maja i w czwartek 16 maja 2019 r. W każdym dniu odbyły się po 3 rundy , w których uczestnicy mieli na rozegranie partii 25 min. i premię 5 sek. za ruch.

W zawodach rozegranych systemem szwajcarskim na dystansie 6 rund zwyciężyli: Mikołaj Poćwiardowski z Lipna 5 pkt. z 6 przed Adamem Góreckim z Aleksandrowa 4 pkt. i Adamem Janickim z Czamaninka 4 pkt. Normy na IV kategorie szachowe wypełnili: Adam Janicki i Alan Zieliński, a na V kat. Tamara Waligórska z Zespołu Szkół Technicznych. Najmłodszymi uczestnikami imprezy byli : Nadia Jabłońska z II kl. Szkoły Podstawowej  i Janek Stanisławski też uczeń II kl. Zwycięzca otrzymał Puchar, a pozostali uczestnicy nagrody książkowe i upominki.

Frekwencja jak na 100.000-tysięczne miasto nie powala, ale organizatorzy liczą na jej poprawę w innych tego typu turniejach.

Janusz Augustowski