Turniej judo w Sochaczewie i Łącku 2010

Angelika Szymańska i Kacper Wróbel z „Olimpijczyka” najlepszymi zawodnikami turniejów judo w Sochaczewie i Łącku

JudocyMKS Olimpijczyk i UKS Papieżka Włocławek w IV  Ogólnopolskim Turnieju Judo w  Sochaczewie i I Ogólnopolskim Turnieju Judo w  Łącku wywalczyli łącznie 31 medali (17 złotych, 9 srebrnych, 5 brązowych). Ponadto „Olimpijczycy”, trenowani przez Anetę Szczepańską i Romana Stawisińskiego, wygrali klasyfikację medalową w Sochaczewie oraz zostali wybrani najlepszymi zawodnikami turniejów: Angelika Szymańska (Łąck) i Kacper Wróbel (Sochaczew).

W Sochaczewie wzięło udział 214 zawodników z 34 klubów z całej Polski. Gośćmi specjalnymi turnieju byli medaliści Igrzysk Olimpijskich Atlanta 96: Paweł Nastula i Aneta Szczepańska, którzy poprowadzili trening pokazowy  z grupą przybyłych na turniej zawodników.

Zawodnicy MKS „Olimpijczyk” wywalczyli 9 medali (6 złotych, 2 srebrne, 1 brązowy), a UKS Papieżka -4 medale (2 złote, 1 srebrny, 1 brązowy).

W kategorii wiekowej młodziczek i młodzików – rocznik 1996-1997:

I m. : Wiktoria Tomczak (waga 40 kg), Kacper Wróbel (w. 38 kg), Dawid Wróbel (w. 46 kg).

W kategorii dzieci – rocznik 1998-2000:

I m. : Karolina Wróbel (w. 30 kg), Angelika Szymańska (w. 40 kg),Kacper Wróbel (w. 36 kg), Adrian   Urbański (w. 30 kg) – UKS Papieżka, Maciej Bartczak (w. 33 kg) – UKS Papieżka,

II m. Wiktoria Tomczak (w. 40 kg), Dawid Wróbel (w. 46 kg), Adrian Górczyński (w. 60 kg)-UKS Papieżka,

III m. Kinga Wędołowska (w. 40 kg) –UKS Papieżka, Tomasz Skrzek (w. 55 kg).

W klasyfikacji medalowej MKS Olimpijczyk Włocławek wyprzedził  Czarnych Bytom, UKJ 225 Warszawa i UKS Siódemkę Sochaczew. VII m. – UKS Papieżka Włocławek.

Po raz kolejny zdominował swoich przeciwników Kacper Wróbel, który wygrał zdecydowanie nie tylko w swojej kategorii wiekowej, ale także z zawodnikami o 2-3 lata starszymi – powiedziała Aneta Szczepańska.

W  turnieju w Łącku organizowanym przez UKS Sensei Płock uczestniczyło około 200 zawodników z 8 klubów, w tym z Włocławka: 13 judoków z MKS „Olimpijczyk” i 7 z UKS Papieżka.

Zawodnicy „Olimpijczyka” , mimo  że w turnieju nie wystąpili m.in. Kacper Wróbel, jego brat Dawid oraz Jędrzej Śmigielski, wywalczyli 11 medali (4 złote, 5 srebrnych,2 brązowe):

I m. : Aleksander Prokopiak  (waga 21 kg), Martyna Makuch (w. 25 kg), Jakub Woźniak (w. 38 kg), Angelika Szymańska (w.40 kg),

II m. : Dorian Tomczak (w. 25 kg), Karolina Wróbel (w. 28 kg), Marita Zielińska (w. 31 kg), Dawid Mrozowicz (w. +38 kg),Bartosz Bykowski (w. 46 kg),

III m. Dariusz Czapczak (w. 28 kg), Damian Barej (w. 46 kg).

Judocy UKS Papieżka  zdobyli 7 medali (5 złotych, 1 srebrny, 1 brązowy):

I m.: Adrian Urbański (w. 31 kg), Maciej Bartczak (w. 35 kg), Adam Józefowicz (w. 40 kg), Radosław Wiśniewski (w. 58 kg), Adrian Górczyński (w. +58 kg),

II m. : Patryk Kostuniak (w. 52 kg),

III m.: Dominika Mrozowicz (w. +46 kg).

Podobnie jak Kacper Wróbel w Sochaczewie, tak w Łącku najlepszą zawodniczką turnieju została wybrana Angelika Szymańska, która  wygrała wszystkie walki przed czasem, prezentując bardzo dobrze wykonane technicznie rzuty- powiedział Roman Stawisiński.

Przed nami kolejny start. Tym razem będziemy mogli zaprezentować się we Włocławku podczas XII Mikołajkowego Turnieju Judo we Włocławku, w którym udział wezmą zawodnicy „Olimpijczyka” oraz uczniowie klasy sportowej o profilu judo przy Szkole Podstawowej nr 11 reprezentujący UKS „Papieżka” Włocławek. Serdecznie zapraszam 11 grudnia do sali sportowej przy Zespole Szkół Elektrycznych, ul. Toruńska 77/83 w godzinach 11.00 – 17.00. Wstęp WOLNY – dodaje Szczepańska.