NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

„Trzeźwy poranek“ na włocławskich drogach

Kolejne działania w ramach akcji „Trzeźwy poranek“ za nami. Włocławscy policjanci przeprowadzili wczoraj w godzinach porannych prawie sześćset badań kierowców pod kątem stanu ich trzeźwości. Wśród kontrolowanych ujawniliśmy dwóch kierowców pod wpływem alkoholu.

W czwartek (04.05.2023) włocławscy policjanci po raz kolejny sprawdzali trzeźwość kierowców w ramach działań „Trzeźwy poranek”. Mundurowi od wczesnych godzinach porannych do godziny 9 dokonali 598 kontroli stanu trzeźwości. Efektem tych działań było ujawnienie dwóch kierowców prowadzących swoje pojazdy pod wpływem alkoholu.

Pierwszy został zatrzymany po godzinie 7 na Alei Chopina we Włocławku, gdzie badanie trzeźwości 58-latka prowadzącego vw wykazało prawie 0,6 promila alkoholu w organizmie. Za prowadzenie pojazdu mechanicznego po drodze publicznej w stanie nietrzeźwości kierowcy może grozić do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów nie krótszy niż 3 lata do nawet 15 lat.

Natomiast kilkanaście minut później Alei Jana Pawła II we Włocławku policjanci ruchu drogowego skontrolowali kierowcę pojazdu renault. Badanie stanu trzeźwości wykazało u 32-latka prawie 0,4 promila alkoholu w organizmie. Kierowca jechał w stanie po użyciu alkoholu i za to swoje zachowanie może mu grozić kara aresztu, grzywny nie niższej niż dwa i pół tysiąca złotych do nawet trzydziestu tysięcy złotych oraz zakaz prowadzenia pojazdów na okres od 6 miesięcy do 3 lat.

Policjanci ruchu drogowego zapowiadają, że takie akcje będą powtarzane

KMP Włocławek