NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

Trenuj pod okiem Roberta Lewandowskiego – rusza III edycja akcji Mierz Wysoko z Disney XD

Wyjazd do Dortmundu i trening pod okiem Mistrza – to nagroda dla zwycięzcy tegorocznej, sportowej odsłony akcji Mierz Wysoko. Robert Lewandowski, reprezentant Polski w piłce nożnej, na co dzień grający w barwach Borussi Dortmund, czeka na zgłoszenia od młodych, utalentowanych piłkarzy.

robert-lewandowski

Pierwsza edycja akcji Mierz Wysoko z Disney XD miała miejsce w 2011 roku. Jej cel to inspirować fanów sportu, muzyki i tańca, do rozwijania swoich pasji i dążenia do bycia jak najlepszymi w myśl zasady: gdziekolwiek zmierzasz, zawsze Mierz Wysoko. Tym razem, dzieci w wieku 8-16 lat walczą o spotkanie z Robertem Lewandowskim, jednym z najlepszych polskich piłkarzy młodego pokolenia, który spełnił swoje dziecięce marzenia i udowodnił, że każdy może mierzyć wysoko.

Droga do międzynarodowej kariery

Robert wychowywał się w sportowej rodzinie, jego Tata uprawiał judo i piłkę nożną, Mama była siatkarką. Nic dziwnego, że od najmłodszych lat to sport był w centrum jego zainteresowań. Początki kariery Roberta nie były jednak łatwe. Marzył o grze w barwach Legii Warszawa, jednak usłyszał, że jest za młody i ostatecznie zaczął grać w Varsovii. Gdy w końcu udało mu się trafić do wymarzonej Legii, doznał kontuzji i na jakiś czas musiał pożegnać się ze sportem. Kolejnym klubem w piłkarskiej karierze Roberta był trzecioligowy Znicz Pruszków, gdzie już w pierwszym sezonie strzelił 15 bramek, zapewniając zespołowi awans do II ligi.

Wkrótce o Roberta zaczęły upominać się pierwszoligowe kluby. Wybór padł na Lecha Poznań. W barwach nowego klubu już w debiucie zdobył swoją pierwszą bramkę w lidze, a wkrótce także w europejskich pucharach. Wtedy też otrzymał powołanie do reprezentacji Polski. Z Lechem Poznań zdobył tytuł mistrza kraju. Po tym zwycięstwie i tytułach króla strzelców przyszedł czas na najlepsze, światowe kluby. Kontrakt podpisał z Borussią Dortmund, w której gra do dziś.

Jak wziąć udział w akcji?

Zainteresowani udziałem w akcji wystarczy, że odwiedzą stronę Disney XD Mierz Wysoko http://www.disney.pl/disney-xd/mierz-wysoko/robert-lewandowski.jsp, odpowiedzą na zadane pytanie i napiszą, dlaczego to właśnie oni powinni otrzymać tę wyjątkową szansę treningu z Robertem. Zgłoszenia należy składać do 28 kwietnia br.

Czasami trzeba podjąć ryzyko! Także i na boisku, jeśli zdecyduję, zaryzykuję, oddam strzał i będzie celny – zdobędę gola, jeśli nie spróbuję, to nie będę mógł cieszyć się z bramki. Myślę, że jest wiele sytuacji na boisku, jak i w życiu, w których trzeba zrobić właściwy krok, by móc potem świętować sukces – zachęca do udziału w akcji Robert.

Gdziekolwiek zmierzasz, zawsze „Mierz Wysoko” – o akcji

Inicjatywa ma na celu zainspirowanie dzieci do aktywnego działania, podejmowania nowych wyzwań i samodoskonalenia. Angażując w nią znanych sportowców, muzyków czy tancerzy, Disney XD daje dzieciom szansę spełniania się w tym, co najbardziej kochają i zachęca, by do wszystkiego, co robią podchodziły z pasją. Dzięki „Mierz Wysoko” młodzi fani sportu, muzyki czy tańca mają szansę spotkania się ze swoim mistrzem w danej dziedzinie.

W ubiegłorocznej, sportowej odsłonie akcji, gwiazdą „Mierz Wysoko” był Marcin Gortat, polski zawodnik NBA, na co dzień grający w barwach Phoenix Suns. 13-letni Kamil z Piastowa, wyjechał do Stanów Zjednoczonych i miał niepowtarzalną okazję trenowania z Mistrzem. Kamil zwiedził również Orlando Magic Arenę, gdzie przyglądał się profesjonalnym treningom, światowej sławy koszykarzy.

Obok Marcina, „muzycznym” Mistrzem akcji Mierz Wysoko w 2012 roku, był Wojtek Kuderski, perkusista zespołu Myslovitz. W edycji 2011, 11-letni Paweł ze Szczecinka, spotkał się z Łukaszem Fabiańskim. Swoją sesję treningową odbył na stadionie klubu Arsenal w Londynie.

Źródło: Weber Shandwick