NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

To jeszcze policjanci czy już bandyci?

Od dawna nasza redakcja otrzymywała sygnały o brutalności włocławskiej Policji. W sobotę Kibice Włocłavii zgłosili nam obawę że w czasie ich wyjazdu na mecz do Torunia, Policja może użyć wobec nich prowokacji. Wszyscy wiemy jaka jest powszechna opinia o Kibicach ale mimo to postanowiłem przejść się na dworzec.

Policjanci z prewencji i inni mundurowi wykonywali swoje obowiązki bez żadnych problemów i zastrzeżeń natomiast ich koledzy po cywilnemu wyglądali na dziwnie podnieconych i jak by szukający rozróby. To nie tylko moje wrażenie ale też kolegi który ze mną to obserwował. O tych wydarzeniach napiszemy na łamach naszego portalu w przyszłym tygodniu.

kibic-wloclavii-21-09-2013

Teraz przedstawiam Państwu poniżej informacje jaką otrzymała nasza redakcja dziś rano od jednego z Kibiców Włocłavii:

Około godziny 20:30 na ulicy Bojańczyka milicjanci zrobili sobie zbiórkę, zaczęli się przebierać, zakładać kominiarki,itd. Następnie podjechali pod bar koło stadionu Włocłavii, wyskoczyli z aut i zaczęli pałować kogo popadnie. Poszkodowani byli ciągnięci po ziemi jak szmaty, ubliżano im od najgorszych, jednym słowem byli traktowani gorzej niż terroryści. W rezultacie pokręcili 14 osób w tym zupełnie przypadkowe osoby. Dwóch chłopaków podeszło 10sekund wcześniej żeby zapytać o papierosa i w nagrodę zostali spałowani i przewiezieni na komendę. W myśl zasady „dajcie mi człowieka, a paragraf się znajdzie” klika osób dostało do wyboru kilka opcji:mandat, sprawa w sądzie za zakłócanie porządku albo wniosek o napaść na funkcjonariusza. Chłopak wybrał mandat, więc dali mu 100zł za picie alkoholu w miejscu publicznym (zaznaczamy, że akcja miała miejsca na terenie baru gdzie była impreza zamknięta) najlepsze w tym jest to, że badanie na zawartość alkoholu wykazało ZERO promila. Kolejny miał dostać ten sam mandacik ale powiedział, że przecież nic nie pił, więc dostał za używanie słów niecenzuralnych w miejscu publicznym. Dwie osoby trafiły do szpitala z ranami głowy ( milicja biła pałkami po całym ciele) i rozciętą szyją spowodowaną uderzeniem pałką w kufel z którego poszkodowany pił piwo. Osoby zgłaszające się do szpitala na obdukcję były jednak odsyłane do domu ponieważ w SZPITALU NIE BYŁO LEKARZA !!!! Zastanawiające jest to, że przed przybyciem poszkodowanych na dyżurce byli już panowie w mundurach.. Mamy wielu postronnych świadków tych wydarzeń, są też filmiki i mamy informacje, że kolejne osoby posiadają nagraną bandycką akcje milicji. Z pewnością nie zostawimy tak tego bo nie może być przyzwolenia na bezprawne i bezpodstawne akcje milicji. Należy jedynie współczuć bliskim bohaterskich milicjantów bo pewnie nie zdają sobie sprawy z kim dzielą cztery kąty.
PROSIMY WSZYSTKIE OSOBY, KTÓRE BYŁY ŚWIADKAMI TYCH WYDARZEŃ O ZGŁASZANIE SIĘ DO NAS. ZALEŻY NAM NA KAŻDYM ŚWIADKU, NA KAŻDYM ZDJĘCIU CZY TEŻ NAGRANIU, A WIEMY, ŻE TAKIE ISTNIEJĄ…
Jest świadek, facet ok50lat, postronna osoba który widział jak milicja sie zbroi na Bojańczyka… ale powiedział że nie chce zeznawać bo nie chce mieć problemów później….

Już na komendzie podczas składania zeznań mówili ze nie ma co składać zawiadomienia bo policjanci byli w kominiarkach i nie wiadomo którzy bil.
Policja zmieniła chłopakom zarzuty na czynną napaść na funkcjonariusza.

Podkreślam że powyższa informacja jest jednostronna i nie zweryfikowana ale moim zdaniem warta przedstawienia jej Państwu do wiadomości i pod rozwagę.

Tomasz Popowski
22.09.2013

Informacja Policji z tego wydarzenia nadesłana 23.09.2013

Pseudokibiców czeka sprawa w postępowaniu przyspieszonym

Kilku pseudokibiców zostało ukaranych mandatem karnym za używanie słów wulgarnych, kolejnych sześciu dziś zostanie doprowadzonych do prokuratury z wnioskiem o rozpoznanie sprawy w postępowaniu przyspieszonym.

Dyżurny włocławskiej komendy otrzymał w sobotnie (21.09) popołudnie zgłoszenie o grupie osób agresywnie zachowującej się przy jednym z barów. Policjanci ustalili, że grupa około 40 pseudokibiców wulgarnie się zachowywała, utrudniała ruch. Osoby te utrudniały ruch pieszych na chodniku w rejonie blisko położonego przystanku autobusowego. Zgromadzeni pili również alkohol poza terenem ogródka piwnego. Policjanci postanowili wylegitymować agresywnie zachowujących się mężczyzn. Niestety osoby te nie poddały się poleceniu wydanemu przez policjantów. Pseudokibice nawoływali do nieokazywania dokumentów, a funkcjonariusze byli obrażani i znieważani wulgarnymi określeniami. Jeden z uczestników zaatakował interweniującego policjanta odpychając i usiłując kopnąć. Wobec takiej sytuacji policjanci użyli chwytów obezwładniających, kajdanek. Jeden z podejmujących interwencję policjantów doznał urazu ręki. W wyniku przeprowadzonej interwencji pięciu mężczyzn zostało ukaranych mandatami za używanie słów wulgarnych. Kolejne dwóch pseudokibiców z uwagi na swój stan nietrzeźwości zostało zatrzymanych do wytrzeźwienia. Natomiast kolejnych sześciu trafiło do policyjnego aresztu z uwagi na popełnienie przestępstwa znieważenia funkcjonariuszy i używanie wobec nich słów wulgarnych i obelżywych, przy czym dopuścili się tego publicznie okazując lekceważenie porządku.

Dziś (23.09) cała szóstka zostanie doprowadzona do prokuratury z wnioskiem o postępowanie w trybie przyspieszonym.

KMP Włocławek