NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

Terytorialsi z prezentami dla dzieci i młodzieży z domów dziecka z regionu.

Nie saniami a pojazdem wojskowym

Tuż przed świętami żołnierze i pracownicy cywilni 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej dotarli do podopiecznych placówek w Wydrznie, Gostycynie i Żalnie. Podarowali im nie tylko potrzebne do usamodzielniania sprzęty użytku codziennego, projektory multimedialne i ogrom słodyczy.

Jest to nasza, wspólna już druga taka akcja. Zarówno w minionym roku, jak i w tym poprosiliśmy o wsparcie firmy i zaprzyjaźnione instytucje z całego regionu kujawsko-pomorskiego. Dodatkowo włączyła się również Kancelaria Prezydenta RP. Prezenty były naprawdę różne po niezbędny sprzęt, który pomoże dzieciom i młodzieży się usamodzielnić, projektory, które będą wsparciem edukacji ale i rozrywki po środki finansowe. Podarowaliśmy też słodycze, było ich kilkadziesiąt kilogramów, zebrali je nasi żołnierze.
Jest to piękny gest wszystkich darczyńców. Bez ich pomocy, nie moglibyśmy dotrzeć do placówek. My – żołnierze koordynowaliśmy cały proces. Nie saniami z reniferem na przedzie, ale wojskowym środkiem transportu rozwieźliśmy te miłe niespodzianki- powiedziała jedna z uczestniczek akcji.
Zarówno pani dyrektor placówek w Wydrznie, jak i w Gostycynie w imieniu wszystkich obdarowanych dziękowały żołnierzom za zorganizowanie akcji.
To bardzo miłe, że o nas pamiętacie. I jesteście zawsze, kiedy Was potrzebujemy. Byliście z nami w pandemii, jesteście teraz przed świętami. Dziękujemy bardzo- powiedziała jedna z nich.
Żołnierze i pracownicy cywilni zaś zaznaczają, że gdyby nie otwarte serca współorganizatorów, akcji nie udałoby się jej przeprowadzić. Niech te święta dla wszystkich: dzieci, opiekunów, pracowników firm i urzędów, jak i dla żołnierzy, będą dobrymi świętami.

8K-PBOT