NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

Szkolili się w Toruniu i Włocławku

Kilkudziesięciu żołnierzy Terytorialnej Służby Wojskowej szkoliło się przez 14 dni na poligonie. Po zdanym egzaminie i ukończonych zajęciach, przejdą na kolejny etap służby.

W piątek zakończyło się szkolenie zintegrowane żołnierzy kompanii dowodzenia i kompanii logistycznej 8.Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej.
Przez 14 dni żołnierze ochotnicy szkolili się w swoich specjalizacjach m.in. w ramach plutonów zasilania, przeciwlotniczego i łączności.
„To był pracowity czas. To czego nauczyliśmy się wcześniej teraz usystematyzowaliśmy. Zajęcia na poligonie są zawsze bardzo intensywne i pomimo tego, że cywilne obowiązki czy rodzinne zobowiązania idą wtedy na drugi plan, warto wziąć w nich udział.”- podsumowała jedna z uczestniczek.
„Wcześniej, na szkoleniach rotacyjnych uczyliśmy się strzelań zgodnie z harmonogramem, strzelań statycznych. Teraz wprowadzono dodatkowe elementy, tzw. strzelenia na zmęczeniu i w ruchu. Te wymagają już znacznie większych umiejętności zarówno pracy na broni, jak i przygotowania fizycznego i psychicznego. Naprawdę było warto. Znowu się czegoś nowego nauczyłam i dowiedziałam o sobie i swoich możliwościach.”- powiedziała szer. Roksana.
Szkolenie zintegrowane jest to czternastodniowe szkolenie poligonowe, które kończy każdy z trzech etapów szkolenia żołnierzy ochotników Wojsk Obrony Terytorialnej. Wojskowe umiejętności są bardzo ważne, ale kompetencje przywódcze przydają się również w życiu cywilnym.

Jeśli uważasz, że służba w WOT jest dla Ciebie?
Skontaktuj się z rekruterem 8.K-PBOT, tel. 601 597 713
Odwiedź najbliższe Wojskowe Centrum Rekrutacji.
Kolejne szkolenie podstawowe dla osób które nigdy nie służyły i dla chcących powrócić do służby już w maju.

8.K-PBOT