NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

„Szepty” Ireny Matuszkiewicz – promocja książki

11 maja, o godz. 17.00 w Filii nr 9 przy ul. Sielskiej 6 odbędzie się promocja najnowszej powieści  Ireny Matuszkiewicz  „Szepty” .

Wstęp na spotkanie wolny.

Irena Matuszkiewicz

Urodziła się w Tarnawatce na Lubelszczyźnie. Mieszka we Włocławku, ukończyła filologię polską na UMK w Toruniu. Jest dziennikarką. Autorka wielu powieści, które odniosły sukces. Wśród nich: ”Agencja złamanych serc”, „Seryjny narzeczony”, „Przeklęte, zaklęte” i inne.

Mówi o sobie:

Nie trawię bezczynności, co nie znaczy, że jestem maniakiem pracy. Nie znoszę tylko stanu zawieszenia w próżni. Dopóki byłam kobietą pracującą: żoną, matką i gosposią, uważałam, że doba jest stanowczo za krótka. Potem, w końcówce lat osiemdziesiątych, przyszło ostre tąpnięcie – choroba, szpital, renta, i nagle doba okazała się wyjątkowo długa. Jeszcze na trochę wróciłam do dziennikarstwa, ale choroba nóg, choć niby nie dotykała głowy, utrudniała pracę w zawodzie. Moja macierzysta redakcja się rozpadła i po dwudziestu kilku latach pracy zostałam bez pomysłu na życie, z mini-rentą w garści. Próbowałam różnych zajęć i po kilku nieudanych próbach, podjęłam kobiecą decyzję, wróciłam do pisania.