Opublikowano: czw, Sty 25th, 2018

Święto Szkoły w Baczyńskim

22 stycznia 2018 r. był szczególnym dniem dla społeczności uczniowskiej Zespołu Szkół nr 4 im. K. K. Baczyńskiego. Świętowała ona 97 rocznicę urodzin utalentowanego poety pokolenia Kolumbów, pokolenia porażonych śmiercią, którzy jak „kamienie na szaniec” rzucali swoje młode życie w wir walki i ginęli za Ojczyznę. Baczyńskiego uważano za następcę Słowackiego. Byłby nim zapewne, gdyby nie śmierć w powstaniu warszawskim.

Młodzież miała okazję posłuchać programu poetycko- muzycznego, na który złożyły się utwory naszego patrona oraz muzyka klasyczna. Obejrzała również prezentację multimedialną, ukazującą w ciekawy, oryginalny sposób wybrane wątki z biografii poety. Następnie uczniowie uczestniczyli w różnych konkursach, odpowiadali na pytania dotyczące powstania warszawskiego, dopasowywali wiersze do tytułów. Mieli okazję wykazać się znajomością biografii twórcy, uczestniczyli w quizie muzycznym „Co nam w pamięci gra”, odpowiadali na pytania związane z hymnem szkoły. Utalentowana młodzież tworzyła portret poety. Jej prace zaowocowały ciekawymi wizerunkami artysty.

Zimowy, styczniowy dzień dostarczył wielu przeżyć uczniom i nauczycielom. Był on okazją do uświadomienia sobie prawdy, że poezja wielkiego poety jest ciągle aktualna, a piękne słowa zawarte w wierszu „Źródło” -Bo kochać to znaczy tworzyć”, mogą być mottem przewodnim w życiu młodych ludzi; natomiast ich twórca wzorem do naśladowania.

Zespół Szkół nr 4 we Włocławku
im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego

Jamróz - Rowery” height=
MartinezFilm

Informacje

Brukarnia 2018

15 sierpnia 2018, Możliwość komentowania Brukarnia 2018 została wyłączona

Odpowiedzą za posiadanie narkotyków

13 sierpnia 2018, Możliwość komentowania Odpowiedzą za posiadanie narkotyków została wyłączona

Małoletni i alkohol

9 sierpnia 2018, Możliwość komentowania Małoletni i alkohol została wyłączona

ZUS zaprasza lekarzy na konsultacje

8 sierpnia 2018, Możliwość komentowania ZUS zaprasza lekarzy na konsultacje została wyłączona

Podwórkowe czytanie – wakacyjne spotkanie z bajkami

7 sierpnia 2018, Możliwość komentowania Podwórkowe czytanie – wakacyjne spotkanie z bajkami została wyłączona

Międzynarodowo na ludowo

6 sierpnia 2018, Możliwość komentowania Międzynarodowo na ludowo została wyłączona

Archiwa